Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Najprościej zacząć od góry

Pilsener / 2011-04-06 13:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zmniejszyć rząd z 20 ministrów i 100 wiceministrów do 8-9 ministrów i 20 "wice"
2. Zmiejszyć sejm i zlikwidować senat, zlikwidować kancelarię prezydenta i sprowadzić go do roli ministra spraw zagranicznych
3. Zlikwidować kilkadziesiąt centralnych urzędów i agencji a ich kompetencje przekazać rządowi

Dobry przykład powinien iść z góry. Najwięcej tracimy na tym, że utrzymujemy w samorządach tysiące partyjnych działaczy, choć 99% podatków i wszystkie ważne decyzje zapadają w Warszawie. Jaki był sens tworzenia samorządów bez decentralizacji władzy? Oczywiście taki, by liczbę kolesi zwiększyć...

Należy też obsługę zlecać prywatnym firmom. Nie widzę żadnych przeszkód, by np. rejestracje samochodów wykonywały prywatne firmy.

Można też polikwidować przywileje i poobcinać socjal, np. na same rolnictwo idzie co roku 50 miliardów.

Ale tak sobie możemy marzyć a i tak nic się nie zmieni na lepsze, nie ma pełnej demokracji to nie ma i perspektyw, zwłaszcza dla ludzi młodych.
Pilsener / 2011-04-06 09:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo w polsce obowiązkowe świadczenia płacone na rzecz rządu, samorządu lub jednostek od nich zależnych to składki, opłaty, ale nigdy podatki :) Jeden z wielu takich elementów polskiej maszyny obłudy, fałszu, niesprawiedliwości i wyzysku.
Pilsener / 2011-04-05 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Głównie od zadłużenia państwa i sytuacji na rynku kredytów, gdy bank ma pewne źródło dochodów w postaci rządowych obligacji a w dodatku nie ma popytu na kredyty bank nie potrzebuje też depozytów, bo co ma z nimi zrobić?
Pilsener / 2011-04-04 19:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica? Tak samo jak składka to nie podatek tak? Dostają emerytury z moich podatków i tylko to mnie obchodzi, jakie instytucje za to odpowiadają to rzecz drugorzędna, ZUS, KRUS, SRUS - mam to głęboko. Państwo ma gwarantować emeryturę uzależnioną od zgromadzonego kapitału a nie dzielić ludzi na tych w ZUS (czyli frajerów) i resztę w innych systemach (czyli elektorat).

Kolejna bzdura

Pilsener / 2011-04-04 09:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po modzie na produkty light i eko przyszła moda na produkty "sprawiedliwe"? Które oczywiście niczym się nie różnią od zwykłych, poza ceną (podobnie jak w przypadku light czy eko). Na czym ta sprawiedliwość polega? Oczywiście na tym, że politycy i pośrednicy biorą wyższą marżę.
Pilsener / 2011-04-03 20:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"stworzono indywidualne konta
emerytalne. Co za tym idzie każdy dostanie taką emeryturę na jaką zapracował
odprowadzając składki. Koniec kropka." - to chyba nie w polsce, możesz mi powiedzieć jakim cudem np. górnik czy mundurowy dostanie emeryturę na jaką zapracował? Jakoś teraz takiej nie dostaje i nic nie wskazuje na to, że ma kiedykolwiek dostawać...

Niestety

Pilsener / 2011-04-03 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dzisiejsze czasy przypominają średniowiecze, politycy i kościół zabierają nam już nawet nie dziesięcinę a połowę dochodów na dzień dobry i kreatywnie dobierają się do drugiej połowy, jest oczywiście wolność i sprawiedliwość, ale społeczna, która tym się różni od zwykłej czym krzesło od krzesła elektrycznego - nad naszą wolnością czuwa pół miliona urzędoli plus armia, policja i około 50 różnych służb mogących nas kontrolować. Najgorsze w tym jest to, że większość obywateli popiera taki system, przyklaskują politykom i chodzą na wybory, politycy dbają o poparcie kupując je i dzieląc ludzi na uprzywilejowanych i frajerów. Politycy prowadzą też politykę izolacjonizmu i konfrontacji - czyli zamykamy granicę przed chińskimi trampkami, ale nie przeszkadza nam to rzucić żółtym parę jobów za brak wolności.

Po prostu żyjemy w świecie fałszywym i zakłamanym, demokracja i kapitalizm od dawna są niestety w defensywie a totalitaryzm i fanatyzm naciera coraz mocniej.

Znowu spoty

Pilsener / 2011-04-03 11:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nienawidzę kolejnych pseudo-wyborów i tych żenująco głupich polskich spotów.

i co z tego?

