Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Notowania w rytm cen ropy. Sektor finansowy zagrożony

swiezak44 / 2016-02-26 09:55
Niestety ten krach się troszeczkę opóźni. Nie spodziewałem się, że oni będą to tak spokojnie, metodycznie rozgrywać. Mam wrażenie jakby komputer grał, bo każdy ruch jest kontrolowany i przełamywany. Żadne formacje już nie działają, bo oni każdą przełamią.. Widocznie na giełdach juz nie ma ani przypadku, ani emocji, tylko zimna kalkulacja poparta jakąś sztuczną inteligencją. Gramy z komputerami???

Re: GPW: Wzrostowy początek końca tygodnia. Ropa pomaga akcjom

swiezak44 / 2016-02-26 09:58
Niestety ten krach się troszeczkę opóźni. Nie spodziewałem się, że oni będą to tak spokojnie, metodycznie rozgrywać. Mam wrażenie jakby komputer grał, bo każdy ruch jest kontrolowany i przełamywany. Żadne formacje już nie działają, bo oni każdą przełamią.. Widocznie na giełdach juz nie ma ani przypadku, ani emocji, tylko zimna kalkulacja poparta jakąś sztuczną inteligencją. Gramy z komputerami???

Re: GPW: Wzrostowy początek końca tygodnia. Ropa pomaga akcjom

swiezak44 / 2016-02-26 10:49
Po co złoto jak nie ma kryzysu??

Re: GPW: Wzrostowy początek końca tygodnia. Ropa pomaga akcjom

swiezak44 / 2016-02-26 10:52
Idą do tego okrężną drogą, więc trochę się opóźni..

Re: GPW: Wzrostowy początek końca tygodnia. Ropa pomaga akcjom

swiezak44 / 2016-02-26 11:49
Z technicznego punktu widzenia to powinna się zacząć hossa. W USA opory zostały zdecydowanie przebite, ropa drożeje, miedź drożeje, wszystko na zielono.. To pewnie niedługo zrobia inaczej :D

Re: GPW: Wzrostowy początek końca tygodnia. Ropa pomaga akcjom

swiezak44 / 2016-02-26 12:28
No tak, ale teraz przebiło opory, lokalny szczyt.. Aż tak by ściemniali?

Re: GPW: Wzrostowy początek końca tygodnia. Ropa pomaga akcjom

swiezak44 / 2016-02-26 12:30
Albo jakieś nowe formacje wymyślili :)

Re: Ropa przyśpiesza, akcje zwalniają

swiezak44 / 2016-02-26 14:22
Ale DAX dalej wygląda, jakby się szykował do skoku w dół. Natomiast amerykanie złamali formacje. Podpucha czy prawda? Podpucha i to lepszego sortu. Wkurza mnie, że to wszystko się tak przeciąga. Obiecałem bitkowi 8100 w połowie marca, a tu jeszcze wszystko w lesie.. :/

Re: Dane z USA sprzyjają nastrojom na giełdach

swiezak44 / 2016-02-26 15:35
Miedź też się kończy jak ropa, to i drożeje.. :D

Re: Dane z USA sprzyjają nastrojom na giełdach

swiezak44 / 2016-02-26 19:48
Przyznam, że jednak tego nie ogarniam.. W USA robią sobie żarty, tutaj jakieś szpilki na miedzi, tam na ropie przeszli juz z wykresów analogowych na cyfrowe (schodkowe).. Tam dzie miało spadać rosło, tam gdzie miało rosnąć spadało. Do tego chyba prowadzą kontrakty i inne podobne opcje. Wnioski na dziś:

1. Żadnego kryzysu nie ma
2. Giełdami coś steruje.
3. Gra jest ustawiona przeciw ulicy i ulica prawie zawsze to przegrywa. Ma spadać to robią wzrosty. Jadą trochę po AT, a w kulninacyjnym momencie dzieją się dziwne rzeczy. To już nie tłum tu decyduje.
4. Giałda w krótkim i średnim okresie jest nieprzewidywalna.

Re: Dane z USA sprzyjają nastrojom na giełdach

swiezak44 / 2016-02-26 21:49
Ostatnie dni trochę podkopały moja wiarę w AT, zwłaszcza to wybicie w USA. Nie spodziewałem się tego i nie wierzyłem, że się wybiją. Przepatrzyłem cały ten wykres SP500 w przeszłości i nigdy nie było takiego układu. Skąd ta pewność kupujących po tak wielkich ruchach w dół??? Zobaczymy czy to rzeczywiście wzrośnie bo wygląda troche nierealnie. Stworzyli takie wrażenie, że już będzie tylko lepiej.. Już nie wiem na co patrzyć w AT. Czy szukać formacji, czy obserwować obroty, wsparcia opory czy coś innego?

Re: Dane z USA sprzyjają nastrojom na giełdach

swiezak44 / 2016-02-26 21:54
A na Nikkei też jest wieczna hossa???

Re: Dane z USA sprzyjają nastrojom na giełdach

swiezak44 / 2016-02-26 23:32
Nie, a co tam jest?

Re: GPW: Początek tygodnia z wynikami JSW

swiezak44 / 2016-02-29 10:58
No i dzięki Rafąłowi152 znowu wszystko stało się jasne. Ja się pomyliłem, bo były takie sytuacje jak teraz i to 2 razy. PRzez to ,że korzystałem z niedokładnych wykresów to ich nie zauważyłem. Ale jak Rafał znów mnie nawrócił na AT, przejrzałem w weekend wszystko jeszcze raz na dokładniejszych wykresach bankiera i rzeczywiście były takie przypadki. Co więcej, były one w bardzo specyficznych momentach marzec 2001 i marzec 2008. Te odbicia dochodziły na 92% maksymalnych szczytów, na DAX do 89%. Po tych odbiciach bessa nabierała tempa. I teraz DAX ma miejsce nawet żeby urosnąć do 9700-10000, ale w USA już osiągnęły limit i jak zaczną spadac pociągną wszystko.. Tak samo wykres miedzi pokazuje, że nie moga przekroczyć 2 razy pewnego poziomu. Do tego Chiny znowy -6,4 i -2,8 dziś= -9% w dwa dni. Tak nie wygląda początek hossy moim zdaniem.. Pomyliłem sie, ale niewiele bo te formacje i tak zwiastują ostre spadanie.

Re: GPW: Początek tygodnia z wynikami JSW

swiezak44 / 2016-02-29 11:02
Chciałbym wziąć S na SP500 albo DAX-a, ale w moim DM PKOBP nie ma takiej opcji. Jak to zrobić?? Z czego wy korzystacie jak np. chcecie wziąć S na DAX-a. Myślę, żeby wziąć S na KGHM u nas, albo PKN Orlen (przewartościowany i wykres gotowy do spadania) . Albo na banki które ostatnio za bardzo wzrosły BZWBK i Mbank, tylko tu jest chyba problem z płynnością..

Najnowsze wpisy