Forum

Komentarze użytkownika "Gr_s"

Komentarze użytkownika: Gr_s

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-14 23:09
Stowarzyszenie kioskarzy, oto czego tutaj brakuje,tylko jak zebrac do kupy przynajmniej większą część prowadzących tą działalność? moze w każdym większym mieście powstaną jakieś miejskie stowarzyszenia a potem można zorganizować ogólnopolskie stowarzyszenie? Przecież nie może tak być, że byle ciołek będzie po nas jeździł jak po łysej kobyle

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-14 20:21
jak to mówią, nie samym chlebem człowiek żyje

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-03 19:52
Kiedys już pytałam i jeszcze raz zapytam. Pytania do kioskarzy z Warszawy, czy macie umowy o prace w kioskach, bo jakoś tak to wygląda i czy Wy też latacie z pieniędzmi do banku bądź na pocztę.
Może ktoś z Was zbierze się na odwagę i odpisze

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-04 20:08
@ja1 podsuwa "mądre rady" jak np. konto w banku blisko kiosku. Ciekawe co ma zrobić kioskarz jak w pobliżu nie ma kiosku, wybudować? czy zaadaptować jakiś budynek już stojący i zrobić z niego bank. No np jak Marcin P. Ale o tym tak przy okazji, dla pokazania jak mądre inaczej są te rady a teraz do sedna. Już wczoraj pisałam że wpłaty na własne konto nie są najlepszym rozwiązaniem bo może być mowa o praniu brudnych pieniędzy np.czy też wysokie obroty na rachunku a w zeznaniu podatkowym minimum,i .t.p. rzeczy że o GIFie nie wspomnę. Dzisiaj zadzwoniłam do u.s. i co się okazało? Kobieta potwierdziła to wszystko. Można mieć problem z us w razie kontroli, poza tym podatek od pieniędzy, o ile dobrze zrozumiałam, bo auta jeździły jak wściekłe, na koncie. Mogą potraktować to jako ukryte dochody, a wtedy kara, odsetki o podatku to rozumiem że nie mszę pisać.Owszem, potem można to wyjaśniać tylko co z tego jak najpierw trzeba zapłacić a potem dochodzić zwrotów. Kto pamięta przedsiębiorcę Kluskę? Zniszczyli go a potem okazało sie że był uczciwy ale już nie odbudował tego co mu zabrano.
Kolejna sprawa, latanie z pieniędzmi po mieście. No dowcip jak diabli. @ja1 powie że można sie ubezpieczyć bo tak pewnie powie i Ruch. Problem w tym ze, przyznaję dzwoniłam tylko do jednej firmy, nie bardzo kwapią sie do ubezpieczenia a mało tego, powiedziano mi ze jeśli chodzi o Ruch, mimo że mówiłam że to chodzi o nasze ubezpieczenie, to małe szanse na zawarcie ubezpieczenia. W końcu pani powiedziała ze musiałaby się zorientować bo to takie dziwne ubezpieczenie.Nie wiem tylko co w tym miał robić PKD, niby od niego miało zależeć czy i za ile można się ubezpieczyć. Miała zadzwonić ale nie zadzwoniła. Może dowiedziała się ze nici z takiego ubezpieczenia, że nie da rady się ubezpieczyć. Nie ma się co czarować, wielkich pieniędzy to oni nie mogą się po nas spodziewać. Jak widać na załączonym opisie, marne szanse na rozwiązanie tego problemu bez szkody dla nas. I nie wierzę w to że jak pójdę na pocztę to ktoś przepuści mnie bez kolejki. Mam może powiedzieć,przepraszam państwa ale ja z wpłata z Ruchu,bardzo mi się śpieszy bo za brak sprzedaży nikt mi nie zapłaci. I to mają byc specjaliści. Uchowaj mnie Boże od takich orłów, geniuszów. Wolę po podstawówce myślącego niż po studiach idiotę

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-04 20:09
miało być: "jak w pobliżu kiosku, nie ma banku.."

