Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: "Dramatycznie trudne zadanie przed następcą Napieralskiego"

Pilsener / 2011-10-14 20:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Palikot odniósł sukces nie dlatego, że jest socjalistą lecz demokratą - sporo jego głosów to głosy niezadowolonych i nowych, mało jest zabranych SLD. Mamy już 4 partie socjalistyczne: PO, PIS, SLD i PSL. Nie było ani jednej demokratycznej i Palikot zapełnił tą lukę.

Re: Ewa Kopacz odchodzi. Oceniamy dokonania minister

Pilsener / 2011-10-14 20:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego ja jestem zwolennikiem modelu: własność prywatna, państwowy nadzór.Od głupiego fastfoodu oczekujemy najwyższej jakości a nie możemy mieć takich samych szpitali? Dlaczego?

Re: Ewa Kopacz odchodzi. Oceniamy dokonania minister

Pilsener / 2011-10-14 20:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety przykro to mówić, ale w polsce głosuje się nie za czymś, ale przeciwko czemuś - wybiera się tych, którzy zepsuli najmniej. Kopacz była najlepsza, bo najmniej zepsuła - smutne to. Poza tym kadencja rządu powinna być niezależna od sejmu i to przed sejmem powinni odpowiadać ministrowie.
Pilsener / 2011-10-14 10:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To zostań prywatnym przedsiębiorcą, zobaczysz jak pół miliona urzędników jedynie "grozi ci palcem". To państwowe spółki traktuje się ulgowo bo siedzą tam kolesie tych z rządu. Rolą rządu jest zapewnić nam dostęp do usług medycznych na przyzwoitym poziomie a nie samemu nas leczyć. Chcesz do końca życia oddawać połowę dochodów państwu a w zamian otrzymywać g..o? Mi od 20 lat nie udało się dostać do ani jednego państwowego specjalisty a składki (w dodatku niemałe) płacę jak w zegarku!

Re: Ewa Kopacz odchodzi. Oceniamy dokonania minister

Pilsener / 2011-10-14 09:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba jak najszybciej wprowadzić koszyk usług gwarantowanych i dać pacjentowi wybór: NFZ lub prywatne ubezpieczenie. Przyśpieszyć też komercjalizację placówek medycznych. Rządy Kopacz oceniam bardzo źle - nie zrobiła praktycznie nic a to co próbowała skończyło się klapą.

Re: Palikot zapowiada wniosek w sprawie krzyża

Pilsener / 2011-10-13 18:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co mnie obchodzi walka pomiędzy sierpem i młotem a krzyżem? Nie chcę takiej walki, nie widzisz baranie, że są w kraju ludzie dla których nie ma znaczenia, czy propaganda głosi katechizm czy manifest? Demokracja nie polega na zastąpieniu sierpa i młota krzyżem, manifestu komunistycznego katechizmem powszechnym a Moskwy Watykanem!

Re: Palikot zapowiada wniosek w sprawie krzyża

Pilsener / 2011-10-13 16:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Krzyż w sejmie jest reliktem PRL i PZPR, jego zdjęcie będzie miało znaczenie symboliczne - koniec państwa komunistycznego przesiąkniętego ideologią a początek demokracji, gdzie w strukturach państwa nie ma miejsca na manifest komunistyczny, katechizm powszechny, sierp i młot, krzyż, gwiazdę dawida, gumowe penisy czy inne p*******.

Oczywiście krzyża będą bronić dwie ikony PRLu - Tusk i Kaczyński.

Jak chcecie sierpa i młota albo krzyża to sobie w domu wieszajcie, ja nie chcę ideologii w strukturach państwa, religia to prywatna sprawa każdego człowieka, nie można dopuścić do sytuacji w której ludzie są dzieleni ze względu na wyznawaną przez nich religię a religijne symbole zostały zawłaszczone przez różne opcje polityczne.

Rewela

Pilsener / 2011-10-13 00:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyli jednak pisiory dały się wciągnąć w debatę o krzyżu. Kto krucyfiksem wojuje, ten od wody święconej ginie. Łaska Rydzyka na pstrym koniu jeździ.

