Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Polacy mają sposób na paliwową drożyznę

Pilsener / 2011-05-17 20:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czy ktoś zauważył szybujące zyski Lotosu i Orlenu? W ten sposób rząd łata dziurę budżetową! Myślicie, że jest wolny rynek? Ceny paliwa zalezą od kursu dolara czy ceny baryłki ropy? Takiego! Spróbuj przywieźć zza granicy tanie surowce, to zobaczysz co będzie, urwą Ci **** i nazwą "antypatriotą zdrajcą polactwa"

Chociaż mamy sąsiada bogatego w ropę i śpimy na złożach węgla czy gazu to mamy jedne z najwyższych cen tych surowców, ogrzewania czy prądu! Za ten światowy ewenement podziękujcie polskim politykom, którzy zawłaszczyli dla siebie własność całego narodu.

Re: Nauczyciele u premiera. Chcą rozmów

Pilsener / 2011-05-17 20:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"związek nie może się zgodzić na umożliwienie przekazywania szkół w ręce organizacji pożytku publicznego" - bo wtedy szkoła musiałaby zacząć działać efektywnie a to oznacza zatrudnianie nauczycieli na normalnych zasadach i rozliczanie ich z efektów ich pracy.

"zarówno samorządy jaki sam resort edukacji znacząco stracą wpływ na funkcjonowanie tych placówek" - i tu jest kundel pogrzebany, odpadnie parę ładnych stanowisk dla znajomych i kolesi.

Jak u nas

Pilsener / 2011-05-17 20:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Grecy są w podobnej sytuacji co my - tak samo socjalistyczny rząd unikający reform i jeszcze bardziej socjalistyczna opozycja opowiadająca się za większym rozdawnictwem i kontrolą państwa nad jednostką.

Re: Podrzucili nam tablicę. Rosyjska prowokacja?

Pilsener / 2011-05-16 13:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A mścijcie się! Odrąbcie im głowy i nasikajcie do przełyków :) Wyobraź sobie, że mnie obchodzi przyszłość moja i mojej rodziny a nie jakieś tablice, katynie, smoleński - mam wyjechane na to. Wydrukujcie sobie na czołach "mordowali nas tu, mordowali nas tam, patrzcie jakie my bidulki oj oj".
Jak polscy politycy chcą, by do Rosji zamiast naszych towarów eksportowano tablice pamiątkowe a zamiast importu tanich surowców przywożono wydalonych dyplomatów czy szczątki tupolewa - to ok, ale dlaczego ja też mam przez to cierpieć? Mój pradziadek już dość wycierpiał przez Katyń i takie tam, dlaczego przez jakiś zas....y Katyń moja rodzina znów ma cierpieć? Powiedz moim dzieciom, że nie będzie dziś obiadu bo ważniejsze było przybicie jakiejś pop... tablicy. Powiedz im to, na pewno zrozumieją.

Hahahaha

Pilsener / 2011-05-15 23:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak polaczek wsadzi ruskim tablicę w d... to dobrze, ale jak polaczkowi wsadzą to zaraz leci się skarżyć do USA na złych Rosjan :)

Nigdy w tym kraju nie będzie normalnie, dopóki polityka będzie dominować nad zdrowym rozsądkiem. Niemcy od lat grzeją sobie zady ruską ropą ale my możemy pomarzyć, bo ważniejsza jakaś tablica!

I śmieszne oraz żałosne jest to, że polaczki oczekują od wszystkich rozliczenia się z przeszłością a sami wypieli się na roszczenia byłych właścicieli znacjonalizowanego majątku i są europejskimi liderami jeśli chodzi o łamanie praw człowieka w Europie.

Dlatego nikt tego kraju nie traktuje poważnie, bo jeśli się oczekuje czegoś od innych to trzeba najpierw samemu coś sobą reprezentować.

Re: Borusewicz w Tunezji. Wspiera demokrację

Pilsener / 2011-05-15 18:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto w polsce wprowadzi demokrację? Byli PRLowcy którzy nigdy nie żyli w warunkach demokracji i wolnego rynku a często uczciwie nie przepracowali nawet godziny będą pouczać innych o wartościach takich jak demokracja, kapitalizm czy prawa człowieka.

Jak się chce uczyć innych to najpierw samemu trzeba coś reprezentować.
Pilsener / 2011-05-15 18:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy w polsce już kombinują jak zawłaszczyć dla siebie kolejne złoża, tak samo jak zawłaszczono złoża węgla czy miedzi. Pracownicy mają wysokie pensje, wczesne emerytury i liczne przywileje a politycy budują swoje imperia, powstają różni "baronowie węglowi".

Tymczasem zwykły polak płaci za ogrzewanie czy prąd więcej od Niemca! I g...o zobaczy z tych gazów łupkowych, gdy polscy politycy zaczną rabunkową eksploatacją będziemy płacić za gaz dwa razy więcej niż dzisiaj!

A import tanich surowców zza granicy zabroniony, bo przecież mamy "polskie"!

