Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Pawlak: Bez zmian w OFE wypłaty emerytur byłyby zagrożone

Pilsener / 2011-03-09 15:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ministrami kieruje troska o państwo" - ehehehehe, prawie 20 ministrów i 100 wiceministrów i to idzie w dół - subkonta w ZUS to kolejne parę tysięcy urzędników i będzie można zatrudnić tabuny kolejnych "kierujących się troską o państwo".

To już było

Pilsener / 2011-03-07 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W tamtym roku wg prognoz niektórych analityków euro miało odrobić nawet połowę strat! Ostrożni dawali "tylko" 3.85 - i co? A czy ktoś bierze pod uwagę wysoce prawdopodobną obniżkę ratingu polski i podwyżki stóp w Eurolandzie i Szwajcarii? Co wtedy wymyślą polscy politycy? Znów ogłoszą renegocjacje zadłużenia i ogłoszą, że obligacje mniejsze i równe IV RP są już nic nie warte? Czy analitycy widzą, że wzrosty na giełdzie już nie umacniają złotówki tak jak kiedyś? A oprocentowanie obligacji zbliża się do poziomu Węgier?

Re: Załamanie sprzedaży aut. Sprawdź czy właśnie teraz warto je kupić

Pilsener / 2011-03-06 00:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Po ... mi nowy samochód, który nie ma nawet obrotomierza ani centralnego zamka w podstawowej wersji a gdy dobiorę wyposażenie cena rośnie o 50%?
2. Po ... mi on, jak muszę za niego dać ponad 20 pensji a traci na wartości szybciej niż polski złoty w kryzysie?
3. Po ... mi on jak jest naszpikowany zbędną elektroniką, filtrami cząstek stałych, jest awaryjny, nietrwały i kłopotliwy w naprawie?
4. Po .. mi on jak przegląd kosztuje 10% ceny auta, ubezpieczenie także?
5. Po ... mi on jak muszę zapłacić masę podatków i opłat urzędowych?
6. Po ... mi on w polsce? Czy zakłada się garnitur od Armaniego by iść w nim pić wino pod sklepem? Zaraz sąsiad zobaczy i porysuje.
Pilsener / 2011-03-06 00:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też bym tak chciał, niestety często wyjeżdżam poza miasto a do pracy mam 10 km i musiałbym jechać z dwiema przesiadkami przez zatłoczone centrum, autobusem prawie dwie godziny a samochodem od 20 minut do maksymalnie godziny (gdy duże korki), średnio 30 minut.
Pilsener / 2011-03-06 00:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zgadza się - właściciel auta (zwłaszcza z sektora prywatnego) to w polsce wróg publiczny numer jeden - powoduje korki, niszczy drogi, zatruwa powietrze, sieje śmierć no i rządowe oraz samorządowe limuzyny nie rzucają się już tak bardzo w oczy elektoratowi. Politycy tęsknią za czasami, gdy tylko oni mieli samochody, kiedy samochód był symbolem statusu społecznego.

Re: Tusk: z deficytem nam się nie uda

Pilsener / 2011-03-05 01:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"dobry dla ludzi i bezpieczny dla państwa" - dobry dla NASZYCH ludzi :)
"nasz ostrożny sposób postępowania" - faktycznie, bo redukcja np. dynamiki wzrostu zatrudnienia w administracji państwowej wymaga szczególnej ostrożności :) Ostre i zdecydowane cięcie takiej dynamiki mogłoby mieć drastyczne skutki dla ludzi i zwierząt :) Lepiej podatki podnieść i deficyt zwiększyć niż obniżyć taką dynamikę :)

Sawicki i Fedak są spoko

Pilsener / 2011-03-05 01:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Krytykujecie ich absurdalne trójki robotniczo-chłopskie tropiące spekulantów w marketach czy niedorzeczne pomysły reformy emerytalnej a zobaczcie, że pozostałych 20 ministrów nic nie mówi! Dlaczego zatem zakładamy, że Sawicki jest be? Oni wypadają blado, gdy ich porównamy ze zwykłymi ludźmi, ale gdyby ich porównać z pozostałymi ministrami wypadliby wręcz rewelacyjnie! Dlaczego zatem ta nagonka? To najlepsi ministrowie tego rządu, jeśli nie wierzycie to posłuchajcie pozostałych - niestety często ich wypowiedzi nie nadają się do publikacji :)

Tydzień!

