Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Znamy już decyzję RPP. Co na to giełda?

swiezak44 / 2016-04-06 14:36
Nie rozumię.. wchodzisz np. za 2000, idzie źle, wychiodzisz za 4600? Chyba, że tracisz całe 2000 i zaczynasz znowu od 400, bo poprzednio miałeś 2400 w drugim kroku.

Re: Znamy już decyzję RPP. Co na to giełda?

swiezak44 / 2016-04-06 14:41
Dolar poszedł pion w górę, WIG20 robi "pa pa".. Przewartościowany indeks wraca do ładu... Koniec bajek. Nawet nie czekaja na USA..

Re: Znamy już decyzję RPP. Co na to giełda?

swiezak44 / 2016-04-06 14:44
Aczkolwiek nie przełamał jeszcze lini wzrostu.

Re: Znamy już decyzję RPP. Co na to giełda?

swiezak44 / 2016-04-06 14:55
Być może nastąpi zaraz odbicie, bo miedź jest na to gotowa. Są są dwie świeczki z knotami do góry i tak jakby udeptywanie małego dołku od rana. A WIG20 zamaist przebić to się niedługo odbije od lini wzrostów, gdzieś na 1914. To by się układało w logiczną całość. Jeśłi USA pomogą..

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 18:22
Miedź dojechała juz do swojej górnej bandy i odbiła się od niej jak piłeczka pingpongowa.. Nie wróży najlepiej.. Amerykanie bronią lini wzrostu i to wróży lepiej. :D Ale łapanie L teraz na WIG20 odradzam, Każde lekkie odbicie mogą wykorzystywać do spływiania akcji, więc i tak niewiele podskoczy. O 2000 na WIG20 zapomnij..

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 18:31
Dolar znów sie bardzo osłabił do wszystkich walut. Co to może oznaczać dla giełd? Mówiłeś, że jak EUR/USD wzrośnie to DAX lubi spadać. I to się niedawno sprawdziło.. Nie rozumiem o co tu chodzi z tym dolarem. Dlaczego tak osłabł?

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 18:34
Czyli wystarczy powtórzyć ten manewr kilka razy, żeby zostać milionerem :)))))

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 18:41
Praktyczny, pracowity i zdolny naród. Nie kierują się emocjami tylko logiką. Nie wierzą w zamachy-katastrofy, świętych papieży, Bolków, Pertu, i Amber Gold-y. Pracowałem kiedyś z delegacją Szwedów. Niezwykle opanowani ludzie. NAwet jak nie mogą zrobić jednej rzeczy przez 4 dni, nie okazuja żadnych emocji. W Polsce już by była przez ten awantura, histeria, groźby i wyzwiska wzajemne obwinianie, kablowanie itp.

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 20:32

Być może nastąpi zaraz odbicie


jakie odbicie, kasę na wzrostach już wzięli na rozliczeniu kwartału i teraz chcą kasy na spadkach

przecież to co robisz to jest gra w ciemno, równie dobrze mógłbyś grać w pokera z zawiązanymi oczami

ostrzegałem cię przed kontraktami ale nie posłuchałeś, być może tak to już jest że niektórzy mogą dojść do pewnego wniosku za darmo, ale wolą wpierw za to zapłacić żywą gotówką

Synonim, to nie jest tak jak myślisz. Ja teraz nie wchodzę za 100% kapitału w kontrakty, tylko gram za 1-5% po to, żeby sie nauczyć mechanizmu działąnia giełd. Na razie jestem na małym minusie, bo wdepnąłem w coś na naszej GPW, kilka razy źle wszedłem, popełniłem mnóstwo błędów, ale ten minus jest bardzo mały i za kilka dni może być już plus. Coraz pewniej się już czuję, zwłaszcza miedź dobrze rozpracowałem i parę razy już na niej zarobiłem. Bez zrozumienia mechanizmów, wzajemnych zależności skąd będę wiedział, kiedy będzie ten dół??? Mówiłem w lutym, że w następnym dołku wchodzę w akcje. Nie było nastęnego dołka, a ja nie wiedziałem co się dzieje, jak giełdy wystrzeliły jak szalone. Teraz już wiem, co wtedy przeoczyłem. 1. Odbicie miedzi już w połowie stycznia. 2. Niezwykle drogi dolar, będący oznaką dołów i jego szybki odwrót 3. USA spadały dalej a my już nie. itp. itd. Poza tym nie miałem wtedy narzędzi, takich jak mam teraz. A to dzięki temu, że trochę gram na kontraktach (Potrzebuje jeszcze dobrej, czytelnej strony gdzie mogę nakładac różne wykresy i rysować linie itp..) Nie wiedziałem, jak wygląda przełamywanie formacji wzrostowej, nie wiedziełem co to jest linia oporu, wsparcia, dolnej-górnej bandy. Gdyby nie gra na kontraktach błądziłbym po omacku. Jakoś muszę się tego nauczyć, żeby nie przegapiać takich sytacji jak ta w styczniu, czy ostatnio na DAX-e. I jestem bardzo daleki od wyzerowania, chociaż strachu już się najadłem, ale to było miesiąc temu. Gram sobie teraz ostrożnie, czekam na wygodną sytuacje do obstawienia S, bo w wieczną hossę to ja trochę nie wierzę (po 7-latach wzrostów i wielkich niedźwiedziach w USA i na DAX-ie)

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 20:58

Rafal152
84.212.218.* 2016-04-06 19:30

Co to może oznaczać dla giełd?


Teraz wszyscy chcą mieć słabą walutę bo w czasach kryzysu gdzie będziesz kupował ??

Jak chińczyk będzie chciał kupować to kupi od amerykanów bo mają słabą walutę niż w strefie euro bo jest drogo . Dlatego FED nie będzie już podnosił stóp i osłabi swoją walutę . I efektem tego jest to że US 500 odrobił już prawie całe spadki a indexy europejskie są dopiero w 1/4 drogi .

Jest jeszcze więcej czynników z tym związanych ale ogólnie o to chodzi


Czekaj, chyba łapie.. Euro się umacnia, to DAX w dół, bo Niemcy to wielki eksporter i ich towary staja się mniej konlkurencyjne. Japonia to samo. Jen się umocnił i od razu ostry spadek Nikkei, bo to też eksporter.. W sumie logiczne. Tylko czy oni nie moga się zacząć bronić i też jakoś osłabiac swoje waluty, żeby mieć szanse coś sprzedać w kryzysie? I jak w tej sytuacji odnajdą się surowce i emergingi? Wiem, że słaby dolar podbijał ceny miedzi okresowo. Tłumacze to sobie tak, że surowce rozliczane są w dolarach, i jak dolar jest tańszy to dostawca surowca może podnieść sobie trochę cene, bo dla końcowego odbiorcy z krajów trzecich rezultat jest ten sam. Jest taki mechanizm, czy to trochę na wyrost?

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 21:31
Już wszystko zaczynam łapać. Te ostatnie spadki to wywołały waluty, a dokładnia ta konferencja z 29.03.16 z 17.00. Ta kobita powiedziała, że nie będzie podnosić stóp w stanach. I co się stało? Dolar się osłabił i giełda w USA wystrzeliła. Wystrzeliły też inne giełdy z tej radości, w Niemczech i Japnii. Tylko jednocześnie wzmocniły się waluty Niemiec i Japnii i zaczęły ściągać te indeksy w dól. Amerykanie bujnęli ich jak wahadło. Najpierw w góre, w euforii że będzie tani dolar i pójdzie w akcje, a potem w dół, ołabiony dolar na dłuższą mete dusi te gospodarki nastawine na eksport. Tak to działa. Podciągnęli wahadło i puścili w dół..

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-06 22:26
Faktycznie. Przejrząłem wykresy i często rosło i Euro i DAX.. Musi być coś jeszcze..

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-07 00:45
JEszcze trochę.. nie od razu..

Re: Wzrostowe odbicie ominęło Polskę. Ropa odrabia straty

swiezak44 / 2016-04-07 08:18
Formacja odwróconej głowy z ramionami?

Re: GPW: To na razie drugi najsłabszy tydzień w tym roku

swiezak44 / 2016-04-07 09:49
Czyli zabawa zaczyna się od nowa. Teraz zrobia pewnie podbitke na miedzi, tak jak na ropie. Miedź idzie w bardzo wąskim kanale spadkowym, przydąłoby się go poszerzyć. Dzięki ameryce szanse dostanie też DAX, tylko ciekawe jak tam będzie z odbiciem, ale pewnie dobrze. W USA praktycznie ledwie to wyciągnęli i teraz linia wzrostowa idzie już pod tak niskim kątem, że nawet nie wiem czy dociągną do celu. Każde odbicie w dół może być ostatnim. Na DAX-ie trzeba jeszcze ustalić jaki poziom ich interesuje..

Najnowsze wpisy