Re: PiS chce odwołania Kopacz i referendum

Pilsener / 2011-05-15 18:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo nie stać mnie by płacić podwójnie. Były już kiedyś publiczne sklepy - były tanie, ale co z tego jak niczego w nich nie było? Ale było tanio! Komuna precz.

Re: zakup samochodu w komisie

Pilsener / 2011-05-15 01:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak możesz sam sprowadzić to owszem, jednak jest jedno "ale" - przy obecnym kursie ojro taki sam samochód znajdziesz bez problemu w kraju! (licząc opłaty) Dla mnie normą jest, że za dobre auto daje od 10 do 20% więcej niż cena rynkowa, ale to się opłaca. Ja pojechałem do Hanoweru tylko dlatego, że nie było w mojej okolicy (promień 100 km) żadnego audi w jednym kawałku (wszystkie były spawane z dwóch części lub nieudolnie prostowane) i musiałem dać prawie 10 tysięcy więcej (łącznie z opłatami). Z autami z segmentu A-C takiego problemu już nie było. Ale ile masz audi z polskich salonów, w dodatku sedan i benzyna a nie diesel i kombi i nie z przebiegiem około pół miliona? Dlatego mój następny samochód będzie nowy, prosto z salonu, wolę dać więcej niż oglądać te trupy, które tu zwożą i chcą za nie astronomiczne ceny, znalezienie bezwypadkowego używanego zajmuje mi średnio pół roku a w dodatku taki samochód jest drogi! Dobre auto z salonu mam już za 40-50 tys. i przy obecnym popycie na używane po 5 latach sprzedam je bez problemu za 50% ceny, a przez te 5 lat tylko paliwo lejesz i nie martwisz się o nic. Chytry dwa razy traci.

Niestety

Pilsener / 2011-05-14 21:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety polacy wolą płacić dwa razy tyle w podatkach za prosty, "bezpłatny" zabieg, na który muszą czekać 8 lat.
Podobnie jak wolą brak pracy po 10 zł za godzinę, niż pracę po 8 zł za godzinę.
Publiczna służba zdrowia to klasyczna piramida finansowa: wszyscy płacą podatki, ale na dobre leczenie załapują się ci na szczycie.
Byłem ubezpieczony prywatnie i jest to niebo a ziemia.

Re: Money.pl sprawdził jak działa ZUS po zmianach. Wszystko pożera inflacja

Pilsener / 2011-05-14 17:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepszym wyjściem jest likwidacja ZUS i OFE oraz uproszczenie systemu tak, by nasze pensje nie składały się z kilkunastu części, lecz z dwóch - netto i podatek.
Ja bym wprowadził zasiłek starczy wypłacany przez MOPS a o emeryturę niech każdy dba sam.
Obecny system to nic innego jak klasyczne wyłudzenie albo piramida finansowa - przez całe życie oddaje niemal pół pensji i g... z tego mam, pieniądze te idą na tych, którzy są na szczycie piramidy - polityków, urzędników i różne grupy uprzywilejowane, dla tych na samym dole zostały ochłapy.

Moim zdaniem dramatyzują

Pilsener / 2011-05-14 10:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby faktycznie było aż tak źle już dawno otworzyliby rynek pracy nie tylko dla krajów UE, lecz także pracowników spoza niej. Moim zdaniem jedną z najlepszych polityk imigracyjnych prowadzi Australia i to na niej należy się wzorować. Należy wpuszczać imigrantów którzy znają język obcy, chcą pracować i mają pożądaną na rynku pracy umiejętność.

Kolejny temat zastępczy

Pilsener / 2011-05-12 22:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z powodu kilku rozrób wszczętych przez kilka promili kibiców zaraz posypie nam się fundament państwa polskiego! Rząd do dymisji, haha. Czymże jest zamykanie stadionów jak nie oznaką bezsilności? A może zamiast polityków niech dojdą do piłki przedsiębiorcy? Zauważcie, że polska piłka tkwi w g.... od kiedy stała się sprawą polityczną!

Nie chcemy polityki, nie chcemy polityki w domu, w pracy, w sklepie, nie chcemy też w sporcie.

Patologia

Pilsener / 2011-05-12 11:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najpierw zakazuje się zwalniać pracodawcom osoby w wieku przedemerytalnym a gdy ci się bronią i nie chcą ich zatrudniać to wymyśla się bzdury typu "50+" - i jest przemiał, pół miliona urzędników już ma co robić. Szkoda, że nie ma jeszcze rządowego programu stawiania kloca, bo czuję, że i tu bez ingerencji 20 ministrów i 100 wiceministrów się nie obejdzie, haha

Re: Stopy procentowe w górę. Zaskoczeni analitycy krytykują RPP

Pilsener / 2011-05-12 11:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak zwykle zbyt dużą wagę przywiązuje się do poziomu stóp procentowych, stopy to nie jakieś "pokrętło" z napisem PKB!

Problemem jest rosnące zadłużenie, które hamuje akcję kredytową (banki wolą kupić obligacje niż udzielać kredytów) i brak gospodarczy reform. Jeśli czegoś należy się czepiać, to właśnie tego.

I inflacja to forma parapodatku, RPP ma tu niewiele do gadania.

Najnowsze wpisy