Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Po co to?

Pilsener / 2012-03-19 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co w ogóle poruszać takie tematy, co będzie za dwa lata? Przecież to abstrakcja. Od lat 90-tych słyszymy, że za n-lat będą niskie podatki i wysoki socjal. I pewnie za 20 lat też będziemy tego słuchać a jak jest każdy widzi.

To tak jak z ropą

Pilsener / 2012-03-19 00:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
50 lat temu alarmowali, że ropa się skończy za 40 lat.
40 lat temu, że za 60.
30 lat temu, że za 70.
20 lat temu, że za 80.
10 lat temu, że za 90.
A dziś tragedia, bo podobno ropy wystarczy "tylko" na 100 lat!
A nawet jak nie będzie ropy to co? To tylko płynne paliwo, znamy takich wiele - choćby alkohol. Jeśli cena ropy przekroczy 200$ to nastąpi boom dla alternatywnych paliw. Dopóki np. w Teksasie ropa jest w podobnej cenie co woda to nikt nie będzie inwestował w alternatywne rozwiązania. Przecież jak nie było kiedyś ropy to też ludzie sobie radzili - były turbiny i silniki na gaz.

Ludzie zawsze sobie poradzą jeśli nie będzie polityków, którzy prowadzą swoje chore krucjaty przeciwko ludziom.

Banialuki

Pilsener / 2012-03-19 00:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak polska szkoła to strata czasu. Najlepszy przykład to ja: miałem z polaja ponad 20 jedynek, byłem zagrożony nawet z wuefu a do następnej klasy zdawałem tylko dzięki papierom od lekarza. I co z tego? Bo nie chciałem uczestniczyć w tym chorym systemie gdzie uczeń wie, ile waży powietrze (którego nawet nie widzi) a nie umie sklecić z sensem jednego zdania? Bo s**m na polski system edukacji który robi z ludzi mamrocących idiotów bez odwagi i energii? Bo nie godzę się na przywileje dla nauczycieli i religię rzymskokatolicką w szkole? Bo protestuję przeciwko zamykaniu młodego człowieka w budzie na prawie 20 lat a po wyjściu z której nie ma dla niego pracy ani perspektyw a on sam stwierdza, że nic nie umie i g**o wie o życiu?

Politycy się spierają o to, której partii ma się uczyć uczeń, nauczyciele dostają prawie 5 tys. brutto za średnio 14 godzin przy tablicy tygodniowo, podatnicy płacą horrendalne pieniądze a edukacja jak leżała, tak leży dalej. Tylko jak zwykle uczniowie mają g..o do powiedzenia, dzieci głosu nie mają, stają się obiektami nieudolnych, politycznych eksperymentów.

Dopóki nie wyrwiemy edukacji z łap polityków to będzie tam syf, kiła i mogiła.

Re: Strajk okupacyjny w Zakładach Azotowych Puławy

Pilsener / 2012-03-18 21:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwne, bo we wszystkich firmach prywatnych w jakich pracowałem (z wyjątkiem korporacji telekomunikacyjnej) średnia pensja nawet nie zbliżała się do średniej krajowej a co dopiero 5 tysięcy - a dyrekcja i zarząd byli także i nie zarabiali najgorzej. Źle w Puławach to wysyłaj CV do innych pracodawców.

Re: Siemoniak nie chce walczyć z kapelanami

Pilsener / 2012-03-18 21:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W USA są, ale są normalnymi żołnierzami i podlegają swojemu dowódcy. W Europie propaguje się inny model: nie mają stopni wojskowych i nie obejmuje ich dyscyplina wojskowa, idą z żołnierzami na front nie z rozkazu, lecz z powołania.

Re: Emerytury mundurowe. Ruszyły konsultacje

Pilsener / 2012-03-18 21:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawo nie może działać wstecz. Zmiany dotyczyłyby tylko i wyłącznie nowo zatrudnionych.

Niby jak?

Pilsener / 2012-03-18 20:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak przez kilka lat odrobić tak gigantyczny dystans? Przecież Grecka gospodarka była oparta tylko na kredycie i dopłatach z UE, no by chyba nie na eksporcie, który wynosi kilkanaście mld ojro?

Żeby ożywić gospodarkę trzeba zmienić przepisy i w ogóle cały system przestawić z centralnie sterowanego na wolno-rynkowy, obciąć wydatki a następnie zmniejszyć podatki. W dodatku trzeba zejść z zadłużenia bo to też hamuje mocno gospodarkę. Jak to zrobić? Kontrolowane bankructwo to za mało, potrzebne są reformy, otworzenie się na demokrację i kapitalizm.

Re: Strajk okupacyjny w Zakładach Azotowych Puławy

Pilsener / 2012-03-18 10:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Średnia płaca wynosi mniej więcej 5 tys. zł." - a potem ludzie się pytają, kto tą średnią krajową zarabia. Jak widać zarabiają - i chcą rzecz jasna więcej, zrobią sobie strajk a zwykły człowiek co zarabia pomiędzy 2 a 3 tysiące nie może nawet krzywo spojrzeć bo straci pracę a na jego miejsce kilkuset chętnych już czeka.

