Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

Re: Dwornik: Nie płacisz abonamentu, strzeż się listonosza

studentMIM / 2010-03-18 11:57 / Tysiącznik na forum
Łącznie płacenia abonamentu z jakością tzw. misji jest bez sensu i jest szukaniem usprawiedliwienia dla siebie.
Abonament jest po prostu kolejnym podatkiem i kto (oczywiście jeśli jest zobowiązany do tego ustawą) go nie płaci jest przestępcą

Re: Drzewiecki: Zabito mi matkę, Polska jest dzikim krajem

studentMIM / 2010-02-26 09:05 / Tysiącznik na forum

Na całe szczęście wiem - bo wierzę w Boga - że jest piekło, że ci ludzie trafią do piekła

Ciekawe w jakiego boga wierzy p. Drzewiecki;P Bo z chrześcijaństwem taka postawa ma niewiele wspólnego...

Re: Niemcy kupią dane oszustów podatkowych

studentMIM / 2010-02-02 17:38 / Tysiącznik na forum
Gdyby u nas rząd zdecydował się na zakup takich danych od razu usłyszałby od mediów w stylu GW, że to naganne, wprowadzanie państwa policyjnego, zamach na demokrację, etc.
studentMIM / 2010-01-29 20:09 / Tysiącznik na forum
Czyli się dogadaliśmy;)
studentMIM / 2010-01-29 19:59 / Tysiącznik na forum
znając zapał Tuska ja o to zakładać się nie będę, bo szanse są pół na pół lub trochę mniejsze;P
Ale swoją ofertę podtrzymuję (to znaczy zakład by obowiązywał, jeśli wejdą te zmiany)
studentMIM / 2010-01-29 19:58 / Tysiącznik na forum

Czy nazywanie pobierania oplat za 99.9% uslug
edukacyjnych NIEKTORYMI nazywaz nienaginaniem prawa

Ale ja tu nie mówię o tym fragmencie konstytucji. Zauważ, że tam jest tylko zdanie "Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna.". A my będziemy tych szkół mieć bardzo mało;)
studentMIM / 2010-01-29 19:41 / Tysiącznik na forum
Zwykle ma (i nie mówmy tu o nazwach firm).
Ale tak ogólnie, to już Ci opisywałem, czemu to nie podpada pod definicję.
Oraz zauważ, że my tu nie naginalibyśmy prawa, ale z niego po prostu korzystali.
Zresztą nie ma sensu się spierać o to. Jeśli tylko by przeszło to jest uzasadnione. A docelowo warto by tu zmienić konstytucję (nasza konstytucja jest chyba jedną z gorszych na świecie)
studentMIM / 2010-01-29 19:36 / Tysiącznik na forum
jestem gotów się założyć o pół litra, że (jeśli dobrze je sformułują) okażą się zgodne;P
studentMIM / 2010-01-29 19:12 / Tysiącznik na forum

No i dale Falandyzujemy.
Jesli prawo sie nie podoba to je omijamy.

Jeśli prawo zostawia nam furtki, to z nich korzystamy. To jest głupi zapis w konstytucji (przeforsowany przez lewicę), więc jeśli tylko się da, to korzystamy z opcji, które nam zostawili.

P.S. jeszcze raz przeczytaj na wiki genezę tego słowa

P.S.2 jeśli wszystko będziemy traktować jako doraźny interes, to takie wyróżnianie przestaje mieć sens.
studentMIM / 2010-01-29 18:58 / Tysiącznik na forum
Ja piszę cały czas o przywilejach emerytalnych. Zresztą przeczytaj to:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7508893,Rzad__Od_2012_roku_koniec_z_wczesniejszymi_emeryturami.html

Widocznie prawnicy rządowi uważają co innego niż Ty
studentMIM / 2010-01-29 17:44 / Tysiącznik na forum

bo to nie ty bedziesz je wprowadzal.

I ten rząd też tego najprawdopodobniej nie wprowadzi. Idąc za Twoim rozumowaniem każde działanie rządu można by traktować jako doraźny interes


Slowo NIEKTORE przyrownujesz do slow PRAWIE WSZYSTKIE i

wcale nie porównuję. Można to rozwiązać bardzo prosto:
tam jest mowa tylko o szkołach publicznych. Tak więc sprawmy, że większość uczelni straci ten status. Można to zrobić chociażby poprzez ich prywatyzację lub przekazanie ich do jakichś fundacji.
studentMIM / 2010-01-29 17:40 / Tysiącznik na forum
To:
1. Powiedz mi dlaczego niektórym ustawowo przedłużono obowiązywanie tzw. "przywilejów emerytalnych", a niektórym nie? Czy nie jest to dyskryminacja?
To samo można zastosować tutaj
2. Akurat ten punkt Tusk chce wprowadzić (a przynajmniej tak zapowiada), więc pewnie nie będzie to niezgodne z konstytucją
studentMIM / 2010-01-29 16:13 / Tysiącznik na forum
Ale ja mówię Ci po raz kolejny: nie chcę jej ruszać, gdyż nie widzę takiej potrzeby. ona nie ma nic do rzeczy
studentMIM / 2010-01-29 16:12 / Tysiącznik na forum
Gdybyś przeczytał dalej, to tam była podany także geneza;)
Poza tym jest kilka różnic:
1. tu nie można mówić o doraźnym interesie
2. ja planuje wykorzystać, to co ktoś włożył do konstytucji CELOWO
studentMIM / 2010-01-29 16:08 / Tysiącznik na forum
Nigdzie nie proponowałem zmiany definicji prawa nabytego. Konstytucja najwyraźniej zezwala na różne plany emerytalne dla różnych zawodów (bo tak teraz to funkcjonuje) i można te plany kształtować zgodnie z wolą prawodawcy

Jesli natomiast proponujesz rozszerzenie tej nowej
definicji praw nabytych

powtórzę: nie mam chęci tego definiować, bo i po co?

Najnowsze wpisy