Forum

Komentarze użytkownika "morielf"

Komentarze użytkownika: morielf

morielf / 2011-01-25 21:35 / portfel / Bywalec forum
Wybacz, ale chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie jestem miłośnikiem Rosji/ZSRR, po prostu uważam, że robienie z Rosji "złego" a z USA/NATO "dobrego" jest conajmniej śmieszne i przeczy faktom.


Ot chcby Afganistan przez
ciebie wymioniony dobrze ich jeszcze pamięta.


Jakieś inne przykłady agresji ZSRR/Rosji na inne kraje w ciągu ostatnich lat? Tylko proszę, oszczędź mi Gruzji, bo to już byłoby totalnie śmieszne...

Re: BoE zaczyna pompować pieniądze. Przegna deflację?

morielf / 2009-03-11 17:09 / portfel / Bywalec forum
Ciekawe co by się stało w Polsce gdyby nbp wydrukował taką sumkę :)
morielf / 2009-03-04 11:17 / portfel / Bywalec forum
ciekawe, googiel znalazł ~638 tys stron ze słowem "zpadło", dysleksja?

Re: Ukraina nie zapłaci ofiarom gazowych działań Rosji

morielf / 2009-02-05 20:25 / portfel / Bywalec forum
A umowę na dostawę gazu Bułgaria podpisała z Rosją czy Ukrainą? Rosja jest zobowiązana do dostarczenia gazu, w związku z tym Rosja powinna zapłacić odszkodowanie. Jeżeli cała ta sytuacja to wina Ukrainy to niech Ukraina potem płaci odszkodowanie Rosji.

Nie rozumiem dlaczego kontakty z Rosją zawsze muszą być tak trudne. Podobnie jest z Polską. Nadal nie otrzymujemy pełnych dostaw gazu, bo ponoć Rosja chce negocjować ceny transferu przez nasze terytorium. Umowa umową, ale dla mnie to oczywiste, że przy prawie dwukrotnie niższej cenie gazu, cena transferu też powinna być niższa.Tylko już oczywiste dla mnie nie jest, że te "negocjacje" odbywają się w taki sposób. Nie wiem czy to Rosja jest taka "ciężka" czy nasi przedstawiciele, ale chyba szkoda jest dla obu państw.

Re: Partie zacisną pasa? Tylko PO jest "na tak"

morielf / 2009-02-05 10:46 / portfel / Bywalec forum
Zagranie pod publiczkę wiadomo, że oczywiste, ale moim zdaniem dotacje dla partii powinny zostać częściowo obcięte. Skoro jest kryzys, na wszystko przeznacza się mniej pieniędzy, ludzie mają mniej pieniędzy to dlaczego wydawać ciągle te same a nawet większe pieniądze na spoty reklamowe (lwia część budżetu partii). Przedstawiciele wszystkich partii są w każdej jednej telewizji (nie licząc tv trwam i do niedawna tvn). Nie sądze, żebyśmy jako wyborcy cokolwiek stracili bez pięknych, lśniących spotów reklamowych, chyba ważniejsze jest to, co przedstawiciele partii mówią i robią, czyż nie?

Re: Polacy sumienniej spłacają mieszkania niż samochody

morielf / 2009-03-03 11:22 / portfel / Bywalec forum
Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego libor 3m zjechał do 0.49%? Może być poniżej stopy centralnego banku? Ktoś do tego dopłaca ten 1%? :)
morielf / 2009-01-16 09:10 / portfel / Bywalec forum
To co liczysz, że Rosjanie nam obniżą cenę za gaz? Przecież te 400 czy ileś dolarów co płacimy Rosjanom za gaz coraz więcej nas kosztuje. Z ropą będzie podobnie.
A jakoś nie widzę opcji, żeby ceny tych surowców nie przełożyły się na ceny innych produktów.
Także myślę, że efektem osłabienia złotówki będzie inflacja, widoczna nawet w cenie sprowadzanych z chin koszulek i gaci.
morielf / 2009-01-16 08:42 / portfel / Bywalec forum
Ja stawiam, że wtedy inflacja wyniesie 5% :)

Re: CBOS: Polacy nie lubią reklam, ale czasem z nich korzystają

morielf / 2011-02-10 13:06 / portfel / Bywalec forum
Nic dziwnego, że nie przepadamy za reklamami, nie dość, że wpychają się w niemal każdą sferę życia, to jeszcze dochodzi świadomość, że główna część kupowanych produktów to właśnie reklama.

