Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Europejskie giełdy są na najniższym poziomie od 2014 roku

swiezak44 / 2016-02-08 20:21
No to myślę, że teraz do końca lutego zobaczymy 15XX na Wig20. Tak to widzę.. :)

Re: Giełdy kontynuują spadki. Japonia rekordzistą

swiezak44 / 2016-02-09 11:19
No i Nikkei wreszczie zaczęło lecieć! Właśnie to mi się nie zgadzało, dlaczego tą giełdę zostawili w spokoju. Przecież to trup najłatwiejszy do zdołowania, ale z jakiś powodów ją przytrzymali. Ale teraz wszystko zaczyna być jasne. Krach w USA jednak chyba na wiosnę..

Re: Giełdy kontynuują spadki. Japonia rekordzistą

swiezak44 / 2016-02-09 11:21
Jakie oni muszą mieć już potężne pieniądze, żeby rzucać sobie takimi giełdami jak w Chinach i Japonii??? Biliony chyba..

Re: Giełdy kontynuują spadki. Japonia rekordzistą

swiezak44 / 2016-02-09 12:07
Dlatego to może być jak z tą bańką internetową w marcu 2000. Teraz też jest w sumie bańka, tylko 3x większa. Z głównych indeksów to tylko DJ nie przebił wsparcia. Czyli tak jak przewidujemy DJ będzie spadał ostatni, a wątpię żeby to się zaczęło dopiero na jesieni, jak mamy teraz luty. Chiny, surowce, emergingi już wyzerowane. Japonia będzie za chwilę, DAX zaczął już rajd w dół.. To wszystko dzieje sie bardzo szybko..

Re: Giełdy kontynuują spadki. Japonia rekordzistą

swiezak44 / 2016-02-09 12:15
Tak chyba było z Japonią. Po prostu odcieli ich od pieniędzy na kilka miesięcy i patrzyli co się dzieje.. A odnośnie co potrzebne jest do spadków, to gra na krótką sprzedaż pogłębia przecież spadki. Przychodzi inwestor, pożycza dużo akcji, sprzedaje wywołując panikę i odkupuje po zaniżonej cenie. Duźi gracze mogą pogłebiać spadki przy użyciu potężnych kwot. Ciekawe czy teraz na Nikkei nie będzie następnych gwałtownych spadków, jak poczuli słabość tej giełdy.

Re: Giełdy kontynuują spadki. Japonia rekordzistą

swiezak44 / 2016-02-09 12:26
Z dugiej strony, jak w 2007 w sierpniu zaczeła się bessa na DJ, to w zeszym roku 2015 też w sierpniu zaczęła się bessa, czyli może być tak samo.. Krach rok później na jesieni.. Tylko teraz reszta ryków wyprzedza DJ. Moim zdaniem to celowa gra na przeniesienie pieniędzy z krachu w USA od razu na inne giełdy.

Re: Giełdy kontynuują spadki. Japonia rekordzistą

swiezak44 / 2016-02-09 12:32
Ale u nich trylin to nasz bilion chyba. Na miliard mówią bilon. Ale to i tak ogromne pieniądze. I to tylko jedna organizacja tyle ma do zarządzania???

Re: GPW: KGHM znów najgorszy wśród dużych spółek

swiezak44 / 2016-02-09 13:48
Oni mają nóż na gazdłach. Albo tania ropa albo wojna. To jest przyczyna. Chcą powstrzymać Iran.

Re: GPW: KGHM znów najgorszy wśród dużych spółek

swiezak44 / 2016-02-09 13:54
Zobaczcie jak DAX dziś pięknie spada..ile było wczoraj -3%?

Re: GPW: KGHM znów najgorszy wśród dużych spółek

swiezak44 / 2016-02-09 13:57
Na DAX-ie -10% w tydzień! Nieźle jadą.. w takim tempie szykbo nas dogonią.. A niby taka mocna gospodarka i Kaczyński tam nie rządzi.. ech..

Re: Przebudzenie mocy na koniec sesji na GPW

swiezak44 / 2016-02-09 18:42
A ile musiał zainwestować w coś takiego??

Re: Przebudzenie mocy na koniec sesji na GPW

swiezak44 / 2016-02-09 18:45
Nic z tego nie rozumiem.. to jest naprawdę popieprz..ne.... " Kontrakt terminowy jest umową, w której kupujący zobowiązuje się do zakupienia w przyszłości określonego towaru, zwanego instrumentem bazowym. Sprzedający zobowiązuje się natomiast do sprzedania określonego w kontrakcie instrumentu bazowego. Instrumentami bazowymi mogą być akcje, waluty, indeksy giełdowe, a właściwie dowolne wartości ekonomiczne, które można wyliczyć w sposób nie budzący wątpliwości."

JAk można sprzedać lub kupic index giełdowy?? Dzień dobry, poproszę 1000 punktów WIG20. To bez sensu... JA nawet pierwszego akapitu nie rozumiem... To jest abstrakcja.

Re: Przebudzenie mocy na koniec sesji na GPW

swiezak44 / 2016-02-09 18:49
bitcoiniarz, a ty jakie interesy robiłeś w tym czasie???

Re: Przebudzenie mocy na koniec sesji na GPW

swiezak44 / 2016-02-09 18:52
Ja tylko nie rozumiem kto za to zapłaci??? Kto jest po drugiej stronie?

Re: Przebudzenie mocy na koniec sesji na GPW

swiezak44 / 2016-02-09 20:25
Chyba trochę mi się przejaśniło. Czyli Riki Tiki dostanie ten milion od tych, którzy są po drugiej stronie tych kontraktów. Czyli żeby pozbyć się takiego kontraktu musi go przejąć ktoś inny? Nie wiem czy dobrze to pojmuje, ale kotrakt to taka licencja, przekazywana z rąk do rąk. Mając taką licencje dostajemy jakieś pieniądze lub płacimy w zależności z zależności w którą stronę idzie index. Dobrze rozumiem?? Tylko dlaczego jest tam przymiotnik "terminowy"? Ta terminologia jest dla mnie strasznie myląca.

Najnowsze wpisy