Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

zeppelin / 2009-02-08 12:16 / Tysiącznik na forum
A ja jeździłem do DDR jako harcerz i nigdy nie zapomnę jak do moich podstawowych zadań w czasie obozu należało zakupienie towarów z listy pożądanych w PRL, między innymi kocy i damskich butów - coś w rodzaju klapek z obcasem ... i zamiast skupić się na Manueli, która mnie tam wyrwała to przy każdej okazji szukałem w sklepach towarów, które muszę kupić przed powrotem. W czasie wyjazdów do CSRS było to samo, tam jeździliśmy ze szkoły do pracy. Miesięczne obozy pracy dla najlepszych uczniów :P teraz to brzmi idiotycznie a myśmy się czuli naprawdę wyróżnieni, ze mozemy jechać i zarobić parę koron za które można było kupić cuda ... na przykład zegarek elektroniczny od Wietnamczyków, buty czeszki ... jakie to były dziwne czasy ...
zeppelin / 2009-02-08 12:24 / Tysiącznik na forum
no tak ale mieszkania dostał wcześniej a Ty teraz musisz je spłacać w postaci wszelkiego rodzaju podatków ... mieszkania za free były tylko w prl ... ja tam wolę ciężko pracować i kupować mieszkania samodzielnie niż dostawać je i życ w PRL to były straszne czasy ... nie ma co prównywać. Dla tych którym nic się nie chciało włącznie z pracą było ok ale jeśli ktoś chciał do czegoś w życiu dojść to jedynym rozwiązaniem był wyjazd z kraju. Tu było pewne, ze niczego się nie dorobisz i będziesz się cieszył jak po latach pracy będziesz miał malucha i mieszkanie blokowisku. Nie piszę o ówczesnych służbach, policji wojsku oraz też o górnikach i innych pracownikach przemysłu ciężkiego, bo oni byli traktowani inaczej. Ci co budowali ustrój byli widziani lepiej ... reszta musiała żyć w biedzie i nie wolno było nawet o tym mówić.
zeppelin / 2009-02-08 12:28 / Tysiącznik na forum
fajny!!!
zeppelin / 2009-02-08 12:34 / Tysiącznik na forum
To wcale nie takie smieszne. Kto ma władzę nad amerykańskimi bankami ... rodacy. Zrobili zamieszanie finansowe na świecie teraz dostali miliardy od społeczeństwa USA to co stoi na przeszkodzie by kupić za pół ceny niedoszacowane w wartości firmy czy nieruchomości ...
sam siebie nie poznaje bo spiskowe teorie i ja to dwie sprzeczności ale dokładnie wczoraj jechalem sobie wieczorem od znajomych i tak sobie myslalem, ze pewien kraj moze sie bardzo wzmocnic na tej calej zawierusze finansowej
zeppelin / 2009-02-08 16:37 / Tysiącznik na forum
Wyemigrowali chyba do USA ... i tam zbudowali dobrobyt ...
zeppelin / 2009-02-08 21:55 / Tysiącznik na forum

A jesli już zapakujecie sie na górce w papiery

coś Ci się jednak pomyliło ... gdzie tu górka? Gospodarki i giełdy mają cykle lecz ten giełdowy znacznie wyprzedza gospodarczy. Nikt o zdrowych zmysłach nie głosi, że od jutra będzie hossa ale jeżeli nie będzie nastepnych trupów wyciąganych z szaf to za parę miesięcy zmiana trendu na wzrostowy jest bardziej prawdopodobna niż dalsze spadki. Jak się popatrzy na spółki to niektóre mają tyle pieniędzy w kasie ile wynosi ich kapitalizacja ... C/WK 0,1 ... taki stan rzeczy długo nie potrwa ...
zeppelin / 2009-02-08 21:57 / Tysiącznik na forum
A ja tam chciałbym żyć w takim kryzysie jak Japończycy ...
zeppelin / 2009-02-08 23:01 / Tysiącznik na forum
No po takich wiadomościach to hossy nie będzie przez co najmniej 20 lat ... z pożarami nie ma żartów ...
zeppelin / 2009-02-09 21:53 / Tysiącznik na forum
Sprawa nie jest ani czarna ani biała ... banki wiedziały co będzie grane...
Pewnie nic nie będzie z tego unieważnienia opcji, ale to nie było fair. To banki doradzały tak że zniszczyły niektóre firmy a inne wpędziły w wielkie tarapaty. To niestety nie pierwszy przypadek kiedy bank jako doradca lub kredytodawca wyrzuca właściciela z firmy. Porównywanie ruletki opcyjnej ze sposobem w jaki traci się na giełdzie jest nieadekwatne.
zeppelin / 2009-02-09 22:07 / Tysiącznik na forum
Nie sądzę żeby zgodnie z prawem można to było anulować. Są pewne przepisy w prawie unijnym ale u nas nie obowiązują. Nie chcę być źle zrozumianym nie jestem za żadnym finansowaniem nikompetencji zarządów firm przez podatników, ale chcę zwrócić uwagę na podejście banków do przedsiębiorców ...
zeppelin / 2009-02-09 22:30 / Tysiącznik na forum

Zarabial cala besse

Hmm ... jesteś pewna, że całą? :-)) zabrzmiało to tak jakby dzisiaj się skończyła ... :-))
zeppelin / 2009-02-09 22:43 / Tysiącznik na forum
chyba straszaka ... :P

Re: GPW: Spokój, ale tylko na chwilę

zeppelin / 2009-02-10 22:57 / Tysiącznik na forum
Witam Was wieczorową porą.
Dwie godziny temu darowano mi życie. Miałem wypadek ... gość wjechał mi na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Jego samochód skasowany zupełnie ... ja mam skasowany tylko mózg, nie mogę się nadal skoncentrować na tyle żeby wiedzieć co jutro mam pilnego do zrobienia w pracy. Otworzyłem właśnie browara i próbuję się jakoś odstresować ... przepraszam, że pisze tu takie p******* ...
zeppelin / 2009-02-10 23:01 / Tysiącznik na forum
Powiem Ci szczerze, że jak samochody się zatrzymały po obrotach to sam byłem zdziwiony w pierwszym momencie, że żyję a później, że jestem w stanie wyjść ... Twoje zdrowie ;)
zeppelin / 2009-02-10 23:09 / Tysiącznik na forum
Dzięki Kenobi, poza szokiem chyba i drobnymi stłuczeniami nic mi raczej nie jest.

Najnowsze wpisy