Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

zeppelin / 2009-02-18 19:38 / Tysiącznik na forum
Trzeba było jeszcze zwrócić uwagę na widły ... i wszystko by się wyjaśniło.
zeppelin / 2009-02-18 21:23 / Tysiącznik na forum
Jaki przełomowy ... min fin sprzedało drobną część EUR, które musi i tak wymienić na PLN. Gdyby tak robili w środku ubiegłego roku to był błąd a teraz chwała im za to.
To bardzo dobre zagranie. Zamiast zwiększać rezerwy walutowe zagrali tak jak sie powinno grać. Szczyt może być trochę dalej ale nie trzeba trafiać dokładnie w szczyt, jest dobrze jak sprzeda się blisko szczytu. Tylko jelenie kupują na górkach a sprzedają w dołkach ... Brawo Min. Fin.!!!
zeppelin / 2009-02-19 23:04 / Tysiącznik na forum
Kenobi, waluty tak samo są regulowane przez rynek jak notowania W20. Spekulanci grają w jedną stronę a jak za daleko przeciągną to zmieniają kierunek. Podobno Saxo zamknął S-ki na PLN. Nie wiem czy to tylko plotki pod dalsze spadki złotego, ale jeśli nie to jest to jakiś sygnał, że za jakiś czas możemy się doczekać zmiany trendu... Jeśli chodzi o sprzedaż EUR to właśnie w momencie jak PLN jest słaby to wtedy należy sprzedawać. Jeśli 20 mln EUR wystarczyło żeby zmienić kurs to mogą to robić dość długo. Mają do wymiany kilkaset razy więcej ... i na pewno my na tym nie tracimy!
zeppelin / 2009-02-19 23:20 / Tysiącznik na forum
Chyba w ogóle nie zrozumiałaś co napisałem. W tej chwili w moim interesie jest osłabienie PLN ... ale moim zdaniem to nie potrwa bardzo długo. Sprzedaż 20 mln to tylko symboliczny sygnał i nie ma co tego mylić z rosyjską rozpaczliwą walką o rubla ... nie sądzę żeby rząd miał zamiar bawić się ze spekulantami. Sami spekulanci przestawią się wkrótce bo takie tempo osłabiania PLN jest nie do utrzymania na długą metę. Odwrót widać też na JPY ...
zeppelin / 2009-02-19 23:32 / Tysiącznik na forum
tylko po co ktoś ma kogoś dusić... dla tych którzy siedzą na zachodzie obecne spekulacje walutowe to wielka radość. Znowu zaczęli dobrze zarabiać. Sztuczne umacnianie złotego w połowie roku (pod zmianę pozycji) było dla nich jak pętla na szyi, która coraz mocniej się zaciskała. teraz złapali oddech.
Złoty niech się osłabia ... będzie miał później z czego się umocnić ... Gość z noble bank mówił dzisiaj, że niski kurs EUR spowoduje, że zapłacimy 1 mld PLN więcej odsetek ale za to do budżet zyska kilkadziesiąt mld PLN więcej z wymiany środków unijnych ... żeby tylko wystarczyło PLN na tym poziomie na rynku walutowym ...
zeppelin / 2009-02-19 23:40 / Tysiącznik na forum
Jak to nie było? był! - na kartki :)))
zeppelin / 2009-02-19 23:49 / Tysiącznik na forum
Nie znosił też ludzi bogatych. Gdyby ten dobrobyt trwał do tej pory to bylibyśmy dalej w czarnej dupie. Jeśli ktoś ma głowę na karku i dobre pomysły, chęci i predyspozycje do ich realizacji to na początek bez kredytu często nie mógłby niczego zrobić. Nie trzeba mylić problemów biorących się z rozdawania kredytów leniwym półgłówkom z kredytami jako dobrem stymulującym rozwój firm i rozwój gospodarczy. Nie ma co pitolić bzdur i trzeba rozróżniać kredyty od kredytów ...
zeppelin / 2009-02-19 23:56 / Tysiącznik na forum

dzisiaj młodym ludziom wydaje się , że rząd ma im posłać
łóżko, zbudowac zakład pracy, wyleczyć choroby, nauczyć
za publiczne pieniądze i tym podobne

takie uogólnianie jest bez sensu ... zarówno kiedyś jjak i obecnie było i jest wiele osób umiejących zadbać o swoje. Myślę jednak, że teraz jest takich więcej. to w Twoich Gomułkowskich czasach rząd wszystko załatwiał. Teraz trzeba sobie układać życie samemu.

poza tym, jeśli adresujesz ten wpis do mnie to kompletna pomyłka ...
zeppelin / 2009-02-19 23:59 / Tysiącznik na forum
pitolicie jak potłuczone pierniki ...
zeppelin / 2009-02-20 00:00 / Tysiącznik na forum
Zmienili pozycje to i zmieniają rekomendacje ... taki lajf ...
zeppelin / 2009-02-20 00:02 / Tysiącznik na forum
100% - możesz się już czuć zarobiona ...

Re: Dno wyrysowane, i co dalej?

zeppelin / 2009-02-20 10:34 / Tysiącznik na forum
Do spekulacji na złotym przyznał się Goldman Sachs
...
podpucha?

Re: GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków

zeppelin / 2009-02-20 19:00 / Tysiącznik na forum
Witajcie, cudofix dzisiaj ładny ...
ja tam się nie znam i nie patrzę przez cały czas na notowania ale przez ostatnie 3 dni mam wrażenie jakby grube ryby zaczęły się ścierać i grają przeciwko sobie. Myślę o tym po rekordowych obrotach na komuniście, to samo na PEKAO. Zmiany kursu jak na takie obroty były imponujące. To nie wygląda na ubieranie drobniejszych. Ścierają się dwie grupy z wielką kasą. Wchodzenie między nich przynosi efekty na DT ale z long to jeszcze bym chwilę zaczekał aż się sytuacja wyklaruje. Dzisiejszy cudofix też wygląda na tego typu zagrywki. To wszystko są moim zdaniem poszukiwania okazji do zamknięcia pozycji, które mogą dobrze wróżyć w dłuższym terminie.
zeppelin / 2009-02-20 19:16 / Tysiącznik na forum
To jednak jesteśmy na tyle atrakcyjni?

Re: GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków

zeppelin / 2009-02-20 19:22 / Tysiącznik na forum
Chciałbym napisać na temat rekomendacji oraz ratingów wydawanych przez różne instytucje. Jaką wartość mają tego typu opracowania kiedy wiadomo, że dana instytucja jest jednocześnie oceniającym i graczem na rynku. Wydają negatywną ocenę i grają pod spadki po to by później wydać pozytywne rekomendacje i grać pod wzrosty. To tak jakby sędziować mecz podczas kiedy jest się zawodnikiem jednej z drużyn ...
Może za bardzo to upraszczam ale tak to jest. Oczywiście wiem, że tego typu oceny czyta się inaczej, w stylu oni myślą, że ja myślę, że oni myślą więc ....
nie zmienia to jednak faktu, że to jest tak jak to było powiedziane w jednym z komentarzy gra w trzy karty tylko grający z zewnątrz mają jeszcze mniejsze szanse ...

Najnowsze wpisy