Pilsener / 2011-03-04 13:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czemu nie tydzień? "...i naszej demokracji" - ja bym się tak nie podniecał, bo do demokracji to nam jeszcze daleko.
System demokratyczny jest prosty:
- dzielimy kraj na okręgi, z każdego wchodzi do sejmu tylko jeden zawodnik, okręgów maks 50
- na liście tylko imię i nazwisko kandydata oraz miejsce na krzyżyk
- możliwość dopisania swojego kandydata
- zmienna kolejność kandydatów na liście
- możliwość głosowania online, przez telefon, korespondencyjnie lub przez pełnomocnika

To co mamy teraz to pseudo-demokracja, ludzie, którzy mają choć mizerne pojęcie o demokracji omijają urnę szerokim łukiem.
Pilsener / 2011-03-04 13:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niekoniecznie, bo te starsze mają prostą konstrukcję i są łatwe w naprawie a na szrotach masa części do nich. Mam porównanie bo kiedyś jeździłem Audi 80 B4 a teraz A4 B6 - 80 bije na głowę A4 pod względem niezawodności i kosztów naprawy. Nowe samochody wychodzą coraz szybciej, są coraz mniej dopracowane, mniej trwałe, bardziej awaryjne i kosztowne w naprawie, producenci zakładają, że np. zawieszenie wytrzyma 5 lat a potem samochód trafi na złom i klient (w końcu!) kupi nowy. Koszt utrzymania takiego 20-letniego A80 jest 2-3 razy niższy niż A4 w wieku 8-10 lat.
Pilsener / 2011-03-02 13:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To co powiesz o polakach, którzy dopłacali latami do eksportu węgla? Niemieckie elektrociepłownie ich wydoiły? Czy może polscy politycy do spółki z lobby węglowym?
Pilsener / 2011-03-02 13:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jarząbków.

Re: Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Pilsener / 2011-03-02 09:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"mieszkania dla najuboższych" - jasne, w ramach programu "cwaniacy na swoim" może? Połowa polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach i mają jeszcze finansować chatę dla patologii, która ją zarzyga i zdemoluje?
Pilsener / 2011-03-01 22:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wątpliwe, to nie heroina :) Dlatego USA i UE wspierają takie dyktatury - polityka "mniejszego zła", nie chcą drugiego Iranu, co oczywiście nie jest sprawiedliwe, uczciwe ani etyczne - ale tym nikt się nie przejmuje, że kraje demokratyczne wspierają dyktatury czy bariery celne.

Re: GPW: Duże szanse na kontynuację wzrostów

Pilsener / 2011-03-01 22:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tepsę sprzedają, czyli będzie rosło :)
Pilsener / 2011-03-01 22:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Są tylko dwa sposoby na sprawiedliwy podział biletów:
- losowanie darmowych biletów (administracyjne ustalanie ceny nigdy nie będzie sprawiedliwe)
- sprzedaż biletów drogą aukcji ( np. wybieramy mecz i wpisujemy maksymalną cenę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za bilet)

Bo jak się czują ludzie, którzy dali za bilet np. 300 euro a potem widzą, że kibice są wpuszczani za darmo bo nie sprzedano wszystkich biletów? (model Grecki).
Albo jak się czują kibice gdy się okazuje, że z puli biletów 90% zostało już rozdzielonych wg klucza partyjnego a pozostałe 10% zostanie wśród nich wspaniałomyślnie rozlosowane? (model polski)

Sprzedaż biletów drogą aukcji wydaje mi się najrozsądniejsza, choć preferuje bogatszych - ale który system ich nie preferuje? Bogaci i tak zawsze kupią od "koników".

Najnowsze wpisy