Forum

Komentarze użytkownika "_reakcjonista_"

_reakcjonista_ / 2010-03-04 13:12 / Bywalec forum
Nie zapominaj o pozostałych kandydatach. Trochę co prawda przygaszonych wzrostem aktywności służb, prokuratury i urzędów skarbowych:
Szmajdziński - sprawa nieprawidłowości przy przetargach w MON sprzed 10 laty
Piskorski - sprawa sfałszowania dokumentu i niejasnych źródeł dochodu sprzed 15 laty
Olechowski - tajna współpraca z wywiadem PRLu

jeszcze o kimś ma sobie prokuratura przypomnieć?

Re: Fedak: projekt ustawy o żłobkach - gotowy

_reakcjonista_ / 2010-03-04 13:33 / Bywalec forum

by państwo wsparło tych rodziców, opłacając za nich składki emerytalne i zdrowotne bezpośrednio z budżetu

Myślę, że to dobry pomysł, przynajmniej jeśli chodzi o opłacanie składki zdrowotnej. I tak obecnie ten kto chce, może takie ubezpieczenie uzyskać, prawie za darmo (zatrudnienie na 1/32 etatu), kosztem oczywiscie czasu poświęconego na walkę z biurokracją.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 14:20 / Bywalec forum
Zależy co nazywasz wychowaniem dzieci. Dostarczanie miski pożywienia 3 x dziennie do 15 roku zycia i trochę odzieży, w dzisiejszych czasach nie mieści się w tym pojęciu. Oczywiście rodziny 100 lat temu miały zróżnicowany poziom życia, jedne były bogatsze, inne biedniejsze, jak obecnie, ale średnia chyba jednak była niższa niż w dzisiejszych czasach.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 14:46 / Bywalec forum
Trochę przesadzasz z tym żądaniem wskazywania konkretnych osób. W przypadku takich organizmów społecznych jakimi są państwa często trudno jest wskazać osoby odpowiedzialne za jakieś globalne działania polityczne czy gospodarcze, chociaż patrząc z perspektywy lat na rozwój wypadków, widać konsekwencję i jasny zamysł. Działanie całej organizacji nie jest prosta sumą działań poszczególnych członków, i chociaż to może wydawać się dziwne, to poszczególni ludzie, decydenci, nawet nie muszą sobie zdawać sprawy z celu jaki realizują. Ale to temat na dłuższa dyskusję. Twoja znajoma pewnie nie decyduje o niczym waznym w sensie realizacji polityki kzagranicznej i dlatego może zaprzecza. Oczywiscie nie twierdzę, że niemcy realizują politykę "drang nach osten" :) Chociażby z tego powodu, że to jest trudno wykazać na bieżąco. To widac dopiero po wielu latach.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 15:06 / Bywalec forum
Posługiwanie się literatura piekną i pamietnikami - pisanymi przez ludzi niezwyczajnych, nawet obecnie - ma niewielką wartość dla oceny statystycznych wskaźników takich jak średni dochód, średnia długość życia, stan zamozności itd. Mógłym ci podac inne pamiętniki i reportarze które będą swiadczyć o czymś wrecz przeciwnym. Poza tym nie wiem po co ze mną - "misiem" - polemizujesz, i to w taki sposób, skoro nigdzie nie twierdziłem, że wtedy była nedza, a teraz jest dobrobyt, i że ma to świadczyc o przewadze socjalizmu nad liberalizmem. Najpierw sie zastanów, a później pisz. Np. dzisiaj prawie każdy ma samochód, a sto lat temu karety mieli nieliczni, dzisiaj srednia długość zycia przekracza 70tkę, a wtedy człowiek miał szczęście jak dożył 60, itd. Nie mówiąc już o dostepie do słuzby zdrowia (tomografy, szczepienia, itd) i innych rzeczach. Co oczywiscie nie oznacza, że obecnie z tych dobrodziejstw nie korzystamy w sposób przesadny, na koszt innych.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 15:13 / Bywalec forum

Czy pani Fedak, durna baba, policzyła koszty tego chorego
pomysłu???

