Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Bezsens

Pilsener / 2011-09-09 14:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie powinno być żadnego losowania. Wyborca powinien dostać kartę z proporcjonalnie na niej rozmieszczonymi nazwiskami kandydatów (jeśli jest 10 kandydatów to każdy jest na 1 miejscu na 10% kart) bez przynależności partyjnej. Każdy bez problemu odnajdzie na liście swojego kandydata.
Oczywiście z jednego okręgu wchodzi do sejmu tylko jeden kandydat.
To co mamy teraz to d**okracja a nie demokracja, jakaś pożałowania godna proteza w postaci systemu partyjnego, idealna dla szumowin i kombinatorów.

Nie chodzę na pseudo-wybory od lat bo w***ia mnie, że "reprezentują" mnie partyjni wazeliniarze co dostali po 1500 głosów np. w Krakowie.
Pilsener / 2011-09-08 14:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo prawdziwa nazwa partii to "populizm i socjalizm" :) A sądu nie olewa - oczywiście sądu partyjnego gdzie to on jest głównym sędzią :)

Jakie zmiany?

Pilsener / 2011-09-08 11:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nic się nie zmieni, dopóki nie będzie konkurencji dla NFZ.
Powinno się dać pacjentowi wybór - ubezpieczenie NFZ lub prywatne a z czasem sprywatyzować NFZ wzorem PZU i niech pokażą, jacy są dobrzy. Nie wierzę, że za to co przeciętny człowiek płaci na NFZ (prawie 300 zł co miesiąc) nie da się wykupić ubezpieczenia prywatnego o lepszym standardzie, chociaż politycy nas oszukują i okłamują że TYLKO państwowe ubezpieczenie to wysoka jakość i niskie koszty (haha)

Nie mówiąc już o tym, że w 99% ubezpieczenie w NFZ to czysta FIKCJA, bo gdy chcesz się leczyć lub nawet dostać do lekarza to jest to niemożliwe. Jeśli nie mogę się leczyć to oddajcie mi chociaż te 300 zł złodzieje! Za ubezpieczenie mogę łatwo dostać się tylko do lekarza rodzinnego - czy to jest warte 300 zł miesięcznie?

A dla niepracujących czy biedaków kupuje podstawowe ubezpieczenie medyczne gmina w drodze przetargu.

Państwo ma dbać jedynie o nasze zdrowie a nie bawić się w leczenie czy ubezpieczanie co jest tylko pretekstem do zatrudniania kolejnych kolesi.

Banialuki

Pilsener / 2011-09-07 13:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy z polski do Tupolewa i na Madagaskar. Tylko przypilnujcie Pawlaka, żeby znów nie nawiał z pokładu, przypiąć go dobrze pasami.
Pilsener / 2011-09-06 12:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czym skutkują np. ceny maksymalne czy minimalne na różne produkty? Administracyjne ustalanie cen czegokolwiek nigdzie się nie sprawdziło. Chciałbyś inwestować i prowadzić biznes w kraju który przy pierwszej lepszej okazji ogranicza wymienialność swojej waluty?

Panika

Pilsener / 2011-09-06 10:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie spodziewałem się po Szwajcarii takich panicznych ruchów. Powiązanie kursu rozwiązuje jeden problem DZIŚ za to tworzy kilka kolejnych w przyszłości. Szwajcarska gospodarka za to zapłaci.

Szwajcaria niepotrzebnie wdaje się w wojnę walutową - gdy inni drukują dolary i euro to oni też muszą drukować czy zamrażać kurs wymiany? Ja bym radził Szwajcarom wybrać się na tanie zakupy i wakacje a przede wszystkim - nie panikować.

Re: Ustawa antyspreadowa nie działa. Przez kredytobiorców

Pilsener / 2011-09-06 09:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Właśnie znalazłem w swoim mieście kantor - sprzedają CHF po 3,90 a w moim banku po 3,94 - na 500 frankach 20 złotych zysku a ile biegania z kasą! Właśnie dlatego korzystamy z usług banków i płacimy za to, żeby nie biegać wszędzie z gotówką i po kantorach. Wygoda kosztuje.

