Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Platforma prowadzi w sondażu

Pilsener / 2011-10-07 19:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwne, bo deklarują że z nim nigdy, hehe, poza tym każdy najbardziej nie lubi tych, co uciekli i stali się przeciwnikami (jak PIS i PJN). Sam jestem ciekawy, co z tego wyniknie. Obawiam się, że jeśli dojdzie do podziału łupów to skończą się programy i gadki o marihuanie :)

Re: Uchwalają gnioty, a my płacimy. Eksperci łapią się za głowę

Pilsener / 2011-10-07 09:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego PO nigdy nie dostanie mojego głosu, podobnie jak inni konserwatywni socjaliści. Do tego zero potrzebnych reform, cięć administracji, obniżek podatków... SLD chociaż zmniejszyło CIT i skróciło macierzyński a PIS nieco zmniejszył podatek od wynagrodzeń.

Mam pomysł

Pilsener / 2011-10-06 20:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ktoś jest niezadowolony z rządów Tuska (a takich pewnie nie brak bo jego rządy były wyjątkowo nieudolne) a nie chce poprzeć człowieka, który jest regularnie wzywany na dywanik do Rydzyka to niech głosuje na Palikota - tu najbardziej Tuska zaboli, haha, poparcie dla Palikota to nic innego jak takie "fak ju" w stronę Tuska i jego cudów.
Pilsener / 2011-10-05 22:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Napruci winem i palący jakieś zioła to stanowią w polsce to chore prawo. Potem ściga się celebrytów, nergalów, internautów czy nastolatków którzy napisali na fejsie "je... rząd". Jak ktoś czuje się religijne obrażony bo wyznaje kult cargo a ja mu podcinam skrzydła bo piszę, że samolotów nie wysłali bogowie lecz jankesi to mam iść za to siedzieć, tak? Jak wp.. wieprzowinkę to też mam iść do paki, bo obrażam uczucia muzułmanów? Ale z krzyżem to wolno mi już paradować, co nie? Kto czuje się obrażony niech sam idzie do sądu! Jaka jest szkodliwość społeczna takiego czynu że trzeba angażować w to policję i prokuraturę?
Pilsener / 2011-10-05 13:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, pitolenie, pretekst by dorwać się kasy podatników. Tak samo banki nie mogą upaść, motoryzacyjne giganty, stocznie nie mogą upaść bo wtedy upadną ich kooperanci a potem kooperanci kooperantów haha, gospodarka musi się oczyścić. Bankructwa to zjawisko normalne.

Niestety

Pilsener / 2011-10-05 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce mamy kult biedy! Gdyby w USA kandydował jakiś polityk, który w wieku 60 lat nie ma rodziny, konta w banku, prawa jazdy i do niczego w życiu nie doszedł toby go wyśmiali. Niestety u nas to standard - polscy politycy to ludzie, którzy nie radzą sobie ze swoim życiem, polityka to zawód a nie powołanie, człowiek zajmuje się polityką jeśli do niczego innego się nie nadaje, nic nie umie ani nic nie potrafi.
Pilsener / 2011-09-28 09:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wszystko zależy od tego, czy gospodarka światowa w końcu ruszy z kopyta, jeśli nie ruszy to prawdopodobny jest wzrost dużo niższy niż 4%. Wróżymy z fusów - ale 8-10% bez gospodarczych reform to niemożliwe.
Pilsener / 2011-09-28 00:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś też były takie filmy - tuczniki 400kg, kobiety na traktory... polska naszych marzeń!

Ma rację

Pilsener / 2011-09-26 22:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko u nas nie będą to zagraniczne korporacje, tylko "polskie" - opanowane przez polskich polityków i związkowców, które wydoją nas 10 raz bardziej niż najbardziej chciwe BP czy Łukoil.
Jeśli polityk nas ostrzega przed zagranicznym koncernem to dlatego, że krajowe PGNiG, Orlen, Lotos czy Kampania Węglowa zedrą z nas więcej a dodatkowo dadzą zatrudnienie jego kolesiom.
I to nie jest tak, że zagraniczne koncerny zyskują na 3 świecie - głównie zarabiają lokalni kacykowie którzy za petrodolary finansują swoje wojenki i armię przydupasów.

Re: Wycofać czy jeszcze zostać?