Nie chce ale musi

Pilsener / 2012-03-17 22:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kapelani w polskiej armii to światowy ewenement. Mają stopnie wojskowe i wszystkie przywileje z tym związane ale jednocześnie nie obejmuje ich dyscyplina wojskowa, bo podlegają tylko i wyłącznie swojemu biskupowi. Przecież to zwykłe wyciąganie pieniędzy od podatników no i ja uważam, że kapłaństwo powinno być powołaniem a nie etatem a religia prywatną sprawą każdego człowieka.

Kojarzenie religii z przymusem oświatowym, karabinem czy aparatem państwowym degraduje ją do roli administracyjnego p***** i jest to jedna z głównych przyczyn odwracania się ludzi od kościoła - ale zarząd kościoła zapatrzony w mamonę i upojony władzą tego nie widzi.

Re: Emerytury mundurowe. Ruszyły konsultacje

Pilsener / 2012-03-16 22:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Reforma może być tylko jedna: włączenie mundurówki do systemu powszechnego a co za tym idzie - likwidacja wszystkich przywilejów. Każde inne działanie to kosmetyka a nie żadna reforma. Ale politycy uwielbiają to słowo "reforma", reforma tu i reforma tam...

Re: Janosikowe bulwersuje samorządowców. Biedni nie chcą zmian

Pilsener / 2012-03-16 22:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co ma do tego infrastruktura krajowa? Tu chodzi o to, że bogate samorządy płacą biednym. I wolę, żeby była choć jedna enklawa bogactwa niż żebyśmy wszyscy byli biedni. Myślisz, że można tak "łupić" bez końca? Że bogaci aż się palą by biednych finansować? Poza tym to podważa całą ideę samorządności, mało to kasy poszło na kampanię "tu mieszkam i tu płacę podatki"? I to w Warszawie czy Wrocławiu chcą inwestować, więc trzeba skupić się na tym aby pieniądz rodził pieniądz i inwestycje się rozwijały. Inwestor który buduje fabrykę oczekuje, że za podatki które płaci to w jego okolicy powstaną drogi czy szpitale a nie w jakiejś pipidówie. Poza tym biednych jest dużo a bogatych mało, więc elementarnego sensu takie działania też nie mają, to populizm - "zabrać bogatym a dać biednym".
Pilsener / 2012-03-16 12:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"solidarność" wg Ciebie to karanie ambitnych i przedsiębiorczych a premiowanie leniwych i zacofanych? Gdy w moim mieście pojawił się inwestor to usłyszał, że nie ma dla niego miejsca! A bieda aż piszczy! Dlaczego Warszawa ma dopłacać do mojego zapyziałego miasta? A może pieniądze Warszawie są niepotrzebne? Dlaczego miasto ma cierpieć przez to, że udało się pozyskać inwestorów i rozwinąć? Jak moje miasto chce mieć kasę to niech pozyskuje inwestorów a nie wyciąga łapę do Warszawy po pieniądze.

Taki system jest sprzeczny z ewolucją i zdrowym rozsądkiem, uderza także w społeczeństwo. 2 miliony mieszkańców Warszawy mają cierpieć bo w moim zapyziałym mieście władza szarpnęła się na basenik dla prominentów i lokalnego klubu pływackiego?

Janosikowe to głupota

Pilsener / 2012-03-16 11:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To tak jakbym ja w firmie przesuwał środki z projektów rentownych, dużych i nowoczesnych do zacofanych i niezbyt dobrze rokujących. Inwestycja powinna być nakierowana na to, by przynieść jak największą korzyść.

Ja nie płacę i nie będę

Pilsener / 2012-03-16 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chyba, że zostanę zmuszony siłą. Tu więcej o TVP:
http://tnij.org/pvut
Średnia pensja 6900, zatrudnienie ponad 3600 osób. Dlaczego mam utrzymywać takiego molocha, który działa w identyczny sposób co telewizja komercyjna? Ilu związkowo-partyjnych działaczy znalazło tam ciepłe posadki? I ja mam na to płacić tak? TAKIEGO! Ze składek partyjnych i związkowych utrzymujcie tą swoją telewizyjkę, która stanowi tylko nieuczciwą konkurencję dla stacji komercyjnych. Od moich pieniędzy wara.

Re: Abonament się opłaca. Tyle dostała TVP

Pilsener / 2012-03-16 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozumiem, że "kultura" to ponad 3 tysiące partyjniaków zatrudnionych w TVP (dla porównania: Polsat około 800 pracowników, TVN ponad tysiąc) to kultura? To masz rację, ja mam w d.. taką kulturę. Wolę kupić buciki dla dziecka niż utrzymywać związkowo-partyjnych nierobów. I radzę też popatrzeć, jaka jest średnia pensja w TVP. Gdyby rząd chciał kultury toby zlecił takie programy do emisji a nie tworzył własną telewizję.

Najnowsze wpisy