Forum

Komentarze użytkownika "wiwan"

Komentarze użytkownika: wiwan

Re: Renta rodzinna z ZUS/KRUS

wiwan / 2016-03-22 10:04
O rentę ? Rodzinną ?
Nie. Decyduje 'miejsce' ubezpieczenia zmarłego.

Re: Zwrot podatku za 2015 US Wejherowo

wiwan / 2016-03-29 20:08
Czemu ten wpis służy ? Padły już w wątku terminy i okoliczności, jakim US podlega.

Re: na jakim formularzu rozliczyć pit 8c?

wiwan / 2016-04-26 15:08
Zatem reasumując- 'przepisać' to rozliczenie z niewysłanego PIT 37 do PIT 36.

Re: Kiedy przejść na emeryturę? W 2015 czy w 2016 roku?

wiwan / 2016-05-04 11:04
Tu chodzi o waloryzację składek przy ustalaniu wysokości nowo przyznawanego świadczenia, które jest wyliczane wg. nowych zasad.

Nie chodzi o waloryzacje coroczne (od marca) świadczeń już przyznanych. Bez względu na rodzaj emerytury czy sposób jej wyliczenia- waloryzacje świadczeń są już identyczne.

Re: Credit Agricole opinie

wiwan / 2016-05-17 09:07
Gratuluję opinii o banku na podstawie wizyty w 1 z ponad 450 jego placówek.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - zbigniew_mirzulski.]

Re: Idea Bank -wasze opinie

wiwan / 2016-05-17 09:09
Skandal, jeśli z karty/regulaminu tej lokaty nie wynikała samodnawialność. Jeśli wynikała, to kpiną jest Twój wpis.

Re: Składki Krus, obowiązek czy dobrowolność? Karne odsetki.

wiwan / 2016-07-18 11:07
On jest rolnikiem (głównym) w rozumieniu ustawy, a Pani małżonką rolnika. Tak jak w przypadku swoim powinien on nawiązać kontakt z KRUS w celu udokumentowania tego, że ub. nie podlega (bo podlega ZUS) tak powinie ustosunkować się do kwestii Pani podlegania.
Domyślnie ustawa 'działa' tak, że skoro mąż posiada gospodarstwo to dz. rolnicza jest prowadzona, a skoro Pani z mężem mieszka, prowadzi Wasze wspólne gosp. domowe, to nawet nie dotykając niczego w gospodarstwie rolnym- podlega Pani ub. społecznemu rolników jeśli nie ma ubezpieczenia ZUS albo świadczenia ZUS/KRUS ( np. renty )

Re: RENTA ZA CHOROBĘ PSYCHICZNĄ ?

wiwan / 2016-08-30 20:44
Nie chodzi o łudzenie się, ale o podstawową zasadę w tych kwestiach:
-orzecznik ZUS ( dla celów rentowych ) nie jest związany treścią orzeczenia o niepełnosprawności, jakie ubezpieczony ewentualnie posiada.

Owszem jest na odwrót- Powiatowy Zespół Orzekania jest związany treścią orzeczenia ZUS jeśli takowe jest.

Re: Czy ZUS wypłaci mi wyrównanie emerytury wstecz?

wiwan / 2016-09-02 21:38
A jeśli nie wskazuje, to oznacza prawo od tego miesiąca, od którego byłaby ona należna, gdyby wniosek pierwotny skutkował decyzją pozytywną. Czyli w praktyce od miesiąca złożenia wniosku lub miesiąca następnego.

Re: Credit Agricole opinie

wiwan / 2016-09-05 10:45
To napisz krótko. Osobiście korzystam z tego banku i właśnie przez internet i nie mam pojęcia na czym ta 'kpina' ma polegać.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - zbigniew_mirzulski.]

Re: Sprzedaż bez działalności gospodarczej a rozliczenie się z podatku

wiwan / 2016-11-17 19:09
Jejum. Ewentualne kary są współmierne do przewin. Przed zakupem sznurka, chyba warto zaczekać na ewentualne konsekwencje i zrobić to co można. Co można - napisałem.