Pilsener / 2011-09-26 22:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Kupuje się i sprzedaje w czasie, by zminimalizować ryzyko kupna "na górce" - to raz.
2. Kto normalny powierza całą kasę tylko jednemu TFI? Jeśli inwestujemy w "nową" Europę to minimum 3 fundusze tego segmentu! Dywersyfikacja to podstawa.
3. Aktualna sytuacja to nie wszystko! Inwestycje planuje się na lata a może i dziesięciolecia, ja bym się skupił na wynikach funduszy na tle konkurencji a nie momencie wejścia.
4. Nie inwestuje się raczej w fundy zrównoważone i stabilnego wzrostu, mają wysokie prowizje a mizerne stopy zwrotu, lepiej zainwestować w dobrą lokatę lub fundy pieniężne a resztę bezpośrednio w akcje - większa przejrzystość i możliwości manewru.

Giełda jak ruletka

Pilsener / 2011-09-23 15:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Siemanko. Przy poprzedniej zwale byłem średnio zadowolony, bo tylko połowę kasy wrzuciłem w akcje (przy około 1500, zakładałem że spadnie do okolic 1000) a w dodatku sprzedałem większość na wakacyjnych szczytach w okolicach 2200 (potrzebna była kasa na samochód) i potem plułem sobie w brodę patrząc jak rośnie.

Dziś widzę, że jednak kij ma dwa końce. Po roku od dna wszyscy zaklinali się, że nie wrócimy już w okolice 2000 - a tu proszę, jest okazja znów kupić po solidnej przecenie.

Gdy spadnie poniżej 2000 podwajam wartościowo portfel akcji, gdy zejdzie w okolice 1500 (choć jeszcze w historii tego nie było) podwoję go jeszcze raz. Udanych zakupów.

Re: Tusk o Polsce: "Genialne miejsce na Ziemi"

Pilsener / 2011-09-23 00:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"genialne miejsce na Ziemi" - też bym tak mówił, gdybym był belfrem przykutym do państwowego koryta. Niestety nie jestem przy korycie i muszę nie tylko utrzymać takiego nieudacznika i jego największy na świecie rząd, ale w dodatku ciężko pracować i ostro główkować, by zadbać o swój tyłek.

Dlatego niech nikogo nie zdziwi, że wyśmiewam i drwię sobie z tej i 99% opinii wygłoszonych przez polskich premierów, prezydentów, ministrów, posłów, urzędników i cały ten motłoch. Polemikę mogę podjąć z jakimś autorytetem, tutaj można się tylko śmiać.

Re: Skazany na karę śmierci stracony w kontrowersyjnej egzekucji

Pilsener / 2011-09-22 23:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będę pisał słowo "polska" jak mi się podoba. Zamkniecie mnie za to jak za krytykę rządu? I kto powiedział, że polska to mój kraj? To nigdy nie był, nie jest i nie będzie mój kraj. To, że dziesięć razy lepiej posługuję się polskim językiem od przeciętnego obywatela nie oznacza jeszcze, że jest to mój kraj! A gdyby nawet był mój to i tak bym wyjechał bo nie mógłbym znieść, jak kraj może tak bardzo gardzić swoimi obywatelami.

Hipokryzja

Pilsener / 2011-09-22 11:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
USA i polska ciągle zarzucają innym łamanie praw człowieka a w USA najwięcej wyroków śmierci (poza Chinami) a polska przoduje w ilości spraw o łamanie praw i człowieka w Strasburgu.

USA są najlepszym dowodem na to, że drastyczne zaostrzanie kar to droga donikąd. Przestępcy nie mają nic do stracenia i są także bardziej radykalni a wsadzanie do paki nawet za lekkie przestępstwa powoduje, że wzrasta ilość kryminalistów skazanych do końca życia na margines.

Nic dziwnego

Pilsener / 2011-09-22 11:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Większość polityków (w tym Tusk) to nieudacznicy wywodzący się z sektora edukacji, który jest skansenem komunizmu, wrogiem kapitalizmu i demokracji oraz drągiem w szprychach postępu i rozwoju.

Należy skończyć z tym PRLem - w polsce regulowanych i reglamentowanych jest prawie 400 różnych zawodów i profesji! Dlaczego wszyscy nie mogą być równi? Czy to takie trudne? Niesprawiedliwe? Dlaczego dzieli się ludzi na kategorie i szczuje jednych na drugich? A miernikiem pozycji i sukcesu w polsce nie jest włożona praca i zdolności lecz przynależność do danej kategorii - dlatego polska to gó***any i nędzny kraj.

Niemal każdy raport czy ranking jest dla polskiego systemu edukacji miażdżący. A mimo to ciągle się słyszy jak to nauczyciele ciężko pracują za marne grosze a polskie uczelnie są jednymi z najlepszych na świecie... Kto w to wierzy?

Najnowsze wpisy