Pilsener / 2011-04-03 11:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Spada nierobom to rośnie leniom, spada wazeliniarzom to rośnie poplecznikom, spada PRLowcom to rośnie PZPRowcom - spada nieudacznikom z PO to rośnie innym partiom od siedmiu boleści.

Co mi z tych sondaży, skoro zawsze wygra jakaś polska partia której rządy gwarantują rozrost imperium kolesi, większe podatki i regulacje a przede wszystkim - brak reform. Dajcie jakąś partię zza granicy, lepszy już chyba Łukaszenka od Tuska, Kaczyńskiego, Napieralskiego czy Pawlaka.
Pilsener / 2011-04-03 11:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Można oszczędzać, ale nie w polsce (bo to kraj pozbawiony honoru i wiarygodności) - tak ja robię, polecam Austrię bo mają niskie podatki i stabilność polityczną.

Banialuki

Pilsener / 2011-04-03 11:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak mam zadbać o emeryturę, skoro już płacę złodziejom z ZUS i OFE? Oddajcie mi te pieniądze, to pogadamy! Zamiast odkładać co miesiąc 200-300 zł i mieć z tego normalną emeryturę oddaję politykom połowę pensji i nawet jeśli do emerytury dożyję, to g...o dostanę, bo 90% tych pieniędzy pójdzie na polityków i przywileje dla ich popleczników.

Co mnie obchodzi, że rząd polski nie ma pieniędzy na obecnych emerytów? G..o mnie oni obchodzą. Tak samo jak nie obchodzi mnie, że jest zła koniunktura. Trzeba było nie rozdawać podwójnych emerytur po 15 latach pracy a nie teraz się wyciąga łapy po moje uczciwie zarobione pieniądze.

A kto tam nie kłamie?

Pilsener / 2011-04-01 18:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy mówią:
- bzdury
- wierutne bzdury
- kompletne bzdury
Nie dam się wciągnąć w spór, czy są to wierutne czy kompletne, dla mnie istotne jest tylko to, że są to bzdury.
A co do regulacji rynku to niestety jest to kolejny obrót błędnego koła socjalizmu i biedy, zyskują tylko producenci, spekulanci i oczywiście politycy. I o to chodzi - byśmy o cukier żebrali u polityków, na kolanach najlepiej! A oni nam rzucą ten kilogram czy dwa z wielkiej łaski i mamy ich za to całować po rękach!

Prywatyzacja po polsku

Pilsener / 2011-04-01 14:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyli partia, kościół i ich poplecznicy tak długo uwłaszczają się na narodowym majątku aż nic z niego nie zostanie. Dopóki można rabunkowo eksploatować narodowe złoża surowców i wyzyskiwać naród poprzez sieć państwowych monopoli posady i przywileje dla kolesi się znajdą - ale surowce kiedyś się wyczerpią a monopole znikną i co wtedy? Zostaniemy bez surowców, bez pieniędzy i bez miejsc pracy, klasyczna polska gospodarność.

Re: GPW: WIG20 już niedługo przebije 3000 punktów?

Pilsener / 2011-04-01 09:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie rozumiem idei pompowania publicznej kasy w prywatny system bankowy, niech kilka banków upadnie a inne przejmą ich klientów razem z depozytami i się wyrówna. Banki to święte krowy? Napowstawało tych banków od ch.... - mają powstawać tak w nieskończoność, bez korekty żadnej? Podobnie jak wielkie koncerny? Podatnicy powinni powiedzieć w końcu "dość" - fajnie żyć w raju socjalnym, ale nie wtedy, gdy koszty tego "raju" są zbyt wysokie!

Re: Money.pl prezentuje bilans Grada. 33 miliardy złotych w trzy lata

Pilsener / 2011-04-01 09:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od lat narodowy majątek niszczeje w chciwych rękach polskich polityków, nawet jeśli coś jest sprzedawane to pieniądze płyną szerokim strumieniem do kieszeni polityków i ich popleczników - a gdzie rekompensata dla byłych właścicieli? Gdzie dla zwykłych obywateli akcje prywatyzowanych firm? Gdzie przywileje? Czy majątek narodowy nam się nie należy? Nie jesteśmy polakami?

I jaka to prywatyzacja, jak co drugi zatrudniony pracuje dalej dla partii? Jak na 20 lat "wielkiej demokracji" to wynik zerowy. Podziwiam inwestorów, którzy kupują państwowe molochy nie mając nad nimi kontroli. Rabunkowa eksploatacja surowców czy monopole żerujące na ludzkiej biedzie kiedyś się skończą i zostaniemy wtedy bez niczego: ani wielkich koncernów, ani surowców - podziękujcie za to polskim politykom z PO, PIS, SLD i PSL.

Najnowsze wpisy