Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Dobre dane z rynku ropy nie pomogły GPW

swiezak44 / 2016-05-11 21:49
A może by tak teraz małe S na ropę???

Re: Dobre dane z rynku ropy nie pomogły GPW

swiezak44 / 2016-05-12 01:59
Tak, reakcja przesadzona mocno, ale zauważ w którą stronę oni lubią tak przesadzać. Przeważnie w stronę L. To może świadczyć, że ogólny trend może być wzrostowy, a S są tylko dla korekty.

Re: GPW: Inwestorzy czekają na dane o inflacji

swiezak44 / 2016-05-12 12:17
Realizują ostatnie odbicie po prostu. ZA dużo ludzi siedzi na S, żeby tego nie skasować.

Re: GPW: Inwestorzy czekają na dane o inflacji

swiezak44 / 2016-05-12 15:26
Coś się niedługo wydarzy. Krechy na DAXie dziś około 20.00 się krzyżują. Ropę podciągnęli pod szczyt, a miedź wygląda jakby ubijała dołek. Znów coś markują na surowcach, a wiadomo jak to się ostatnio skończyło. Z drugiej strony w USA na pewno będą chcieli przetestować jakiś poziom wyżej.. W sumie tak czy siak to już ostatnie podrygi giełd. Szukam S na DAX- ie..

Re: WIG20 ma za sobą czwartą z rzędu spadkową sesję

swiezak44 / 2016-05-13 00:03
No , ale z tego naszego odbicia AB=CD nic nie wyszło, mimo że kreski wyglądały książkowo. Pracuje nad skuteczniejszą metodą wskazująca zmiany trendów, ale do tego potrzebne jest narzędzie gdzie można nakładac na siebie różne wykresy. Generalnie WIG20 okazał się niezłym wskaźnikiem trendu, czego się w ogóle nie spodziewałem. Tutaj trzeba przyznać rację Synonimowi, że zrobili tak jak mówił. Zresztą identycznie jak w zeszłym roku, tylko troche wcześniej. Szczyty do maja, a w maju "Sell in MAY and go away" i spuścili WIG20 do kibla... Bez wielkiego kręcenia nawet to się odbyło. Żałuje, że dąłem się skołować tym surowcom i nie wykorzystałem okazji.. Teraz już im się nie będzie spieszyć..

Re: Polska po ratingu Moody's. Świat patrzy na Fed

swiezak44 / 2016-05-16 10:13
Nawet nie czekają na dane z zapasów. W ciemno jadą.. :) widać, że się spieszą.. Według AT to muszą teraz klepnąć 50,80, ale prawdziwy opór to jest gdzieś na 54. Wyżej nie podskoczą. Pytanie tylko dlaczego oni tak to ciągną. Według AT jest jeszcze miejsce, to fakt.. Może chcą dojechać do jakiejś górnej bandy całej ropy i odbić się w dół ze wszystkimi. Wydaje się, że niewieli im do tego brakuje. PS. W 54.00 to ciężko uwierzyć, ale ten 50,80 jest na wyciągnięcie ręki i chyba nawet zbiega się z górną bandą.. To może być to.

Re: Polska po ratingu Moody's. Świat patrzy na Fed

swiezak44 / 2016-05-16 10:18
A jeszcze jedno.. Miedź jest teraz na bardzo mocnym, udeptanym wielokrotnie oporze i żeby spadła dalej w dół potrzebny jest potężny impuls (zawalenie giełdy w USA +zawalenie ropy). Jeśłi to nie nastąpi będzie odbijać, a razem z nią nasza giełdzina. Dlatego KGHM tak skoczył.

Re: GPW po ratingu w górę. Akcjonariusze KGHM zadowoleni

swiezak44 / 2016-05-16 10:34
Sprawdziłem jak to było rok temu. Przez cąły maj i czerwiec 2015 były braki w ropie, a cena nie rosła. Teraz każdy minimalny niedobór wywołuje wystrzał o kilka dolarów. A jak jest za dużo, to jest mała przecena i od razu znowu rośnie.. To jest komedia, ale oni chcą to ciągnąć i to robią. PS. Jak inflacjim skoczy to będzie podwyżka stóp. Ale ja parzę na dolara/PLN i raczej teraz się odbije od dolnej bandy i poleci na 4zł. Zobaczymy jak będzie na tej dolnej bandzie, ale raczej będa juz uciekać z pieniędzmi do USA. Na jesieniwybory, wrzesień może byc tam bardzo niebezpieczny.... Sell in May... and go away.

Re: GPW po ratingu w górę. Akcjonariusze KGHM zadowoleni

swiezak44 / 2016-05-16 11:28
Nie podniecaj się. To tylko odbicie korekcyjne przed zwałą. Za późno już na wielkie rajdy na peryferyjnych ryneczkach..

Re: GPW po ratingu w górę. Akcjonariusze KGHM zadowoleni

swiezak44 / 2016-05-16 13:54
Do większego odbicia na WIG20 potrzebne teraz odbicie w USA..

Re: GPW najlepsza na świecie. Głęboki oddech po Moody's

swiezak44 / 2016-05-16 14:06
Bo to jest korekta, która w każdej chwili moze się skończyć. Być może już dzisiaj, może za kilka dni..

Re: GPW najlepsza na świecie. Głęboki oddech po Moody's

swiezak44 / 2016-05-16 14:23
Dokładnie. To wszystko jest napędzane przez jeden silnik : USD/PLN. Miedź stoi w miejscu, a USA wciąż tańczą na krawędzi.. Jak USA i miedź pójdą w górę, to będzie jakies większe i bardziej trwałe odbicie.

Re: GPW nadal na czele. Wall Street także w górę

swiezak44 / 2016-05-16 17:50
Ta zwłąszcza DAX jest przewidywalny. Mają takie wahania, żę SL trzeba ustawiać kilometr od miejsca startu ruchu bo inaczej ci zawsze zeżre. Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale to najbardziej wtórna giełda ze wszystkich (patrzą na każdy ruch USA) i też nią machają we wszystkie strony 30 razy zanim gdzieś pójdą. Ja już wiele razu tam się przejechałem. DAX tylo w ostateczności.

Re: GPW nadal na czele. Wall Street także w górę

swiezak44 / 2016-05-16 17:58
USA pion w góre, czyli nasza giełda to jednak wskaźnik. :)))))))))) Teraz pytanie, gdzie się zatrzymają, dokąd dojdą.. Na ropie myśle, że chodzi im o 50,43. Na WIG20 1870 i banda. Na KGHM 67 zł., Na SP500 , 2066 i koniec.. Chyba, że przebiją wszystkie bandy, w co wątpie. Dobre miejsca na S???

Re: Pozytywna reakcja GPW na Moody's. WIG20 liderem

swiezak44 / 2016-05-16 18:27
A jeśli przebiją te lokalne bandy, co jest cąłkiem możliwe, to już będą o wiele poważniejsze opory na których powinni już się wyłożyć.

Najnowsze wpisy