Forum

Komentarze użytkownika "_reakcjonista_"

Re: Lepper chce przeprosin od ministra sprawiedliwości

_reakcjonista_ / 2010-02-26 15:51 / Bywalec forum

Według Leppera słowa Kwiatkowskiego, że ten wyrok jest wyjątkowo sprawiedliwy poniżają go

Po co portal zamieszcza taki news? Trudno sie domyślić, ale skoro już poszedł, to na siłe skomentuję;) Domyślam sie, że byłemu panu wicemarszałkowi sejmu RP i przewodniczącemu SO chodzi o słowo "wyjątkowo". Pan minister okreslił ten wyrok jako "wyjątkowo sprawiedliwy", czym zasugerował, że inne wyroki sądu nie są "wyjątkowo sprawiedliwe", ale jedynie sprawiedliwe, czyli posiadają pewne braki w stosunku do komentowanego wyroku, które pozwalają nam określić je jako - gorsze. Ponieważ nie dopuszczam do siebie myśli, że w praworządnej Polsce sądy orzekają niesprawiedliwe wyroki, to mamy zatem w naszym kraju dwa rodzaje wyroków - sprawiedliwe i wyjątkowo sprawiedliwe. Przykład tego ostatniego był pan minister uprzejmy podać wskazując na sprawę Leppera, pozostawiając jednak jedynie naszej domyślności, które wyroki były gorsze. Ja nie potrafie sie domyślić:( Gdyby podobnej wypowiedzi udzielił nie obecny minister, ale poprzedni - słynny Zbigniew Z. i gdyby dodatkowo dotyczyła ona pana doktora G., to niektóre media miałyby temat na najblizsze 3 tygodnie.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 15:07 / Bywalec forum

Nie wiem dlaczego każdemu fornalowi wydaje się że demokracja polega na prawie do wtykania nosa we wszystko.

Ponieważ w demokracji fornale też oddaja swój głos, a nie tylko świadoma swojej misji i wyższości arystokracja. Nie jest to jedyna różnica, "demokracja dla fornali" opiera sie również na jawności, podczas gdy "demokracja salonowa" - ta dla elit - na utajnianiu przed fornalami wszystkiego, co tylko można i przekazywaniu informacji w rozmowach kuluarowych, bez obecnosci fornali, którzy tylko psują dobrą, przyjacielską atmosferę spotkań prawdziwej elity i wszędzie węszą przekręty na których traca swoje pieniadze. Mówiąc krótko - fornale mają płacić, nie myśleć i nie oceniać elity. To chyba normalne. Prawda panie normalny?

Re: GUS: Konsumenci w lepszych nastrojach

_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:51 / Bywalec forum

natomiast oceny możliwości zaoszczędzenia pieniędzy pogorszyły się


Czyli, cieszymy się, że będziemy w stanie mniej oszczędzać. Ciekawe.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:46 / Bywalec forum

Zastanawiam się [...] osobiście jestem za tym aby nie subweniować partii politycznych

Ponieważ wtedy rośnie prawdopodobieństwo poszukiwania przez partie nielegalnych lub niejasnych źródeł finansowania. Rozrasta się lobbing i nepotyzm. Kto płaci ten później wymaga - patrz kapmanie wyborcze Chlebowskiego, Drzewieckiego i Schetyny - wszystkie finansowane przez panów Koska i Sobiesiaka. Jednym słowem i tak źle i tak niedobrze. Trzeba znależć jakiś złoty środek.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:31 / Bywalec forum

Jest TVP Bielsat

Widzisz, problem w tym, że ja nikomu nie narzucam co ma oglądać i chcę żeby każdy mógł wybrać sobie stację którą uważa za najbardziej rzetelną i ciekawą. Wyraziłem jedynie myśl, że skoro interesują cie wyłącznie sprawy innych krajów, a zupełnie nie interesują polskie, zwłaszcza te które mają wpływ na sytuację w kraju (ceiakwe na podstawie czego głosujesz?), to może powinieneś się przenieść do tych krajów. Ja nie oglądam Bielsatu, bo poza niektórymi sprawami - związanymi z Polską, nie jestem zainteresowany sytuacją na Białorusi i nie zamierzam tam emigrować.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:21 / Bywalec forum

nie chcesz nie płać i nie oglądaj

... czyli po likwidacji TVP nie oglądaj juz niczego poza cartoon network! W ten sposób można uzasadniać propagandę w każdym kraju - nie chcesz słuchać kłamstw, to nie oglądaj.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:17 / Bywalec forum

NIech sobie ludzie o innych poglądach politycznych założą swoją telewizję

Myślisz, że to takie łatwe? Wielu próbowało. Trzeba uzyskac koncesję i spełnić szereg warunków o charakterze w zasadzie politycznym. Na pasmach transmisyjnych łapę trzyma wojsko.