A co do kampanii to widać patologię w pisie: rządzi prezes ale tylko wtedy, jak wygrywa! Jeśli przegrywa to winny Ziobro, haha - skoro prezes mógł jednym pstrykiem kazać konsultować się Ziobrze z Hofmanem przed każdą wypowiedzią to nie mógł mu zakazać gry do własnej bramki? Wazelina aż kapie, każdy w pisie schyla się po mydło, wszyscy winni tylko nie nieomylny prezes! Prezes może sobie wyzywać Angele Merkel ud ubecji ale on jest bez winy! To wyborcy są winni! Nie podzielają poglądów prezesa!

By przegrać z kimś takim jak Tusk trzeba być faktycznie nieudacznikiem.

Fedak weg

Pilsener / 2011-10-12 11:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeden z najgorszych ministrów, kobieta, która niczego w życiu nie osiągnęła, do niczego nie doszła, nie zna się na niczym - ma tylko partię, partia ją żywi, partia ją ubiera, bez partii nie nadawałaby się nawet na kasjerkę w markecie.

W największym na świecie polskim rządzie aż roi się od różnego rodzaju nieudaczników. Chodzi w tym o to, by politycy mieli "pracę" która zapewnia im stały dochód a jednocześnie nie koliduje z wypełnianiem swoich zobowiązań wobec partii.

Ja już dawno wiem

Pilsener / 2011-10-11 14:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaki będzie nowy rząd - większy od poprzedniego! Zamiast 25 ministrów i setki wiceministrów będzie 30 ministrów i 150 "wice". Nieudolność rządu także wzrośnie proporcjonalnie.

Re: Hofman przynaje się do porażki

Pilsener / 2011-10-11 14:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba było merytorycznie krytykować nieudolność rządu i prezentować konkretne rozwiązania a nie unikać debat, chować się za teoriami spiskowymi i w ogóle obrażać na cały świat, bo ten nie docenia walorów prezia.

To, że jeden z najsłabszych i najbardziej nieudolnych rządów po 89 utrzymał się to zasługa tylko i wyłącznie znikomej opozycji.

Narodowo-socjalistyczny bełkot ma charakter zbyt niszowy.

Idiotyczny kraj

Pilsener / 2011-10-10 11:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
By wygrać wybory wystarczy psuć mniej niż inne partie i dbać o swoje zaplecze polityczne (25 ministerstw a mają dojść nowe, podwyżki 7% dla belfrów i tak dalej).

Najgorsze jest jednak to, że obowiązuje system partyjny a nie demokratyczny co zamyka drogę do jakichkolwiek reform.

I dobrze

Pilsener / 2011-10-08 14:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kredyty są po to, by z nich korzystać. Sam mam na mieszkanie, samochód plus karta kredytowa i kredyt odnawialny na rachunku bieżącym. Kiedy np. popsuje się pralka to zamiast brać ją na raty czy iść do Prowidenda wybierasz sobie z rachunku potrzebną kwotę i płacisz odsetki tylko od wykorzystywanej aktualnie kwoty kredytu - oszczędność czasu i pieniędzy.

Kredyty odnawialne są stare - wcześniej się to nazywało "saldo debetowe".

Oczywiście kredyty należy brać z głową i nikt nikogo nie zmusza do korzystania z nich.
Pilsener / 2011-10-08 14:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chociaż to marne pocieszenie :/

Niestety

Pilsener / 2011-10-08 14:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce obowiązuje "kult ropy", chociaż auta na ropę mają wiele wad, zwłaszcza używane (a takich sprzedaje się u nas najwięcej). Ja na szczęście do jazdy po mieście mam mały samochód benzynowy który pali średnio 6,5 litra etyliny a w dodatku jego serwisowanie jest dużo tańsze. Przesiadłem się na niego bo zmusiły mnie do tego wysokie podatki nakładane na paliwa. Jeśli rząd jeszcze bardziej dokręci śrubę to będę chyba motorynką mykał do pracy.

Niestety LPG też drogie :/ Gdzie ludzie chcą wydać trochę pieniędzy zaraz pojawia się polski rząd i nakłada nowe podatki lub podwyższa te już istniejące.

Na szczęście są wybory i rządząca partia nie dostanie od moich ziomali nawet jednego głosu.

Najnowsze wpisy