Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

zeppelin / 2009-02-02 23:38 / Tysiącznik na forum
super! :)))
zeppelin / 2009-02-05 23:00 / Tysiącznik na forum
Czas na wchodzenie będzie jeszcze przez co najmniej pół roku ale jak namówisz wielu grubszych to może się skrócić :) zachęcaj do kupowania ... zachęcaj ;)

Re: Kolejna sesja przy dużej aktywności

zeppelin / 2009-02-05 23:42 / Tysiącznik na forum
Mam takie może naiwne i spiskowe przemyślenia ale ... czy nie jest możliwe żeby instytucje finansowe, które zostały wsparte w USA miliardami dolarów zajmowały się spekulacjami na światową skalę? Dostały odpowiednio dużo gotowki a przy wielkich pieniądzach to żaden problem rządzić i dzielić spekulacyjnie na walutach i kontraktach ...
zeppelin / 2009-02-05 23:57 / Tysiącznik na forum
Zazwyczaj nie uznaję teorii spiskowych ale cały system finansowy wygląda jak pajacyk pociągany sznurkami... jak w zegarku odwrotne do oczekiwanych reakcje na większość informacji. Wiadomo, że na giełdach kupuje się plotki ale .. wzrosty po ogłoszeniu gigantycznych strat i spadki przy dobrych informacjach ... dziwaczne ratingi ... to wygląda na nowy rodzaj wojny, w której malutcy nie mają szans ...
zeppelin / 2009-02-06 00:16 / Tysiącznik na forum
Mam podobne przemyślenia do Twoich. Pomimo, że kursy walut są niekorzystne dla kredytobiorców to niskie odsetki trochę to wyrównują. Słaby złoty to jednak woda na młyn dla naszych producentów a produkcja i eksport to miejsca pracy i popyt wewenętrzny. Jestem za tym żeby kurs EUR wynosił 5 PLN. Już teraz kwitną bazary przy granicy ze Słowacją - o tych wiem bo często bywam w tych rejonach. Na Słowacji przygraniczne sklepy świecą pustkami. Słowacy przyjeżdzają również na narty do Polski pomimo, że u siebe mają super warunki. Z Niemcami pewnie jest tak samo...
zeppelin / 2009-02-06 00:32 / Tysiącznik na forum
Zawsze możesz się przenieść na Słowację. Ja nie pracuję za miskę ryżu. Jeśli fabryka da zatrudnienie Polakom to ci sami Polacy za zarobione pieniądze będą mogli kupić co zechcą ...
.... nie chce mi się tłumaczyć ... pitolisz i tyle ...
zeppelin / 2009-02-07 13:06 / Tysiącznik na forum
no proszę jaka serdeczna atmosfera ... aż miło poczytać :)))
zeppelin / 2009-02-07 13:15 / Tysiącznik na forum
dobry pomysł. tylko kredyt nie w CHF a w JPY ;) ... to może być naprawdę dobry deal ...

Re: GPW: Bessa nie ustępuje

zeppelin / 2009-02-07 13:23 / Tysiącznik na forum
Witajcie w sobotnie popoludnie!

Tak sobie siedzę i zastanawiam się czy to nie jest dobry czas żeby kupić samochód na kredyt w JPY. JPY umocnił sie do dolara a dolar do PLN i wydaje mi się, że trend na PLN jest bliski odwrocenia i to jest dobra okazja. Co prawda moja terenowka jest jeszcze w dobrej kondycji ale mozna by bylo odliczyc podatki a poza tym taka zagrywka na walutach moglaby przyniesc tez dobry efekt. Jeśli glupio mysle to opierniczcie mnie prosze ;)
Pozdrwiam
zeppelin / 2009-02-07 13:32 / Tysiącznik na forum
czekam podobnie jak na wieksze zakupy akcji ale nie chcę też przeczekać a poza tym cały czas łatam dziurę budżetową płacąc grube podatki i bardzo mnie to wkurza ...
zeppelin / 2009-02-07 13:34 / Tysiącznik na forum
nie ma to jak bycza postawa, popieram warren! jak nie zaczniemy kupowac to ten grajdołek sam się nie podniesie ;)
zeppelin / 2009-02-07 13:37 / Tysiącznik na forum
Argument jest tez taki, że przy relacjach postawionych na głowie tak jak obecnie, nic nie stoi na przeszkodzie żeby giełda zaczęła rosnąć bez gospodarki.
zeppelin / 2009-02-07 18:55 / Tysiącznik na forum
Rz: "PSL chce przepisów umożliwiających anulowanie umów opcyjnych. Będziemy zmierzali do tego by w pracach rządu podjąć tego rodzaju działania prawne. Jeśli to się uda, będziemy wnioskować o uchwalenie odpowiedniej ustawy, tak aby ten problem został jasno i gruntownie rozwiązany - mówił wczoraj na konferencji PSL wicepremier W. Pawlak"
To by było złamanie zasady, że prawo nie działa wstecz ale w obliczu kryzysu ... coś takiego mogą uznać za usprawiedliwione. Inna sprawa, że wcześniej firmy dostawały pieniądze od banków a opcje i wówczas nie skarżyły się na to ...
Zbigniew Jakubas, właściciel Feroco, która ma opcje walutowe na 160 mln EUR mówi, że w ciągu kilkunastu dni wypłyną informacje o gigantycznych stratach na kilkunastu spółkach, o których dzisiaj jeszcze się nie mówi. To są różne spółki i straty będą szły w setki milionów PLN. Inwestor wezwał rząd i Sejm do anulowania umów opcyjnych, określając je jako tsunami dla polskiej gospodarki.

Jak dowiemy się o skali zjawiska i gdzie ma miejsce to może być jeszcze gorąco ...

OFE kupiły akcje za prawie 700 mln zł

zeppelin / 2009-02-07 19:07 / Tysiącznik na forum
W portfelach OFE znajdowały się w styczniu akcje warte 26,8 mld zł, najmniej od grudnia 2005. Z danych KNF wynika, że udział akcji w portfelach funduszy wyniósł zaledwie 19,7% wobec 21,3% miesiąc wcześniej. To skutek spadków na giełdzie. Wartość akcji posiadanych przez OFE wynosi o 2,6 mld mniej niż w grudniu 2008 pomimo, że wciąż kupowały akcje i mogły na wydać około 700 mln zł. Po rekordowych zakupach w ubiegłym roku (za ok. 9 mld zł) i to głównie w ostatnim kwartale ub. roku apetyty funduszy na akcje osłabły.
-------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli ludzie nie zaczną kupować funduszy inwestycyjnych to ciężko będzie by OFE wyciągnęły indeksy w górę ...
zeppelin / 2009-02-07 19:10 / Tysiącznik na forum
Wrzuciły w spekulacje nie tylko na kontraktach ...

Najnowsze wpisy