Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: WIG20 słaby. Rynek czeka na dane z USA

swiezak44 / 2016-04-26 13:07
Dobra, za chwilę to wszystko gdzieś ruszy, chyba do góry..

Re: WIG20 słaby. Rynek czeka na dane z USA

swiezak44 / 2016-04-26 13:11
WTI ruszyła, ale zobaczymy czy brent przebije bandę górną..

Re: WIG20 słaby. Rynek czeka na dane z USA

swiezak44 / 2016-04-26 13:16
I się zatrzymało wszystko w najważniejszym momencie... Ale kręcą.. :/ Najlepiej się wstrzymac do wyraźnego ruchu na dużych obrotach.

Re: WIG20 słaby. Rynek czeka na dane z USA

swiezak44 / 2016-04-26 15:32
Chyba zaczeli robić to fałszywe podbicie na miedzi. Jeśli tak, to trzeba tam na górce brac S bo już może być "Sell in May".

Re: Piąta sesja z rzędu pada łupem sprzedających akcje

swiezak44 / 2016-04-26 17:42
A jednak robią tą ostatnią podbitkę na surowcach + fałszywy szczyt na miedzi :)))))) To wszystko pod "Sell in May" i FED. Trzeba się rozglądać juz za S. Ropę pociągną pewnie na same ostatnie szczyty. I wtedy trzeba się zoapatrzeć w S. Tak myśłe. Scenariusz się sprawdza w 100%. Sell in May.

Re: Piąta sesja z rzędu pada łupem sprzedających akcje

swiezak44 / 2016-04-26 18:07
Szkoda, że nie ma Rafała.. On wie co w tej ropie piszczy..

Re: Piąta sesja z rzędu pada łupem sprzedających akcje

swiezak44 / 2016-04-26 20:53
Wziąłem trochę S na WTI. Nawet jak będa dalsze wzrosty to korekta i tak sie należy po takiej jeździe. :)

Re: Piąta sesja z rzędu pada łupem sprzedających akcje

swiezak44 / 2016-04-26 23:16
No cóż, kolejna lekcja z inwestowania- koszt 200zł.. :)))))))))))) Teraz przynajmniej będę wiedział , co to sa te raporty API. One są w każdy wtorek? Zrobiłem głupotę, bo jak złamało górną bandę to wiadomo, że może wzrosnąć. Tak samo rano widzaiłem tam formacje chorągiewki (wzostową), a wieczorem zrobiłem dokładnie odwrotnie, bo mi się ubzdurało, że musi się teraz odbić od lini wzrostów.. W sumie poszło zgodnie z AT, przełamało bandę i poszło do góry a formacja chorągiewki też zadziałała. No nic, lekcja na przyszłość.

Re: Piąta sesja z rzędu pada łupem sprzedających akcje

swiezak44 / 2016-04-26 23:24
Na ropie poszli w góre troszkę dalej, ale dobili do twardego oporu, przynajmniej na brent. Właśnie o tym oporze wcześniej myślałem, że byłby lepszy, mocniejszy. Dobili do lini, która miałem narysowaną juz wcześniej- co za ironia... Poruszają się dokładnie według AT. To jakies plus na koniec tego dnia.

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 10:33
O której dziś jest to posiedzenie FED??? Tak się pozycjonuja jakby pod odbicie wszędzie... No i jeszcze ta ropa drożeje bez powodu.. Wyszedłem ze wszystkich pozycji. Znów nic nie rozumiem. Wywalą do góry???

Re: GPW: WIG20 jest 25 procent niżej niż rok temu

swiezak44 / 2016-04-27 11:55
Jak to jest , żeby cała sytuacja na giełdach zależała od jakiś wystąpień.. Czy to jest teatr jakiś? Jak dobrze wypadnie to giełdy ida w górę, jak powie cos nie tak, to w dół..Do czego to doszło..

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 12:04
Jeśli ropa wskazuje trendy to zaraz pewnie wywalą wszystko do góry.. i będzie koniec bessy i nowa hossa??? Przed ropą opór teraz ho ho , dopiero na 51 dolarów chyba.. Już nawet ruskie nie musza się spotykac z arabami, tak rośnie. Czy to jest rzeczywiście jakiś powód tego drożenia, czy pchają to spekulacyjnie aż do absurdu? A może to sezonowość, bo w zeszłym roku też drożała aż do 06.05.2016.. Może to część akcji "Sell in May" tylko na większa skalę?

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 12:18
W sumie w tym roku miedź szła za ropą, a nie odwrotnie. Czasem z dużym opóźnieniem, ale zawsze szła. 7-8 kwietnia było ciekawie, bo ropa złamała górna bandę spadkową i poszła do góry, a miedz w tym samym czasie w dół. I złamała nawet dolną bandę.. Ale po kilku dniach wystrzeliła w górę za ropą. Więc jak wszystko ciągnęła ta ropa do tej pory, to teraz pewnie też pociągnie..

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 12:53
Odkryłem coś ciekawego.. Linia sygnałowa oscylatora MACD na ropie wskazuje jednak na spadki. Każdy pagórek jest niższy, czyli według AT wskazuje to na spadki, ale prawdziwe szcyty są coraz wyższe. Wygląda na to , że to sa fałszywe szczyty te ostatnie na ropie...http://www.bankfotek.pl/view/1992378

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 13:42
Ale drożejąca ropa też zawsze działała, a ta zniżka na WIG20 może być chwilowa bo wsparcia nie przebili... Jakby miało spadać, to by sie chyba tak nie bawili od kilku dni. Tak samo było z ropą- kilka dni boczniaka.

Najnowsze wpisy