Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-10-16 09:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdzie partia nie może tam babę poślę :)
Pilsener / 2009-10-15 17:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Gdy gospodarka wychodzi z dołka lepiej nie siedzieć w obligacjach - popyt na nie jest zbyt niski, a rosnące stopy dodatkowo czynią obligacje mniej atrakcyjnymi, z kolei łatwiej dostępne stają się kredyty i firmy emitują mniej obligacji lub dają mniejszy procent i tak dalej..
2. W USD ja bym nie wchodził dlatego, że zbyt duża zmienność a niska rentowność - obligacje dolarowe to jakbyś w 90% kupował same dolary, ale jak już pisałem nie jestem ekspertem od walut - uważam ten rynek za zbyt ryzykowny, zwłaszcza w tych niezbyt pewnych czasach.
Pilsener / 2009-10-15 15:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mylisz się, w polsce większość dziadów odda dom nie dzieciom (w nagrodę za to, że pracowały na ich emerytury) lecz rydzykowi albo innemu biskupowi.

Dziwię się jakimkolwiek inwestorom

Pilsener / 2009-10-15 11:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co nie boją się inwestować w polsce i traktują poważnie ten zaścianek Europy. Dlaczego mam otwierać w polsce konto bankowe czy inwestować w wątpliwe, polskie akcje i płacić podatek belki? Dlaczego mam negocjować prywatyzację z niewiarygodnym polskim rządem i prezydentem, żeby zobaczyć potem w prasie bulwarowej wycinki ze swoich rozmów, zdjęcia a może i imię kochanki? Dlaczego mam w polsce inwestować i otwierać swoją firmę, ryzykując, że przyjdzie partyjny towarzysz z ofertą nie do odrzucenia i skończę jak Olewnik albo Kluska? Dlaczego mam np. produkować w polsce buty, ryzykując, że dla konkurencji powstanie specjalna strefa ekonomiczna lub dostaną dopłatę (jak Dell) i będą mogli produkować buty taniej a ja zostanę z ręką w nocniku? To jest polska właśnie: dziki kapitalizm, model chiński i rosyjski, lub jak kto woli - komunizm z elementami demokracji i wolnego rynku, gdzie rządzą partyjni towarzysze i tajne służby, na czele których stoi dwóch starych, PRL'owskich aparatczyków: Tusk i Kaczyński.
Pilsener / 2009-10-15 00:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za "Benhałera" nie przegrywali do zera, za Majewskiego nie będzie nawet i tego.
Pilsener / 2009-10-14 20:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zwłaszcza Anglia, świetny przykład! Kolejki, burdel i problemy z finansowaniem a politycy od lat spierają się, co zrobić z angielską służbą zdrowia - spytaj Anglików czy Niemców, dlaczego przyjeżdżają do naszych PRYWATNYCH dentystów i opłaca im się nawet z przelotem. Publiczna służba zdrowia to oszukiwanie obywateli, mamienie ich obietnicami bez pokrycia, przedłożenie interesu partii nad interes chorych i całego narodu.
Pilsener / 2009-10-14 20:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak go nie uniknie, ale to nie może być argument, nie mam zamiaru ładować się do lichego funduszu, zwiększać ryzyko i pozbawiać pola manewru tylko dlatego, żeby uniknąć podatku.
Pilsener / 2009-10-14 15:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Który sponsor chciałby być kojarzony z reprezentacją? Chyba tylko ten od sponsorowania panienek :) Zostajesz sponsorem reprezentacji i strzelasz sobie gola :)

