Forum

Komentarze użytkownika "mamaWpracy"

Komentarze użytkownika: mamaWpracy

Opieka nad dzieckiem - urlop.

mamaWpracy / 2012-02-07 08:47
Witam, czy ktoś z Państwa się orientuje ile przysługuje mi dni do wykorzystania do opieki nad dzieckiem? Mam umowę na okres próbny, który trwa 3 miesiące. Dziecko ma 3 lata i nie mam go z kim zostawić, jak jest chore. Czy urlop taki działa tak jak na żądanie, wystarczy, ze rano powiadomię pracodawcę?

podatek od darowizny od jakiej kwoty?

mamaWpracy / 2012-02-07 11:12
Jeżeli dostałaś pieniądze od mamy, to nie musisz odprowadzać od tego podatku. Zwolnienie ma miejsce, jako że i darczyńca i obdarowany są najbliższą rodziną. Musiz jednak zgłosić nabycie tej darowizny w ciągu 6 miesięcy zdaje się od daty jej otrzymania naczelnikowi urzędu skarbowego, pzredstawiając rachunek, na które pieniądze wpłynęły.

Wzrost płacy minimalnej a dodatek za pracę w nocy.

mamaWpracy / 2012-02-08 14:01
Witam, mam pytanie: czy w związku z tym, ze wzrosła płaca minimalna w Polsce, wzrósł też dodatek za godziny przepracowane w godzinach nocnych. Mam pracę zmianową i jestem ciekawe o ile realnie powiększą się moje zarobki.

jak przekazac 1% swojego podatku?

mamaWpracy / 2012-02-13 14:51
a czy jeżeli nie wskażę sama organizacji, na jaką chcę tę kwotę przekazać, to zdecydują za mnie? To znaczy czy ten 1% i tak zostanie przekazany, tylko tak jakby zaocznie?

Kontrolowanie poczty e-mail pracownika

mamaWpracy / 2012-02-16 09:25
Witam, w zeszłym tygodniu mój szef podszedł do mojego biurka i patrzył w moją pocztę e-mail, sądziłam, ze to po prostu przypadek, ale wczoraj sytuacja się powtórzyła, sprawdził dokładnie jakie maile i do kogo wysłałam, Czy pracodawca ma prawo kontrolować pocztę e-mail pracownika?

jak zabezpieczyć finansowo dziecko

mamaWpracy / 2012-02-21 08:40
Moje dziecko ma 3 lata, ale już teraz się zastanawiam jak mogłabym go zabezpieczyć finansowo na przyszłość? Czy założyć jakąś lokatę, czy są jakieś inne, lepsze metody, zeby odkładać pieniądze, a najepiej żeby zarabiały jeszcze na siebie, zanim dorośnie?

sprawa FACTA

mamaWpracy / 2012-02-24 09:56
Słyszeliście coś o tym FACTA całym? trąbią w mediach, ze wyciekną dane, że nie wolno czuć się bezpiecznie, ale nie wiem za bardzo dlaczego wyciekną i jakie te dane właściwie i gdzie? Czy ktoś może zwyczajnie wytłumaczyć o co chodzi i czy powinniśmy się obawiać?

Kiedy przysługuje przerwa na karmienie

mamaWpracy / 2012-02-27 12:20
Wróciłam z urlopu macierzyńskiego do pracy, nie wykorzystując urlopu wychowawczego, pracuje po 8 godzin, czy należy mi się przerwa na karmienie dziecka? Ile taka przerwa trwa i czy mogę ją wykorzystać na wcześniejsze wyjście z pracy?

podatek od nieruchomości do kiedy?

mamaWpracy / 2012-03-05 14:11
czy jeżeli jestem właścicielką gruntów, których nie uprawiam, to czy mam obowiązek płacenia podatku od nieruchomości? Czy to sie płaci raz w roku czy w jakichś ratach, co jakiś czas? a jeżeli powinnam opłacać to do kiedy moge to zrobić?

które lokaty dają największy zysk?

mamaWpracy / 2012-03-06 15:42
istnieją w sieci takie specjalne porównywarki, zaznaczasz wszytsko co Cię interesuje i generator wybiera najbardziej dla Ciebie korzystną ofertę, może warto poszperać?

becikowe uzależnione od dochodów?

mamaWpracy / 2012-03-07 14:44
Zdaje się że od 20 lutego tego roku weszły w życie, dochód na członka rodziny w roku kalendarzowym, poprzedzającym rok, w którym skałda się wniosek, nie może przekraczać 1922zł a

przedszkola coraz droższe

mamaWpracy / 2012-03-08 10:22
Znów drożeją przedszkola, co się dziwić i ubolewać, ze idzie niż demograficzny, skoro młodzi rodzice nie mają żadnych udogodnień w związku z opieka nad dziećmi. Po tej nowelizacji ustawy w 2011 kiedy to bezpłatne było tylko 5 godzin oppieki dziennie wchodzą nowe podwyżki za dodatkowe godziny. Ja już płace prawie 3 zł, średnio po 12 zł dziennie to wychodzi.

świadectwo pracy problemy

mamaWpracy / 2012-03-09 10:32
Kilka lat temu pracowałam w małej firmie, która już nie istnieje, a zgubiłam od nich swiadectwo pracy, teraz pilnie go potrzebuję i chciałam duplikat. Próbowałam się dodzwonić do szefa i księgowej, ale chyba pozmieniali numery, nikt nie ma do nich namiaru, co w takim razie powinnam zrobić?

ciąża a praca przed komputerem

mamaWpracy / 2012-03-12 15:18
przed komputerem kobieta ciężarna może pracować nie dłużej niż 4 godziny dziennie, jest to uregulowane w przepuisach o ochronie rodzicielstwa, jeżli pracodawca nie zezwoli na takie warunki, grozi mu nawet do 30 tys zł kary

zniesienie wspólności majątkowej

mamaWpracy / 2012-03-19 09:35
Czy jest możliwość żeby jeszcze w trakcie trwania małżeństwa znieść wspólność majątkową? Mamy z mężem jak się okazało supełnie odrębne postzreganie pieniądza, stosunek do oszczędzania i do ryzyka w inwestowaniu, dlatego bezpieczniej będzie jeśli zniesiemy wspólność, o ile to możliwe.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy