Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: GPW idzie nieco pod prąd

Pilsener / 2009-10-26 12:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na ten tydzień obstawiałem pozycję krótką zakładając, że S&P z marszu nie przejdzie 1100. Pozdrawiam i udanych pyskówek życzę.

Re: Śniadek domaga się komisji w sprawie sprzedaży stoczni

Pilsener / 2009-10-26 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja stanu? Czyli z każdej mojej pensji ma iść kilkadziesiąt złotych na związkowych pasożytów, bo oni chcą mieć dla siebie terrarium do hodowli głębokiej komuny? A o moje racje kto zadba? Nie byłoby już dawno bezrobocia, gdyby nie trzeba było oddawać od 40% pensji na solidaruchów i innych starych komuchów, gdyby politrucy nie podsłuchiwali inwestorów, nie wywlekali ich o świcie z łóżek i partyjni komisarze nie blokowali na wszelkie możliwe sposoby inwestycji unosząc się bolszewicką mentalnością i zaściankowym patriotyzmem.
Pilsener / 2009-10-26 09:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już dawno olałem i kupa innych mądrych ludzi także - więcej polaków mieszka obecnie w UK, USA, Niemczech, Kanadzie, Australii niż w polsce - i żyje im się lepiej dlaczego? Bo nie rządzą nimi polacy, rządy polaków to prędzej czy później rozbiór, wojna, komunizm, faszym, państwo koraniczne, bieda, bezrobocie, złodziejstwo i ogólne partactwo.
Pilsener / 2009-10-26 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bzdury gadasz, że aż się czytać nie chce - nigdy nie było w polsce podatku takiego jak 19%. Zarabiajšcy w tym roku minimalkę dostaje od pracodawcy 1511,81 zł - ale na rękę ma już tylko 954,96 zł, czyli podatek wynosi 1511,81-954,96 = 556,85 zł, liczšc od prawdziwej kwoty brutto (a nie tej, którš politycy nazywajš kwotš brutto by nam robić wodę z mózgu), zatem 556,85/1511,81 = około 37%. Czyli najniższy podatek w polsce to 37% i roœnie w górę wraz zarobkami. A dlaczego nie ma w budżecie pieniędzy to widać jak na dłoni, wystarczy go wzišć do ręki - najwięcej idzie na rolnictwo, utrzymanie niewydolnego aparatu publicznego, zasiłki starcze oraz renty i inne œwiadczenia sztywne.
Pilsener / 2009-10-26 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo ma - w MOPS w moim mieście (175 tys) pracuje prawie 400 osób. Policz ilu partyjniaków pracuje np. w UP. Socjal to nie tylko zasiłki dla bezrobotnych - policz zdrowych rencistów i najmłodszych emerytów, policzyłeś odprawy dla pasożytów stoczniowych? A dotacje, subwencje? A rolnictwo? Co 6-ta złotówka z budżetu idzie na rolnictwo! Zajrzyj do budżetu i popatrz, jak partia wydaje Twoje pieniądze - zastanowisz się, zanim znów pójdziesz na wybory i oddasz głos na partię.
Pilsener / 2009-10-22 10:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
100% racji. Po prostu polityk nie będzie stał z boku i się gapił - musi zapewnić sobie przyszłość w postaci rozwijania aparatu biurokratyczno-absurdalnego, już teraz co drugi zatrudniony pracuje dla sektora publicznego, strach pomyśleć, co będzie za 20-30 lat.
Pilsener / 2009-10-22 10:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taa, dziś w kanale a jutro kanał, ale nie ma co się martwić na zapas.

Re: Czy WIG20 zdoła się wspiąć po kolejny rekord?

Pilsener / 2009-10-22 10:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdybym był ryzykantem zająłbym w przyszłym tygodniu pozycję krótką - ale nie jestem, za dużo danych a GPW często wierzga i prycha, od euforii do paniki, są tu eksperci co z grubym powalczą ;) Technika mówi, że możemy równie dobrze polecieć w okolice 2600.
Nie mogę doczekać się końca sezonu wyników i analizy ich wpływu na poziom ideksów.
Pilsener / 2009-10-21 13:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej tego, co zna tysiąc bitów :)
Pilsener / 2009-10-21 13:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakiej dyskusji? Chyba pyskówki :)

Re: Nowy szczyt nie okazał się przełomem

Pilsener / 2009-10-21 13:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mam nadzieję, że ewentualne znaczne pogorszenie nastrojów skończy się większymi spadkami tylko na rynkach akcji - zyski z obligacji powinny w najgorszym wypadku spaść o kilka procent lub zatrzymać się w miejscu, z gwałtowną korektą obligacji mieliśmy do czynienia gdy zagranica wycofywała z naszych papierów dłużnych kilka miliardów, potem jednak nastąpiło silne odreagowanie więc o obligacje ja jestem na razie spokojny - dopóki nie pojawią się oznaki ożywienia czy wzrostu inflacji zamierzam przeważać obligacjami polski portfel.

Cwaniacy na swoim

Pilsener / 2009-10-21 09:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To jasne. Socjalizm zawsze wspierał bogatych i partyjnych - łatwiej jest "załatwić" popyt na partyjnym szczeblu niż wymyśleć produkt dobry i tani, który się sprzeda. W różnych systemach i ustrojach są bogaci i wpływowi, ale to w socjalizmie zwykli, szarzy ludzie klepią największą biedę.

Kiedyś rzuciłem hasło, żeby sprawdzić ile mieszkań komunalnych jest wynajmowanych, podobnie z programu "cwaniacy na swoim". Bogaty wujek poręcza kredyt biednym krewnym, potem mieszkanie wynajmuje studentom - takich przypadków jest wiele, jak kraj długi i szeroki, od KRUS'owców handlujących ciuchami i jeżdżących na taksówce po kościelną komisje majątkową.

Re: USA: Obama krytykuje Wall Street za "krótkowzroczność"...

Pilsener / 2009-10-21 09:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jacy to politycy mądrzy! I jak łatwo sobie znajdują wrogów: bankierów, finansistów, kapitalistów, spekulantów, hipermarkety, gmo, in wiadro, żydów, masonów, czarnych, układczyków albo jakiś "innych".
A prawda jest taka, że to politycy stoją u sterów gospodarki i to oni odpowiadają za kryzys - ktoś im kazał dawać gwarancje na kredyty NINJA? To politycy wywołali kryzys realizując swoje populistyczne zapowiedzi tanich domów dla ubogich, które jednoczeńsnie miały sztucznie podtrzymać prosperity - a kiedy bańka pękła to wina oczywiście bankierów.
Pilsener / 2009-10-20 22:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najpierw należy złożyć skargę w PIH, następnie należy udowodnić świadczenie przez Pani Męża pracy na rzecz firmy X i iść z tym do Sądu Pracy. Dobrze byłoby mieć świadków a jeszcze lepiej jakieś papiery z budowy/kadr, cokolwiek.
Pilsener / 2009-10-20 22:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak nie ma umowy trzeba udowodnić istnienie stosunku pracy, złożyć skargę w PIH a także walczyć o swoje w Sądzie Pracy.

Najnowsze wpisy