Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2011-07-11 22:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PIS = populizm i socjalizm, esencja zalewającej ten kraj komuny, PRLowska nostalgia i komsomolska prawda :)

Spośród polskich partii politycznych mających na twarzach nieudolność i skrajny imbecylizm PIS wygrywa - nieudolnością biją innych na głowę, rząd nieudacznika i socjalisty Tuska obaliłby nawet przedszkolak.

Z ludzi z którymi się zadaje może z 1 na 100 idzie na wybory - prawie zawsze jest to człowiek, który wierzy, że tupolewa strącił Tusk z procy odziedziczonej po dziadku z wermachtu :))
Pilsener / 2011-07-11 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba było reformować gospodarkę, wdrażać demokrację i kapitalizm to doniesienia byłyby takie:
"złotówka rekordowo droga, kredytobiorcy kwiczą"
"polski eksport rośnie, co uderza w kredytobiorców"
"złotówka bezpieczną przystanią"
"wspaniałe wyniki polskiej gospodarki, co uderza w UE"

Ale po co mieć silną gospodarkę i walutę? Nie przekłada się to przecież na głosy wyborców, zwłaszcza polskich - wrogo nastawionych do demokracji i kapitalizmu.
Pilsener / 2011-07-11 14:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Politycy próbują i niekiedy nawet nieźle im to wychodzi, niestety koszty ponosi społeczeństwo.
2. Rating to tylko kropka nad "i" - usankcjonowanie tego, co każdy choć trochę w temacie wie już od dawna. Jak na razie słyszę tylko "manipulacja" czy inne teorie spiskowe a nikt nie potrafi wskazać nawet jednego przypadku, w którym agencje ratingowe "zmówiły" się by zdołować rating np. Szwajcarii do poziomu śmieciowego.

Re: Frank znów drożeje. Kosztuje ponad 3,3 zł

Pilsener / 2011-07-09 12:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W rankingu wolności gospodarczej są na 5-tym miejscu a demokracji na 4-tym. Rząd Szwajcarii to 7 osób (nie jak u nas prawie 100). Mi to wystarcza, subiektywne odczucia mnie nie interesują.

Bzdury

Pilsener / 2011-07-08 19:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co drugi polak w wieku produkcyjnym nie pracuje a z tych co pracują tylko połowa w sektorze prywatnym, który wytwarza dochód. Za komuny bezrobocie też było niskie ale co z tego? Wysłać po 15 latach na emeryturę czy zatrudnić 500 tys. urzędników do przewalania makulatury każdy potrafi, ale co z tego? Czy dzięki temu, będzie nam się żyło lepiej? Jak kilku musi żyć z pracy jednego to żaden z nich nie będzie szczęśliwy... no może poza tym co tą kasę dzieli :)
Pilsener / 2011-07-08 19:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uważasz, że np. za dewaluację dolara Zimbabwe odpowiadają spekulanci? :) Nikt by nie kupował CHF gdyby Szwajcaria nie była oazą demokracji i kapitalizmu w morzu gospodarek sterowanych przez polityków. Poza tym spekulanci pełnią bardzo ważną funkcję, wyrównując i stabilizując rynek - kupują tanio np. zboże gdy jest klęska urodzaju a sprzedają drożej gdy przyjdzie klęska żywiołowa.
Pilsener / 2011-07-08 16:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z czego milion albo półtora to mohery rydzyka i starzy PRLowcy. Ja zaliczam się do tej bardziej świadomej części społeczeństwa, która ma w d... pseudo-wybory.

Kolejna bzdura

Pilsener / 2011-07-07 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale polskie rządy słyną z takowych. Kiedyś w UK gra w rzutki była uważana za losową i stowarzyszenie darta musiało to udowodnić w sądzie.
Po pierwsze: Jak komuś zabronić gry przez sieć? Oczywiście zatrudnić kolesiów w ABW, CBA, CBŚ ITP ITD którzy będą wyrywkowo wyciągać internautów z łóżka o świcie by sprawdzić, czy taki patogen nie grał przez sieć.
Po drugie: "Cele społeczne" to wierutna bzdura, chodzi o wycięcie konkurencji dla lotto. Bo przecież lotto nie hazard, co nie Panie Kapica?
Ja bym zmniejszył liczbę wiceministrów finansów z obecnych 9-ciu do najwyżej dwóch. I mniej ministrów tym mniej bzdur.

