Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: WIG20 jednak na plusie, ale poniżej 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-28 22:31
No to zbliżamy się chyba do finału.. Amerykanie dziś stali się trochę nerwowi.. Na wykresie SP500 krzyżują się niedługo dwie czarne linie.. Te spadki dzisiaj to ledwie harce przed tym co nas czeka. Nieźle postraszyli, ale patrząc na ten wykres bez żadnych sentymentów prędzej bym powiedział, że się odbije i pójdzie w górę niż w dół.. Niedawno identycznie podchodziła ropa.. i zobaczcie gdzie wystrzeliła dzisiaj.. z tym, że ropa nie przebijała tej wzrostowej linii przed punktem, a oni przebili. Górna linia to "banda wszystkich szczytów.. i ona też została jak widać dość wyraźnie przebita.. a to jak wiadomo wyraźnie wskazuje na wzrost.. Dalej patrząc ropa prawie nie zareagowała na te harce..Czyli 3:1 dla odbicia w górę w tym punkcie... Nierealne? http://www.bankfotek.pl/view/1992789

Re: WIG20 jednak na plusie, ale poniżej 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-28 23:27
Ale zobacz, że od kilku dni jest tam bocznik, czyli konsolidacja. Jak tak robili, wcześniej to było zawsze wybicie na linii wzrostów.. Tak samo jak spojrzysz to jest piękna, bycza formacja, która dobiega do linni wzrostów... A ruch faktycznie zaczynał się przed takim punktem.. czyli teraz, albo od jutra rana.

Re: WIG20 oddala się od poziomu 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-29 10:52
Miedź w końcu się ruszyła i zaczyna gonić ropę. Co ciekawe KGHM spada.. Absurdalna sytuacja.

Re: WIG20 oddala się od poziomu 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-29 11:00
Widocznie jest jakiś jeszcze jeden czynnik, który wpływa na KGHM oprócz miedzi. Ciekawe co to mże być. Czasem tak bywało, ze np. miedź stąła w miejscu a miedziak dołował bo ropa ostro poszła w dół. Ale tera ropa cały czas równo idzie w góre. Dlaczego kurs dołuje..?? Powinien byc wystrzął do góry, jak i miedź i ropa ida razem ostro w góre..

Re: WIG20 oddala się od poziomu 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-29 11:08
Czy znacie inne takie strony jak stooq.pl gdzie można nakładac różne wykresy???

Re: WIG20 oddala się od poziomu 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-29 13:15
Czekają na USA.. Jeśli ropa leciw kosmos, a teraz w końcu dołączyła miedź i reszta surowców to kierunek może być tylko jeden. Konsolidowali się kilka dni w stanch, co rzadko się zdarza.. Dojechali do głównej linni wzrostów, zrobili mała korektę, żeby ludzie myśleli, że to koniec wzrostów.. to zostaje się tylko wybić w góre w kierunków szczytów.. Reszta giełd czeka jak sfora psów na komendę do ataku... Jeśli ropa i miedz razem idą ostro w góre to jak może dojść do krachu???

Re: WIG20 oddala się od poziomu 1900 punktów

swiezak44 / 2016-04-29 13:41
Z powodu miedzi. Ale teraz miedź też wystrzeliła, więc kolejny sygnał do szalonego wzrostu.. Czekają tylko i wyłącznie na reakcje USA. Wszyscy nastawieni na krach, to dlaczego ich nie przewieźć w górę??? Z AT tak włąśnie wychodzi..., a że to nie ma związku z faktyczną sytuacją w gorpodarce to kogo to obchodzi. W tej grze najważniesze są PIENIĄDZE, a nie gospodarka. Jeśli nałapali dużo klientów na S to tradycyjnie ich przewiozą. Nawet z punktu widzenia AT wychodzili w USA ze znacznie trudniejszej sytuacji, 12.04 wspaniałym rajdem w górę.. Dlaczego by tego nie powtórzyć i jeszcze na tym zarobić????

Re: Spadki na GPW. JSW błyszczy wzrostami

swiezak44 / 2016-04-29 17:28
Acha... czyli jednak poszli w dół.. przy drożejącej miedzi i ropie..Fajnie. Mam już dosyć tej zabawy...

Re: Spadki na GPW. JSW błyszczy wzrostami

swiezak44 / 2016-04-29 18:09
Przyczyna jest prosta. Jak surowce idą w góre to i my idziemy, bo jesteśmy traktowani jak surowce. Zobacz też wykres USD/PL dziś po 13.00. Dolar w dół, do warszawy wraca hossa.

Re: Giełdy: Amerykański przemysł ostudził optymizm

swiezak44 / 2016-05-02 18:15
Nie chcę mi się w to juz wpatrywać, ale w USA wciąż może dojść do odbicia. Ropa, miedz i DAX są nawet ponad głównymi liniami wzrostu. Nie wiem co oni kobinują, ale stawiam nową tezę, że cała ta amerykańska giełda to dodatkowy czynnik zakłucający. :))))))))))))))) Nara.. idę cieszyć się świeżym powietrzem. :)

Re: WIG20 nadrabia zaległości. Mocna przecena KGHM-u

swiezak44 / 2016-05-04 13:40
A to czasem nie pójdzie teraz w górę??? Widać, że pełzają po linii wzrostów, i znowu krzyżują się krechy jeszcze disiaj. : http://www.bankfotek.pl/index.php?m=process

Re: WIG20 najniżej od dwóch miesięcy

swiezak44 / 2016-05-04 14:27
O to mi chodziło: http://www.bankfotek.pl/view/1993975

Re: Kapitał ucieka z GPW. Rosną obawy o cięcie ratingu

swiezak44 / 2016-05-06 01:08
Jestem amatorem... :/ Tyle gadałem o "Sell in May" i nic na tym nie zarobiłem. Nawet czasowo wiedziałem, że będzie pod koniec kwietnia.. Wystrzał na USD/PL 21.04.16 obserwowałem na bieżąco..wiedziałem co to znaczy. I nic.. To chyba wynik ciągłego niewyspania. Zmyliła mnie mocno ta ropa i giełda w USA, bo spodziewałem się tamdrugiego podejścia pod szczyty... A Jak sobie coś wbiję do głowy to koniec.. Teraz widzę, że jeszcze był dość ważny wykres WIG20 i ta tendencja na nim, bo nawet jak miedź drożała, to KGHM już nie drożał tak jak powinien, kiedy cały WIG20 leciał.. A teraz to pewnie albo jakaś korekta, albo spuszczą wszystko do kibla i pojadą na wakacje..

Re: GPW: Uspokojenie na koniec fatalnego tygodnia

swiezak44 / 2016-05-06 11:45
Zniechęciłem się.. nic nie wziąłem w końcu. Mam dosyć tej gry na razie. Tygodnie przygotowań, wszystko rozrysowane i w kluczowym momencie jakieś odbicia mi się przyśniły itp. Szkoda gadać..

Re: GPW: Uspokojenie na koniec fatalnego tygodnia

swiezak44 / 2016-05-06 11:58
Ja w ogóle nie gram w L, bo się boje takiego zjazdu jak ostatnio w Japonii. Na razie jestem na zero.

Najnowsze wpisy