Telewizja publiczna finansowana z portfela podatników nie może być partyjna, to zaprzeczenie
demokracji.

Niekonieczniecznie. Jeśli telewizja podlega organowi wybieranemu w trybie demokratycznym, to nie zaprzecza to demokracji. Nie mówiąc już o tym, że można wyobrazić sobie różne mechanizmy, ograniczajace wpływ rządu na media. Przeczytaj sobie jak działa BBC - rządowa telewizja! Podobne zarzuty można podnosić na przykład wobec szefa NBP, i to w każdym kraju, nie tylko w Polsce.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:07 / Bywalec forum
Chyba źle podpiąłeś odpowiedź;)
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:02 / Bywalec forum

Dlaczego mam płacić 8 zł za kłótnie polityków na antenie TVP.

Jest duzo ludzi którzy chcą słuchać "kłótni" polityków na antenie. Najlepszy dowód - komercyjna TVN stworzyła TVN24. Chyba nie po to żeby dopłacać? Można się zastanawiać nad komercjalizacją TVP, ale wcześniej otwórzmy pasma transmisyjne dla wszystkich zainteresowanych i stwórzmy prawdziwy rynek telewizyjny - kilkanaście stacji reprezentujących różne opcje - oraz znieśmy ograniczenia nałożone na TVP. Działanie tego rządu cechuje typowa dla niego obłuda. Chcą wzmocnić media kontrolowane przez ludzi związanych z tym rządem.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 13:52 / Bywalec forum

Już dawno przeszedłem na te stacje i czuję się znakomicie

Skoro tak, skoro nie interesują cię śledztwa w sprawie korupcji w naszym rządzie, odkłamywanie naszej historii oraz wypowiedzi naszych posłów i zachwycony jesteś zagranicznymi stacjami tv, to proponuję dla dopełnienia tego szczęścia przenieść sie do krajów z których emitowane są te programy. Ja też nie jestem zainteresowany sprawami np. Bangladeszu i nie wykazuję zainteresowania oglądaniem ich telewizji.

Re: PO przeciw pomysłowi twórców: "jest gorszy niż abonament"

_reakcjonista_ / 2010-02-26 13:31 / Bywalec forum
Zakaz swobodnej emisji reklam w TVP i zniesienie finansowania, to klucz do sukcesu TVN;)

Re: Platforma apeluje do prezydenta w sprawie cięć dotacji dla partii

_reakcjonista_ / 2010-02-26 13:14 / Bywalec forum
Bardzo ważna zmiana. PO załatwiła już sobie finansowanie nowej kampanii przez branżę hazardową, więc dotacje z budżetu można obciąć. Procentowo oszczędności będą znikome, ale propagandowo można to będzie wykorzystać w TVN - realizujemy model taniego państwa i krytykujemy w czambuł powolnego prezydenta i łasą na kasę opozycję. Zaoszczędzone środki przeznaczy się na premie dla urzędników i jakieś małe zlecenia dla firmy pana Rosoła.

Re: Skrzypek: obniżenie deficytu fin. publ. poniżej 3 proc. PKB może się opóźnić

_reakcjonista_ / 2010-02-26 12:58 / Bywalec forum

Głównym ograniczeniem w wejściu do EMR2 i strefy euro są ograniczenia fiskalne.

Coś podobnego? A mówiono mi, że niechęć opozycji, domniemane weta prezydenta i głupi naród - niechętny wobec euro.

Re: Pielęgniarki wciąż protestują przed Ministerstwem Zdrowia

_reakcjonista_ / 2010-02-26 12:49 / Bywalec forum
Teraz ten rzad pokaże prawdziwą klasę przy rozpędzaniu "białego miasteczka" Pamiętacie bestialstwo poprzedniej ekipy, która zdecydowała się na zagłuszanie komórek protesującym? Oburzone były wszystkie media, opozycja i cały cywilizowany świat. Teraz zobaczymy jak się to powinno robić ...

Re: Drzewiecki: Zabito mi matkę, Polska jest dzikim krajem

_reakcjonista_ / 2010-02-26 12:39 / Bywalec forum

Polska jest dzikim krajem

... mówi prawdziwy rewolwerowiec w samo południe ...

Najnowsze wpisy