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-04 23:11
http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/41-kasy-rejestrujace/172780-towar-paragon-fiskalny-kasa-rejestrujaca.html
Czy to nie jest przypadkiem o Ruchu" ? nie przeczytałam całego

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 04:45
Ona chyba sama jest KSem a region to żadna tajemnica-Śląsk.
Miłego dnia wszystkim,bez kolejnych durnych wytycznych

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 09:19
Czy przypadkiem pieniądze na dzierżawie,za sprzedany towar,nie są Twoimi pieniędzmi? Widzisz na uas,pieniądze pochodzące ze sprzedaży towaru są własnością Ruchu a nie moją i to jest różnica i to kolosalna. Ty się z tych pieniędzy rozliczysz a my nie.One nie będą w zadnym naszym zeznaniu podatkowym. W US wytłumaczą Ci dokładnie. No i nadal kwestia co jak pieniądze Ci ukradną?bo wplata nie jest problemem. O tym jak szukają oszczędności innym razem.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 21:17
Zanim to długie niżej to jeszcze taki kwiatek.
Ale to niżej na dobranoc tez można przeczytać :)
Inkaso proponowało Ci odbiór kasy za 50zł?a to ciekawe.A po co mieli Ci proponować skoro jak sama piszesz, już kilka lat wpłacasz na konto? Piszesz i sie w tym gubisz. Człowiek który mówi prawdę nie poplącze się a ten który kłamie zawsze prędzej czy później wpada
Widzisz, ja tez z nimi rozmawiałam ale ja, mogłam rozmawiać bo ode mnie zabierają kasę codziennie a Ty jak wszyscy mogli przeczytać wpłacasz na swoje konto. I co, oni przyjechali Ci to zaproponowac mimo że nie odbierali od Ciebie kasy? Wymyśl teraz jakąś wersję, mogę Ci kilka podsunąć

ja 1 / 83.242.93.* / 2012-09-04 20:33
„…jakas musisz im pieniadze przelewac ja tak robie juz dobre kilka lat i jakos nikt mi nie zarzucił prania pieniedzy tylko to musi byc konto gospodarcze a nie prywatne …”.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 23:06
Zgadza się napisałaś że współpracujesz z inną firmą ale było to napomknięcie, a tutaj gdy była mowa o Ruchu napisałaś to co wyżej. Piszesz o wpłatach w momencie gdy piszesz o Ruchu więc czytam tak jak piszesz. A na temat obrotów na koncie nie swoimi pieniędzmi to moje informacje pochodzą z us, nie opieram sie na wiadomościach jedna baba drugiej babie.Zawsze szukam wiadomości u źródła a nie po kątach czy na forum. No chyba ze ktoś napisze ze info ma z jakiegoś urzędu.Takie wiadomości jednak i tak sprawdzam. Poza tym, zrobię wyjątek i coś Ci napisze. Z racji tego czym sie zajmuję musiałam ukończyć kurs organizowany przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z zakresu obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz przeciwdziałaniem finansowaniu terroryzmu. Na zaświadczeniu masz podane dane i nazwę firmy bądź organizacji dla której pracujesz czy działasz. I tyle :)

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-06 21:30
Wg przepisów muszą byc spełnione wszystkie.Nie może być tak że tylko 2. Dzisiaj w dodatku do Prawnej było o umowach śmieciowych i była wymieniona umowa agencyjna.Jutro mają mi dosłać

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-08 19:33
jeszcze lepsi niż Ruch......

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-11 21:02
Ja nie siedzę w pustym kiosku.Jest zaopatrzony i to naprawdę ponad normę że się tak wyrażę. Gdybym powiedziała inaczej skłamałabym.Ale nawet mimo tego towaru to i tak nie jestem zadowolona. To co dzieje się w tej firmie woła o pomstę do nieba.I to traktowanie kioskarzy jak niewolników,mają nie gadać tylko zap...Zgroza.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-11 21:03
Mylne dane bo Goetla w Katowicach to już sprzedane...chyba...na 99%

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-11 21:49
jak w Ruchu będzie dobrze to będziemy pisać pochlebne rzeczy ale póki co to niestety

Najnowsze wpisy