Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2007-04-27 07:52 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a to nie może spadać na wysokich obrotach? Zauważ, że wczoraj obroty były największe rano. A potem po prostu popyt się zmniejszył. Nie jest tak, że wzrasta dystrybucja, tylko popyt trochę maleje. Tak wygląda kotrekta w czasie hossy. Po prostu niektórzy muszą gdzie indziej zarobić, żeby dokupić i akurat nie dostali wypłaty, albo jeszcze bardziej prawdopodobne - przeznaczuli wypłatę na długi weekend. To chyba najprostsze wyjaśnienie moich myśli, choć tylko częściowe :):)
marlowe / 2007-04-27 07:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Cześć Slaw :)
marlowe / 2007-04-27 07:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie zgodzę się, że totalna dystrybucja. Ktoś to wszystko kupuje. Jak jest miliard obrotu na WIG20 to jedni za miliard sprzedali a inni kupili. Więc te miliardy na giełdzie widać. A, że akurat było mniej kupujących? To chyba właśnie indywidualnych przestraszonych korektą. Bo fundusze kupować muszą, a indywidualni nie. W tym nasza siła.
marlowe / 2007-04-27 07:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:) Kenobiego ciągle nie ma, więc dziś chyba też na minusie skończy nasza warszawska dwudziestka ;P
marlowe / 2007-04-27 07:37 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Poza tym zaczynam podejrzewać dziś wzrosty, bo obserwuję forum od poniedziałku wnikliwie i dopiero po czterech dniach spadków, widzę, że dopiero teraz faktycznie większość myśli, że dalej poleci w dół. A to chyba czas na zamykanie krótkich...
A propos, co o tym sądzi Citro?
marlowe / 2007-04-27 07:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Niby tak. Ale L-ki też mam - w akcjach. Tylko dzięki S-ce mój portfel stoi a nie spada.
marlowe / 2007-04-27 07:33 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Acha. OFE sprzedają, bo ceny akcji wzrosły, przez co ich proporcja w portfelu też wzrosła. Ale to chyba jasne.

Re: Uspokojenie przed majówką

marlowe / 2007-04-27 07:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam wszystkich...
Przede wszystkim odniosę się do tego co wczoraj napisał gollum.
Wskaźniki generują sygnały sprzedaży. Mówię oczywiście o WIG20. Nie wiem od kiedy gollum ma krótkie pozycje. Ja mam od poniedziałku i jest dobrze.
Przypomnę ważną rzecz o inwestowaniu ogólnie. Ktoś wczoraj pisał, że spoglądanie w przeszłość zawęża nam pole widzenia. I jest to racja. Ale podstawowe informacje należy pamiętać. Na przykład w okolicach lutego pisali w Parkiecie o stanie posiadania akcji przez OFE. Jak wiadomo OFE mogą mieć w portfelach do 40%akcji. W lutym czy w marcu było bardzo blisko tego poziomu. I teraz trudno się dziwić, że indeks spada. Ale to tylko korekta raczej, bo to co teraz sprzedają OFE, odkupują inwestorzy indywidualni, zagranica i TFI...
Co ciekawe nikt o poziomach posiadania akcji przez OFE nie pamiętał od jakiegoś czasu.

Re: Szczęśliwa trzynastka

marlowe / 2007-04-26 11:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
300 milionów obrotu w półtorej godziny. Nieźle...
marlowe / 2007-04-26 10:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
luz. Zawsze do usług.
marlowe / 2007-04-26 10:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
aktualnie po 14,44zł
marlowe / 2007-04-26 10:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jest
marlowe / 2007-04-26 10:12 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
kupuj kupuj. A co jak taniej nie będzie? Jeszcze Ci stary giełdę zamkną :P
Zawsze fajnie być jazzy :)
marlowe / 2007-04-26 10:08 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
(jak mi nie odpisze w ciągu dwóch godzin to zamknie się na minusie - zobaczycie)

;P

Re: Szczęśliwa trzynastka

marlowe / 2007-04-26 10:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Cholerka wiedziałem że pójdzie do góry. Nad ranem kenobi się pojawił. Kenobi możesz mi dawać znać na gg wcześniej kiedy się pojawisz a kiedy znikniesz? Tak z dzień wcześniej. Zrobię majątek na opcjach. Ba, nawet się kontraktami pobawię bez strachu. Mógłbyś? Hm?

:)

Najnowsze wpisy