Po co jakaś kombinacja alpejska z rodzicami ? Jakie podpięcie? Niewykonalna zresztą. Przecież wiadomo kto wystawiał na allegro, kto uzyskał i kiedy przychód. Rodzice na bieżąco przecież prowadzą PKPiR (PIT) albo ewidencję przychodów (ryczałt), odprowadzali zaliczki. Mają całą roczną ewidencję pisać na nowo, korygować zaliczki, podpisywać antydatowaną umowę z synem (jaką ?) na pośrednictwo ?

Czyli jeszcze przekręty...

Histeryzujesz.
Rozliczasz wg. swojej najlepszej wiedzy. Nie masz zamiaru uszczuplić podatku. Amen.

Zresztą istnieje przestępstwo FIRMANCTWA.

Re: Sprzedaż bez działalności gospodarczej a rozliczenie się z podatku

wiwan / 2016-11-17 19:26
Jak najbardziej istnieje 'instytucja' czynnego żalu tj. wyrażenia skruchy/powodów popełnienia wykroczenia/przestępstwa karno-skarbowego wraz z jego wyprostowaniem.

Czyli np. złożenie PIT 36 za 2016 w czerwcu 2017. Po terminie, więc potencjalnie zagrożone karą. Więc z czynnym żalem- nie wiedziałem że trzeba, zmarła mi babcia, byłem w szpitalu przez pół roku...

Moim zdaniem nie w Twoim przypadku takich okoliczności. Nie uznajesz, że prowadziłeś DG. Uznajesz, że przeprowadziłeś ileś tam razy zbycie ruchomości posiadanych krócej niż "6 miesięcy". Uzyskałeś przychód i okoliczności te oraz kwoty przychodów/dochodów ZEZNAJESZ w terminie, na obowiązującym formularzu adekwatnie do takiej kwalifikacji tego źródła przychodu oraz OPODATKOWUJESZ konsekwentnie zgodnie z tym, co ustawa o PIT mówi.

Przy tym źródle przychodów szczęśliwie nie opłaca się zaliczek miesięcznych w trakcie roku.

Dobranoc.

Re: Wygrałam z zus-co dalej?

wiwan / 2017-02-23 09:58
Pytanie co prawda nie do mnie, ale zwracam uwagę na to, że mimo podobieństw to jednak inna sprawa, inny etap, inny sąd/skład.
Warto po prostu przy decyzji o odwołaniu od wyroku I instancji rozważyć, czy wartość kwestionowanego świadczenia (zasiłku) jest duża w kontekście nerwów/kosztów pośrednich dalszej walki. Tu należy pamiętać, że nie mówimy o kwocie netto zasiłku chorobowego, ale również o tym, że jego okres zwalnia z (kosztów) ub. społecznego z tyt. DG (bo tej sytuacji wątek dotyczy) w jego czasie.

Oczywiście są też zrozumiałe sytuacje, gdy nie ma to znaczenia i walczymy z ZUS nawet o 20 zł dla samej zasady.

Re: Renta wdowia z Niemiec

wiwan / 2017-03-08 09:31
To pierwsze wynika z art. 18, ust. 2 Umowy polsko- niemieckiej o unikaniu podwójnego opodatkowania.
To drugie- pytanie raczej na niemieckie forum podatkowe lub jakiś polonijne.

Faktem jest, że stopniowo rośnie kwota wolna w podatkowej skali niemieckiej, np.:
2011- 7834 Euro
2014- 8354 Euro
2015- 8652 Euro

I może te podwyżki 'przegoniły' waloryzację świadczenia Babci.
A może charakter dochodu- czyli właśnie świadczenie z obowiązkowego systemu ubezpieczeniowego zostało zwolnione.

Tu, na polskim forum raczej tego info nie uzyskasz. Babcia jest niemieckojęzyczna choć trochę, zadaj pytanie na jakimś niemieckim forum czy w 'niemieckim' googlu o opodatkowanie renty wdowiej.

Re: Zarobki Polaków. Magister inżynier zarabia o ponad 1000 zł więcej niż zwykły magister

wiwan / 2017-03-21 20:51
No więc skoro 'miałeś' statystykę to sam piszesz brednie. Próba badania wyniosła tu PONAD 115 tysięcy !

Najnowsze wpisy