Re: czy mogę umieść na mojej stronie link do innej strony bez zgody właścicie...

morielf / 2009-01-08 13:17 / portfel / Bywalec forum
Szczerze mowiac, nie spotkalem sie z nikim, kto by narzekal, ze ktos inny do niego linkuje. Dzieki linkom rosnie page rank, dzieki czemu strona sie lepiej pozycjonuje, ma wiecej wejsc, wiecej kasy z reklam ;)
I gdyby grozila za linkowanie jakas konkretna kara, to nikt by nie bral udzialu w akcjach typu pozycjonowanie strony Leppera pod slowem "debil".
morielf / 2009-01-13 12:05 / portfel / Bywalec forum
To normalne. Wg danych NBP Polska zwiększyła swoje zadłużenie zagraniczne o prawie 130 mld USD od 2005 roku. Nasze PKB wg szacunków IMF za rok 2008 to 669 mld USD.
Czyli na rok pożyczyliśmy średnio 43 mld USD, co daje jakieś 6-7% naszego PKB.
A teraz koniec pożyczania...
morielf / 2009-01-13 11:50 / portfel / Bywalec forum
Z tym dobroczynnym wpływem słabej złotówki bym nie przesadzał.
Inwestorom może się to opłacać, ale każdy inwestor wie, że tak jak szybko poszła złotówka w dól, tak szybko może pójść w górę, tymbardziej jeżeli faktycznie będzie się tu więcej inwestowało.
Natomiast nasze firmy już więcej płacą za gaz, teraz podwyżka paliwa i ciekawe czego jeszcze.
Ostatnio też pisali, że nasz eksport jest w 70% uzależniony od sprawadzanych z zagranicy towarów, więc trudno tu oczekiwać czegoś dobrego dla naszej gospodarki, poza tym że ludziom pośrednio obniżą się płace.
Co do krajów nadbałtyckich to teraz płacą cenę za szybki wzrost, przede wszystkim wzrost płac. Tak jak mieli rok - dwa lata temu wzrost PKB rzędu 10%, tak teraz maja inflację tego rzędu.
morielf / 2009-01-12 17:51 / portfel / Bywalec forum
no tak :)
morielf / 2009-01-12 17:36 / portfel / Bywalec forum
Proszę nie generalizować. Ja na przykład kulturalnie się kłucę o swoje i nie potrzebuję do tego obrażać innych.
Chociaż fakt, że generalnie u nas z kulturą słabo. Dzisiaj w poczekalni podchodzi do mnie pan, koło 50 lat i mówi:

"Ja tu miałem być na 10:30 a nie 11:30, powiedz im (pani dentystce i pani z rejestracji), że nie będę tu siedział jak pi.da i idę w ch.j".
Czasem ręce opadają...

A tak wracając do tematu, to jak to jest. Jedni mówią, że wykorzystaliśmy tak mało inni, że mamy 3 miejsce w UE.
morielf / 2008-12-18 14:48 / portfel / Bywalec forum
Ryzyko inflacji jest male?
Inflacja u nas jest na wysokim poziomie i bez slabnacej zlotowki. Chwilowo surowce stanialy, ale nie beda taniec wiecznie, a my ze slaba zlotowka bedziemy coraz wiecej za nie placic. Przy takim spadku wartosci zlotowki inflacja to kwestia miesiaca - dwoch.

Najnowsze wpisy