Forum

Komentarze użytkownika "_reakcjonista_"

_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:07 / Bywalec forum
Chyba źle podpiąłeś odpowiedź;)
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:17 / Bywalec forum

NIech sobie ludzie o innych poglądach politycznych założą swoją telewizję

Myślisz, że to takie łatwe? Wielu próbowało. Trzeba uzyskac koncesję i spełnić szereg warunków o charakterze w zasadzie politycznym. Na pasmach transmisyjnych łapę trzyma wojsko.

Telewizja publiczna finansowana z portfela podatników nie może być partyjna, to zaprzeczenie
demokracji.

Niekonieczniecznie. Jeśli telewizja podlega organowi wybieranemu w trybie demokratycznym, to nie zaprzecza to demokracji. Nie mówiąc już o tym, że można wyobrazić sobie różne mechanizmy, ograniczajace wpływ rządu na media. Przeczytaj sobie jak działa BBC - rządowa telewizja! Podobne zarzuty można podnosić na przykład wobec szefa NBP, i to w każdym kraju, nie tylko w Polsce.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:21 / Bywalec forum

nie chcesz nie płać i nie oglądaj

... czyli po likwidacji TVP nie oglądaj juz niczego poza cartoon network! W ten sposób można uzasadniać propagandę w każdym kraju - nie chcesz słuchać kłamstw, to nie oglądaj.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:31 / Bywalec forum

Jest TVP Bielsat

Widzisz, problem w tym, że ja nikomu nie narzucam co ma oglądać i chcę żeby każdy mógł wybrać sobie stację którą uważa za najbardziej rzetelną i ciekawą. Wyraziłem jedynie myśl, że skoro interesują cie wyłącznie sprawy innych krajów, a zupełnie nie interesują polskie, zwłaszcza te które mają wpływ na sytuację w kraju (ceiakwe na podstawie czego głosujesz?), to może powinieneś się przenieść do tych krajów. Ja nie oglądam Bielsatu, bo poza niektórymi sprawami - związanymi z Polską, nie jestem zainteresowany sytuacją na Białorusi i nie zamierzam tam emigrować.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:46 / Bywalec forum

Zastanawiam się [...] osobiście jestem za tym aby nie subweniować partii politycznych

Ponieważ wtedy rośnie prawdopodobieństwo poszukiwania przez partie nielegalnych lub niejasnych źródeł finansowania. Rozrasta się lobbing i nepotyzm. Kto płaci ten później wymaga - patrz kapmanie wyborcze Chlebowskiego, Drzewieckiego i Schetyny - wszystkie finansowane przez panów Koska i Sobiesiaka. Jednym słowem i tak źle i tak niedobrze. Trzeba znależć jakiś złoty środek.

Re: GUS: Konsumenci w lepszych nastrojach

_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:51 / Bywalec forum

natomiast oceny możliwości zaoszczędzenia pieniędzy pogorszyły się


Czyli, cieszymy się, że będziemy w stanie mniej oszczędzać. Ciekawe.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 15:07 / Bywalec forum

Nie wiem dlaczego każdemu fornalowi wydaje się że demokracja polega na prawie do wtykania nosa we wszystko.

Ponieważ w demokracji fornale też oddaja swój głos, a nie tylko świadoma swojej misji i wyższości arystokracja. Nie jest to jedyna różnica, "demokracja dla fornali" opiera sie również na jawności, podczas gdy "demokracja salonowa" - ta dla elit - na utajnianiu przed fornalami wszystkiego, co tylko można i przekazywaniu informacji w rozmowach kuluarowych, bez obecnosci fornali, którzy tylko psują dobrą, przyjacielską atmosferę spotkań prawdziwej elity i wszędzie węszą przekręty na których traca swoje pieniadze. Mówiąc krótko - fornale mają płacić, nie myśleć i nie oceniać elity. To chyba normalne. Prawda panie normalny?

Re: Lepper chce przeprosin od ministra sprawiedliwości

_reakcjonista_ / 2010-02-26 15:51 / Bywalec forum

Według Leppera słowa Kwiatkowskiego, że ten wyrok jest wyjątkowo sprawiedliwy poniżają go

Po co portal zamieszcza taki news? Trudno sie domyślić, ale skoro już poszedł, to na siłe skomentuję;) Domyślam sie, że byłemu panu wicemarszałkowi sejmu RP i przewodniczącemu SO chodzi o słowo "wyjątkowo". Pan minister okreslił ten wyrok jako "wyjątkowo sprawiedliwy", czym zasugerował, że inne wyroki sądu nie są "wyjątkowo sprawiedliwe", ale jedynie sprawiedliwe, czyli posiadają pewne braki w stosunku do komentowanego wyroku, które pozwalają nam określić je jako - gorsze. Ponieważ nie dopuszczam do siebie myśli, że w praworządnej Polsce sądy orzekają niesprawiedliwe wyroki, to mamy zatem w naszym kraju dwa rodzaje wyroków - sprawiedliwe i wyjątkowo sprawiedliwe. Przykład tego ostatniego był pan minister uprzejmy podać wskazując na sprawę Leppera, pozostawiając jednak jedynie naszej domyślności, które wyroki były gorsze. Ja nie potrafie sie domyślić:( Gdyby podobnej wypowiedzi udzielił nie obecny minister, ale poprzedni - słynny Zbigniew Z. i gdyby dodatkowo dotyczyła ona pana doktora G., to niektóre media miałyby temat na najblizsze 3 tygodnie.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 16:44 / Bywalec forum

Kłuje fornal? Ale post był o czym innym, nie zauważyłeś fornalu?

