Forum

Komentarze użytkownika "morielf"

Komentarze użytkownika: morielf

morielf / 2008-11-10 20:26 / portfel / Bywalec forum
Zauwazam pewna korelacje miedzy publikacjami JP Morgan na temat Polski i wahnieciami zlotowki...

Re: Kto będzie zwalniał pracowników?

morielf / 2009-02-13 11:12 / portfel / Bywalec forum
To niech branża turystyczna się przekwalifikuje na sprzedaż wycieczek do Polski

Re: W 2009 roku będą stałe, ale wyższe składki ZUS

morielf / 2009-01-02 16:36 / portfel / Bywalec forum
No dobra, to jezeli prowadze dzialalnosc gospodarcza i place ten zwykly najnizszy zus, skladka:
-spoleczna 477,04zlotych
-zdrowotna 212,78 zlotych
-f.pracy 39,26

to ile bede teraz placil?
morielf / 2008-12-09 11:42 / portfel / Bywalec forum
W Poznaniu tez. Niemal pewne jest, ze wzrosnie bezrobocie, ale jeszcze bardziej pewne jest, ze zmieni sie struktura zatrudnienia. Mniej produkcji, wiecej uslug. To sie dzieje juz od kilkunastu lat.
morielf / 2009-02-17 14:07 / portfel / Bywalec forum
no właśnie, ale które konto, słyszałem np że w pko bp są takie prowizje od wpłaty i wypłaty, że szkoda czasu...

Re: Quo vadis franku?

morielf / 2009-01-16 09:53 / portfel / Bywalec forum
Mam pytanie. Dlaczego stopy nie mogą synosić 0 (zero) procent?

Za darmo to jest tak: ja pożyczam tobie 100 zł, ty mi nie
oddajesz, albo oddajesz część. Jeżeli oddajesz 100zł to nie jest
za darmo!

Natomiast, jeżeli powiedzmy ja jestem jedyną instytucją w
państwie, która jest upoważniona do emisji pieniądza i pożyczam
Ci 100zł nawet na 1%, to skąd weźmiesz dodatkową złotówkę?
morielf / 2009-01-16 09:54 / portfel / Bywalec forum
To się zgadza. A to "mniej w portfelu" odczują wszyscy nie tylko sami kredytobiorcy.
morielf / 2009-02-25 17:20 / portfel / Bywalec forum
No tak, dzieci Perl Harbor i filmow o Rambo. Proponuje przeczytac jakas ksiazke o wojnie albo chociaz powazny film a potem sie o niej wypowiadac.

Co do pani z nordei, to pozostawiam bez komentarza, podaje tylko fakt a nie dane ofertowe.

Re: "Gazeta Wyborcza" - Mieszkaniowy klincz

morielf / 2009-02-25 09:50 / portfel / Bywalec forum
Znajoma bierze kredyt na kawalerke w Nordei, okolo 130 tys, 20% wkładu, marza 2.7% w chf. Tragedii chyba nie ma z kredytami.
morielf / 2009-01-20 14:08 / portfel / Bywalec forum
Dziwi mnie ta wiara w związek warości waluty z gospodarką i te powroty do "realnej" wartości itp. A wiara we wpływ rządu na kurs waluty rozbawia mnie.

Rozumiem, że wierzycie, że nasza gospodarka miała się świetnie i nagle przez poł roku zaczęła mieć się znacznie gorzej.
Natomiast gospodarka USA przez ostatnie 2 lata miała się słabo a teraz w najlepsze rozkwita.

W Szwecji podobnie jak u nas, cały czas było ok, ale pół roku temu gospodarkę szlag trafił i waluta straciła 15%. A nawet Norweską gospodarkę szlag trafił (mimo, że mają złoża ropy, gazu) bo przez pół roku NOK stracił do euro prawie 15% a do dolara 37%!
Albo wiem, Tusk i jego "niekompetentna banda" albo "pisiory" pracują jako konsultanci u skandynawów :)
morielf / 2009-01-19 10:27 / portfel / Bywalec forum
Nie, ale dzięki temu wiesz skąd m.in. pochodzi ten wzrost, który tak bezmyślnie przypisujecie politykom.
morielf / 2009-01-18 16:22 / portfel / Bywalec forum
hmm no wiadomo, kupując iphona czy najnowszy 150 calowy telewizor koszt transportu jest znikomy, natomiast przy chlebie (raz - wyższe koszty gazu dla piekarza, dwa - wyższe koszty dostawy do sklepu). Jedyne co (być może) się nie zmieni to pensja piekarza i sprzedawcy w sklepie, bo jak pójdzie do pracodawcy i zapyta o podwyżke, powie, że więcej wydaje na dojazd do pracy i ma wyższe rachunki za prąd i gaz, to pracodawca mu powie "ni ch.ja, mamy kryzys".
morielf / 2009-01-18 14:22 / portfel / Bywalec forum
Ale jak to sobie wyobrażasz? Przychodzi dajmy na to Tusk do Skrzypka i mówi, że wzrosło nam PKB o 5% i dawaj mi gościu dodatkowe pieniądze? Wzrost PKB bierze się m.in. ze wzrostu zadłużenia.
Co więcej u nas to dziwnie wygląda, bo przez ostatnie 3 lata nasze zadłużenie zagraniczne rosło średnio o 43mld $ / rok. MFW wyliczył nasze PKB za 2008 - około 700mld $. 43 / 700 = 0.06 czyli mniej więcej tyle co nasz wzrost PKB.
morielf / 2009-01-18 14:11 / portfel / Bywalec forum
Marża to praktycznie najważniejsza sprawa. Ja mimo wszystko szukałbym lepszej marży we franku. Z wejściem euro w Polsce może być różnie, a powalające stopy NBP prędzej czy później wrócą, tymbardziej, że złotówka słabnie a ceny pójdą w górę.

Za frankiem przemawia jeszcze dosyć wysoki kurs (jasne, że może być i pewnie będzie jeszcze wyżej w stosunku do złotego), ale nawet w stosunku do euro frank dosyć mocno teraz stoi.
Jeszcze jakiś czas temu Deutche Bank miał całkiem spoko marże, jak jest teraz nie mam pojęcia.
morielf / 2009-01-18 13:24 / portfel / Bywalec forum
Sprawdź jeszcze jak zaczęło rosnąć zadłużenie zagraniczne.

Najnowsze wpisy