Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Surowce ciągną giełdy w dół. Co z GPW?

swiezak44 / 2016-02-24 11:49
To nawet nie jest najciekawsze. Najciekawsze jest to, że wyraźny wzost LOP-a zwiastował wzrosty i to chyba nie jeden raz.. Po tym można było poznać, że coś takiego planują.

Re: Surowce ciągną giełdy w dół. Co z GPW?

swiezak44 / 2016-02-24 12:24
Oni po prostu przeniosą grę o jeden poziom niżej. U nas może to być blisko dna i może się zacząc np. zygzak. Ja już chyba będę wchodził. Raczej już nie stracę, jeśli wezmę akcję na następnym dołku na GPW planując długoterminowo.. Myślę, że ta bessa jest czyto techniczna i nie ma podstaw w realu. Wielka Brytania wyjdzie z UE? Dla niej lepiej, City będzie się bogacić a eurokołchoz dostanie żółtą kartkę w swoich socjalistycznych zapędach. NAwet żadem bank nie zbankrutował, nawet 3-rzędny.. Co to za bessa bez bankrutów?

Re: Surowce ciągną giełdy w dół. Co z GPW?

swiezak44 / 2016-02-24 12:48
Samego dna i tak pewnie nie trafię, trudno. Ale ostatnia bessa, a raczej krach dosyć szybko zmienił się w hossę. Prawdziwe spadki na DJ od września 2008 do początku marca 2009, czyli raptem 6 miesięcy. Oczywiście wcześniej spadało od 2007 powoli. Ale czy na rynkach wschodzących nie mamy bessy od 2011 roku?? W zasadzie mamy teraz powtórkę z histori, jesteśmy gdzieś na jesieni 2008 roku, ale na rynkach wschodzących. Ja bym powiedział, początek listopada 2008. Czyli dołek przed nami, ale nie wiele brakuje. A USA będą spadać ostatnie. I jeszcze jedno ważne- hossa w Chinach zaczęła się pod koniec pażdziernika 2008, a DJ zaliczył doła dopiero w marcu. Teraz to przesunięcie może być jeszcze większe, żeby zdezorientować ludzi, ale to chyba właśnie planują.

Re: Surowce ciągną giełdy w dół. Co z GPW?

swiezak44 / 2016-02-24 12:49
A nie wierzyłeś.. :)

Re: Surowce ciągną giełdy w dół. Co z GPW?

swiezak44 / 2016-02-24 12:59
No dobra, ale na co mam czekać?? Aż DJ zacznie lecieć na pysk?? Wiem że będzie leciał, że czy nasz WIG 20 też?? Ostatnio SP500 w pierwszym tygodniu lutego leciał w dół na pysk, a my w górę. To znaczy, że już sa pewne rozbieżności i to spore. A o czym to świadczy? Że nasza giełda jest wyprzedana, bezpieczna..Nie bali się, że się zawali i spadnie sufit razem z podłogą, a to już o czymś świadczy..

Re: WIG20 na minusie. KGHM liderem spadków

swiezak44 / 2016-02-24 13:47
Z wykresów wynika, że nasz WIG20 wzrósł ostatnio dużo za dużo i powinien lecieć jak Dax. Wszystko przez to podbicie spekulacji. Co ciekawe na chińskiej giełdzie było to samo podbicie...

Re: WIG20 na minusie. KGHM liderem spadków

swiezak44 / 2016-02-24 14:10
Następna ciekawostka. DAX wyprzedza minimalnie SP500. Czyli jak nie dziś to jutro, pojutrze -2,5% w USA...

Re: WIG20 na minusie. KGHM liderem spadków

swiezak44 / 2016-02-24 14:30
"Największym problemem jest tak naprawdę to, że w USA dopiero zaczęły się spadki a jak się rozkręcą to my rosnąć na pewno nie będziemy "

No właśnie, czy aby na pewno.. A cały czas podejrzewam, że w tym tkwi sekret. Na tym może polegać cały ten blef. Już zeszłym razem to nieźle zadziałało. Chińska giełda od końca pażdz 2008 do 5 marca odrobiła około 24%, a SP500 w tym samym czasie stracił około 30%. Czyli jednak może rosnąć, kiedy w USA spada.. To jest świetny patent! z jednej giełdy szybko przekładają do drugiej +kontrakty.. Nie skorzystałbyś na ich miejscu?? 2-3 miesiące i zysk idzie w setki procent..

Re: WIG20 na minusie. KGHM liderem spadków

swiezak44 / 2016-02-24 14:37
To jak bardzo oni się przejmuja Chinami, to już widziałem po tej tygodniowej przerwie, jak wszystkie giełdy wystrzeliły z radości, że imoprt i export spadł im o kilkanaście procent :) Jaki chiny maja teraz problem? Chyba tylko ze spekulantami, co ich ciągle robia w konia :D

Re: WIG20 na minusie. KGHM liderem spadków

swiezak44 / 2016-02-24 14:51
Na 1820 to jakieś niby wsparcie jest?? Tak bronią tego poziomu.. Bez sensu

Re: WIG20 na minusie. KGHM liderem spadków

swiezak44 / 2016-02-24 14:57
Taaa, podbiją. Za DAX-em i miedzą niedługo podbiją ;)

Re: Akcje w dół. Saudowie "sterują" notowaniami na świecie

swiezak44 / 2016-02-24 19:01
Co to za formacja, jak nawet nie wiesz czy osiągneliśmy dno. Oj chyba ściemniasz z tą formacją AB=CD, przyznaj się. ;) PS. Przywitamy niższe poziomy, bądź o to spokojny. WIG20 grzecznie podąży za innymi wskaźnikami takimi jak DAX, SP500 i miedź. To jest pewne jak w banku.

Re: Akcje w dół. Saudowie "sterują" notowaniami na świecie

swiezak44 / 2016-02-24 19:12
Otworzyłem wieloletni i mi wyszło, że tam są dopiero początki spadania...czyli wisi nad przepaścią.

Re: Akcje w dół. Saudowie "sterują" notowaniami na świecie

swiezak44 / 2016-02-24 19:18
Złoto to tylko jeden z wielu surowców.. dawno wyszło z mody. Kapitał pójdzie w kontrakty terminowe a nie jakieś złoto, na którym sie zarobi 2% rocznie.

Re: Akcje w dół. Saudowie "sterują" notowaniami na świecie

swiezak44 / 2016-02-24 19:21
Z akcjami też tak może być. To efekt masowej gry na kontraktach.

Najnowsze wpisy