Re: Bykom brakuje sił, by pociągnąć indeksy w górę

Pilsener / 2009-10-14 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawe, czy jankom uda się utrzymać dziś nad kreską - oby się udało, to będzie można odliczać dni do 2500 na W20. Co prawda im bardziej urośnie, tym boleśniejsza będzie potem zwała, ale co tam, będziemy się martwić jak zacznie spadać :) Na razie jedynie śnieg spada :)
Pilsener / 2009-10-14 14:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, jednomandatowe okręgi wyborcze to demokracja, komuna to jest u nas - wiele partii, jeden program i wciąż ci sami ludzie a o tym kto wejdzie do sejmu decydują "partyjni baronowie" a nie wyborcy - nietrudno się domyśleć, że do sejmu wchodzą zasłużeni dla partii a nie wyborców a kryteria wyboru zasłużonych są proste, nazwiska na listach są tylko po to, by zachować pozory demokracji.
Pilsener / 2009-10-14 12:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Do 2500 mogłoby skoczyć, odrobiłbym wtedy 100% strat poniesionych dokładnie od momentu rozpoczęcia bessiory, niestety wszystko zapowiada raczej zwałkę od 2300, ale bądźmy optymistami - dziś kluczowa sesja u janków? Zdecydowany wzrost i szybko mamy 2500 na W20.

Re: NOVO FIO SUB ZROWNOWAZONEGO WZROSTU

Pilsener / 2009-10-14 12:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z tego co się orientuję to NOVO ma być zlikwidowany. Sugeruję odkupienie i nie przejmowanie się stratą, wolne środki radzę zainwestować w kilka funduszy różnych TFI, wtedy jak jeden dołuje to łatwo się go pozbyć bez drastycznej demolki portfela.

Re: Fundusze obligacji

Pilsener / 2009-10-14 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
- w ogóle? Warto - świetna inwestycja dla osób preferujących średni termin (rok, dwa) i umiarkowane ryzyko
- kiedy? Najlepiej od pierwszych oznak spowolnienia/recesji (kiedy pojawia się presja na obniżki stóp) do pierwszych podwyżek stóp (kiedy wchodzimy w okres ożywienia)
- wycena obligacji to jedno, a zyski z oprocentowania to drugie, choć są też obligacje zerokuponowe - najczęściej obligacje lecą w dół kiedy spada popyt, a popyt może spadać bo: wysokie stopy czynią lokaty bardziej atrakcyjnymi od obligacji, sytuacja gospodarcza nie skłania do kupowania obligacji, rating lub sytuacja gospodarcza emitenta mogły ulec pogorszeniu, z powodu różnic kursowych, przyczyn może być mnóstwo
- nie powiem czy warto inwestować w $, bo na forexie się nie znam
- bardziej konkretne pytanie, to bardziej konkretna odpowiedź

Re: Nie będzie amerykańskiego NFZ?

Pilsener / 2009-10-14 10:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"będą musiały znacznie podnieść stawki ubezpieczeniowe" - i o to Obamie chodzi! Wg tego infantylnego populisty jego plan reformy to kraina mlekiem i miodem płynąca, po wyborach wyszło szydło z worka: demokraci kłócili się nawet o główne założenia reformy, a co dopiero mówić o szczegółach. Każda ingerencja socjalistów w system wolnorynkowy kończy się i/albo:
- podniesieniem składek
- podniesieniem podatków
- reglamentacją usług medycznych
To mnie właśnie najbardziej wkurza - skoro politycy chcą pomóc biednym, dlaczego nie wspierają organizacji charytatywnych, skoro drażni ich, że pare milionów osób nie ma uzbepieczenia to dlaczego im go nie kupią? I co mi z tego, że są NFZety, MOPSY zatrudniające dziesiątki tysięcy urzędników, opieka jest "bezpłatna" jak po najgorszej jakości usługę muszę stać w kolejkach pół roku? Żaden system nie jedt idealny, ale dopuszczenie polityków do władzy to jak wpuszczenie lisa do kurnika.
Pilsener / 2009-10-13 20:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co z tego? Podobnie podzielili szkoły na gimnazja a program dalej g....y. Co mi z tego, że podzielili PKP na kilka spółek, jak smród komuny dalej został i nic się praktycznie nie zmieniło, poza liczbą prezesów i rad nadzorczych "nowych" spółek?

Najnowsze wpisy