Re: Mężydło: Listy wyborcze PO nie były optymalne

Pilsener / 2011-07-05 20:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Właśnie o to mi chodzi, że do sejmu wchodzą ludzie, którzy dostają po 102 głosy, bo liczą się głosy oddane na partie a nie kandydatów, zauważ, ze jeśli np. PO wygra wybory w moim okręgu to Klustka-Rogowska wejdzie do sejmu z każdym wynikiem lepszym niż 100 głosów a jeśli lista będzie odpowiednio mała lub ktoś zostanie nakłoniony do rezygnacji to teoretycznie wystarczy jeden głos, by być w sejmie. Co to ma wspólnego z demokracją?
Pilsener / 2011-07-05 13:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego nigdy nawet nie rozważałem poparcia konserwatywnych i lewackich socjalistów (takich jak Toosck czy Kaczynsky) w jakichkolwiek polskich pseudo-wyborach.

Póki co polecam zagraniczne banki i takie też fundusze inwestycyjne.

Re: Załamanie eksportu polskiej wołowiny do Turcji

Pilsener / 2011-07-05 13:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale po co eksportować? Wyeksportują wszystko za bezcen i co będziemy jedli? Będzie wielki głód! Zabronić eksportu! Zakazać! Polska żywność dla polaków, dajcie tą wołowinę na moją działkę a nie do Turcji, przyda się na grila :)

Listy wyborcze to bzdura

Pilsener / 2011-07-05 13:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Archaizm i przeżytek, g...o mają wspólnego z demokracją. Przysyłają mi np. taką Klustkę-Rogowską z drugiego końca polski, by zdobyła głosy w efekcie mój region reprezentuje ona i kilku partyjnych wazeliniarzy, którzy dostali po 500 głosów. To d..okracja a nie demokracja, dlaczego ciągle nam się wmawia, że mamy demokrację tak samo jak wmawia się, że mamy kapitalizm i że jesteśmy bogaci, płacimy niskie podatki czy jesteśmy super wykształceni, mamy ekstra służbę zdrowia a nasi piloci są najlepsi na świecie?

Re: Stanęła większość pociągów. Trwa dwugodzinny strajk ostrzegawczy na kolei

Pilsener / 2011-07-05 09:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo w wyniku politycznej kontroli nad spółką maszynista jest urzędnikiem a pasażer - petentem. Masz siedzieć na d.... i nie marudzić to MOŻE ktoś Cie zawiezie w 10 godzin te 300km i jeszcze masz podziękować, kłaniać się w pas i pójść na wybory!

Ale oczywiście nie można wpuścić prywatnych przewoźników, szybkich, nowoczesnych i tanich pociągów... bo gdzie wtedy politycy i związkowcy znajdą pracę?

Zmiękli?

Pilsener / 2011-07-03 19:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W końcu niektórzy politycy zaczynają mówić to, co już 10 lat temu mówili eksperci: wspólna polityka monetarna a różna każda inna (a w szczególności gospodarcza) to nie jest dobry pomysł.

Dno moralne

Pilsener / 2011-07-03 19:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zmuszać kobiety do rodzenia niezależnie od sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub zagraża życiu matki. I oczywiście kto jest za tym? FACECI. Bo oni są ekspertami w zakresie rodzenia czy ciąży. Ale to nie są mężczyźni, najczęściej to starzy PRLowcy którzy do niczego w życiu nie doszli, nie mają rodziny, konta w banku, nie muszą rodzić ani martwić się o przyszłość bo o nią już dawno zadbali podatnicy. Jedyne co rodzą to martwe urojenia.

Najnowsze wpisy