Nic podobnego:) Jestem przyzwyczajony do internetowych chamów. Według ciebie demokracja wiąże się z prawem do wyboru swoich przedstawicieli, ale broń Boże do świadomego ich wyboru. Fornale, czyli wszyscy którzy nie mają dostępu do rządowych informacji, mają głosować na podstawie ogólnych wyborczych hasełek, podszeptów dziennikarzy oraz intelektualnej elity, która na słowo honoru podpowie im na kogo mają swój głos oddać. Wszelkie próby zrozumienia motywów podejmowanych decyzji, a nawet żądania ujawnienia samych działań, są według ciebie jedynie przejawem niekulturalnego i prostackiego grzebania w szufladach. W dodatku brudnymi łapskami. No cóż. Można mieć taki pogląd i mozna go propagować. Jak uczy jednak historia, zazwyczaj niedługo. Fornale też mają mają swój rozum, a przede wszystkim mają bat, którym od czasu do czasu zaznaczają na tyłku, uzurpującej sobie wyłączne prawo do mądrości, elity czerwony prążek. W wyborach oczywiście. Wtedy trudno jest nawet siedzieć przed monitorem komputera, nie mówiąc już o furmance. Krótkim trzasnięciem bata pozdrawia cię prosty fornal;)

Re: PiS krytykuje przygotowania do Euro2012

_reakcjonista_ / 2010-02-26 17:52 / Bywalec forum

wytknęła też zaniedbania, do których - jej zdaniem - dopuściła spółka Pl.2012

A pamiętacie jeszcze sprawę wysokich premii które przydzielono kierownictwu spółki Pl.2012? Wtedy mówiło się, że to za dobrą i sprawną pracę. Oczywiście wglądu w stan prac nie mieliśmy, dlatego trzeba było wierzyć na słowo honoru.

http://www.euro2012-pl.org/art/pl2012-wysokie-premie-zarzadu
_reakcjonista_ / 2010-02-26 18:14 / Bywalec forum
No, ale jacy z nich profesjonalisci, to własnie widać. Nic tylko nagradzać.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 18:17 / Bywalec forum

Co zdążyła zrobić Minister Jakubiak przez rok przygotowań do Euro?

A mnie to już kompletnie nie obchodzi. Historii przestałem się uczyć po maturze.

Re: Nowy szef CBA chce śledztwa w sprawie starego

_reakcjonista_ / 2010-03-01 14:12 / Bywalec forum

Wojtunik nie zgadza się z argumentacją prokuratury, która nie doszukała się znamion przestępstwa.

Ja proponuję wszcząć sledztwo w sprawie nacisków pana Wojtunika na prokuraturę. Nieważne czy są podstawy, czy nie, ponieważ - cytuję pana Wojtunika - "do wszechstronnego, dokładnego i rzetelnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności i wątpliwości niezbędne jest wszczęcie śledztwa".

Re: Sikorski atakowany za "małego prezydenta"

_reakcjonista_ / 2010-03-01 14:38 / Bywalec forum
Nie jestem zwolennikiem kampani wyborczych podczas których kandydaci obrzucają się wzajemnie kwiatami, ale atakowanie kogoś za niski wzrost, brak nogi czy jakąkolwiek inną fizyczna ułomność uważam za przejaw skrajnego chamstwa. Jak on traktuje swój elektorat? Ciekawe, że media tak eksponuja wypowiedzi Sikorskiego na temat obecnego prezydenta, a nie zajmują sie jego wypowiedziami na temat partyjnego rywala - marszałka Komorowskiego - które są bardziej merytoryczne. "Czy pan Komorowski zamierza rozmawiać z Sarkozym na migi?" - zapytał Sikorski dwa dni temu - sugerując, że Komorowski nie włada dobrze żadnym językiem obcym, a przynajmniej angielskim i francuskim. Miał też pretensje do marszałka za inwigilacje jakiej został poddany w czasie kiedy Komorowski nadzorował WSI -Sikorski ujawnił jeszcze jako członek rządu PiS akta tej operacji o kryptonimie "szpak". A w mediach najważniejszy jest wzrost kandydata. Aż dziw bierze, że koszykarze jeszcze nie zaczęli kandydować.
_reakcjonista_ / 2010-03-01 14:54 / Bywalec forum
Mnie się najbardziej podobało "Welcome everybody" - Olejniczka :)

http://www.youtube.com/watch?v=Cef-xQ3Tdjc

Najnowsze wpisy