Nie wiem czy policzyła, czy nie, ten rząd ma duże problemy z liczeniem pieniędzy, ale obecnie już tak de facto jest i płacimy na ubezpieczenia wprawdzie duzo, za dużo, ale nie 80%. Moim zdaniem ten pomysł tylko uporządkuje obecne bagno i zmiejszy biurokrację. I tyle.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 16:01 / Bywalec forum
Własnie napisałem, że nie musi znajdować duzych pieniędzy, bo ludzie i tak korzystają ze słuzby zdrowia na podstawie fikcyjnych umów o pracę na 1/32 etatu. Ponieważ składki płaci sie proporcjonalnie do ułamka etatu, to ich wysokość jest minimalna, a ubezpieczenie zdrowotne pełne, bo ono nie podlega podziałowi na mniejsze części. Trzeba sie tylko pogimnastykować w urzedzie wypełniając zusowskie dokumenty i dostarczając rózne zaświadczenia, dzieki czemu urzędnicy maja pracy pod dostatkiem. Problem z resztą dotyczy wyłącznie osób samotnie wychowujących dzieci, bo jak ktoś jest w formalnym związku, to korzysta z ubezpieczenia mężą/żony.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 16:09 / Bywalec forum
I w dodatku nierówno rozdzielony pomiędzy kraje. Znacznie więcej otrzymają firmy niemieckie, francuskie czy hiszpańskie, bo tylko one dysponują tzw. zielonymi technologiami. Chyba zaczyna sie czas łupienia Polski przez "bratnie" kraje.

Re: Ciągle przybywa ludzi bez pracy

_reakcjonista_ / 2010-03-04 16:25 / Bywalec forum
Tak sie kończy propaganda sukcesu tego rzadu. Mnie nurtuje tylko jedno pytanie, jak już pan Rostowski i iini z tego rządu zapoczątkują ucieczkę z kraju, to kto ostatni zagasi światło?

Re: PO ukarze Palikota, choć jeszcze nie wie jak

_reakcjonista_ / 2010-03-04 16:32 / Bywalec forum
Aaaa, to ja już rozumiem o co toczy się ten gorący spór w sejmie nt. "zapobiegania przemocy w rodzinie". Chodzi o przemoc w Platformie.
_reakcjonista_ / 2010-03-04 17:04 / Bywalec forum
:) W przeciwieństwie do wielkiego znawcy motyli, ja martwię się jedynie o mój gatunek i nie jest dla mnie pocieszeniem myśl, że teren zostanie zajęty przez inne ekosystemy. Tym bardziej, że sytuacja ogólnoświatowa wzkazuje, że w tym przypadku może zadziałać inna zasada przyrody - wzrostu entropii:)

Re: Polacy chcą dłużej pracować

_reakcjonista_ / 2010-03-05 12:28 / Bywalec forum
Kolejne badania ujawnią, że żądamy wręcz podwyżek podatków, likwidacji wolnych sobót i obliżenia płac.
_reakcjonista_ / 2010-03-05 12:52 / Bywalec forum
Przyczytaj sobie na stronie kancelarii prezydenta rp ile prezydent ustaw zawetował a ile przyjął, a dopiero potem się wypowiadaj.

http://www.prezydent.pl/aktywnosc/ustawy/

Re: Polko zaniepokojony sytuacją w GROM-ie

_reakcjonista_ / 2010-03-05 13:00 / Bywalec forum
Klich rozwiąże problem na sposób Kononowicza - zlikwidujemy wszystko - zlikwidujemy też GROM.

Re: Mazowiecki zdradza, którego kandydata popiera

_reakcjonista_ / 2010-03-05 13:14 / Bywalec forum

wizji prezydenta godnego

Najważniesze żeby prezydent był godny i aby zwyciężał innych swoją "godnosciom osobistom".
Innych zalet nie musi mieć.

Najnowsze wpisy