Przez polityków chyba

Pilsener / 2011-09-06 08:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nikt nie będzie biegał po kantorze by zarobić procent czy nawet dwa na jednej racie! Czas też kosztuje! Trzeba znaleźć tani kantor w którym są franki - co graniczy z cudem. W sporej liczbie kantorów jest nawet drożej niż w banku! Nikt się nie będzie bawił dla 20 czy nawet 50 złotych w takie bieganie od banku do kantoru i z powrotem.

Ustawa to typowy bubel napisany na szybko przed wyborami i pod publiczkę. Gdyby media nie zrobiły z kursu CHF afery nie byłoby tej ustawy.

Re: Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Pilsener / 2011-09-05 21:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To wytłumacz mi, czemu drwina np. z Lecha Kaczyńskiego ma być niestosowna? Bo nie rozumiem. Jeśli politycy na co dzień okazują ludziom swoją pogardę to normalne, że ludzie gardzą nimi - proste, nie widzę tu nic niestosownego. Żaden polityk nigdy nie będzie dla mnie święty a tym bardziej tak małego formatu jak Lech Kaczyński.

To jest polska właśnie

Pilsener / 2011-09-05 08:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oddajesz pół pensji na ZUS+OFE i NFZ a g...o dostaniesz a nie emeryturę a na prosty zabieg musisz czekać 8 lat. Płacisz podatek 60% w cenie paliwa plus podatek od środków transportu plus emyto plus n innych opłat a jeździsz po drogach z d...y. Żałosna parodia państwa socjalistyczno-demokratycznego, ani socjalu ani demokracji.

Ludzie się boją!

Pilsener / 2011-09-05 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Banki kojarzą się ze znienawidzonym systemem, ludzie boją się oddać pieniądze do banków żeby nie wpadły w chciwe ręce polityków. Banki dla tych ludzi to taki ZUS - co tam włożysz to zginie. Ludzie się boją, że np. rząd znacjonalizuje banki i ich oszczędności albo nałoży na nie dodatkowy podatek - np. 10% od każdego depozytu, albo po prostu weźmie sobie te pieniądze - już jeden polityk mówił "w bankach są pieniądze, weźmy je i rozdajmy ludziom".
Pilsener / 2011-09-04 01:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli system umożliwia mi branie to biorę - proste. 99% ludzi postępuje w ten sposób.

Starcie Tusk Kaczyński:

Pilsener / 2011-09-04 00:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tusk: Zostało jakieś 40% pieniędzy podatników do wyrwania
Kaczyński: bierzemy 10% z tego!
Tusk: ok, ale 8% dla mnie
Kaczyński: po połowie!
Tusk: nie, 7%!
Kaczyński: ok, ale po wyborach procent dla mnie!
Tusk: ok - umowa stoi.\, stanowiska już czekają, przyślij Śniadka

Tak mniej więcej wygląda polska polityka bez kamer i mediów. Najlepiej wyjechać.
Pilsener / 2011-09-03 18:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od jakiegoś czasu mamy debatę o debatach - po prostu 100% konkretnych propozycji wraz z harmonogramami ich realizacji.
"zwinięcie białej flagi, zarówno w stosunkach wewnętrznych, wobec możnych w Polsce, ale i wobec możnych poza Polską", "z kimś, kto chce urządzić show w imieniu interesów potężnych grup nacisków w Polsce i interesów zewnętrznych, rozmawiać nie ma zamiaru, bo nie ma o czym" - co za bełkot, czy ktoś to tłumaczy?

I Śniadek, który się zarzekał niedawno, że jest apolityczny a reprezentuje ludzi pracy? Będzie teraz reprezentował partię pewnie w imieniu interesów tych mniej potężnych grup nacisku? Co za patologia, za bagno, idźcie politycy w ****** wszyscy, do drugiego Tupolewa i na Madagaskar!

Re: Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Pilsener / 2011-09-03 18:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A to co robią politycy to jest stosowne, tak? Ludzie wręcz kryształowi! Jak ktoś nie chce negatywnych opinii pod swoim adresem niech nie zabiera się za politykę.

Najnowsze wpisy