Forum

Komentarze użytkownika "_reakcjonista_"

_reakcjonista_ / 2010-02-26 12:25 / Bywalec forum
Treść listu Łukaszenki niedawno poznaliśmy. Prezydent wyraził w nim zdziwienie, że w Polsce rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje o tym jakoby ktokolwiek był na Białorusi represjonowany i siedział w więzieniu, zapewnił jednoczesnie, że szczególnie zależy mu na rozwoju polskich organizacji społecznych;) Oczywiście możemy sie domyślać, że chodziło mu o te organizacje, które w dużym stopniu kontrolowane są przez białoruskie służby specjalne, wg scenariusza skądinąd dobrze nam znanego.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 12:09 / Bywalec forum
Ponieważ prognozy dotyczace przyszłej inflacji są do bani. Zauwaz, że jeśli chodzi o podwyższanie stóp procentowych na razie NBP zachowuje się dość wstrzemięźliwie. Główną przyczyną wzrostu deficytu budzetowego nie są bynajmniej wysokie stopy procentowe - w tym roku deficyt sięgnie 100mld przy relatywnie niskich stopach - a raczej niepohamowana skłonność rządzacych do finansowania potrzebbudżetowych z pożyczek i awersja do prawdziwego reformowania państwa. To czekanie na cud gospodarczy i próba przepchnięcia kłopotów na następne pokolenia.

Re: Pawlak: Polska blokuje umowę gazową z Rosją

_reakcjonista_ / 2010-02-26 11:55 / Bywalec forum

Wicepremier dodał, że podstawowe warunki umowy z Rosjanami są wszystkim znane.

No własnie nie bardzo znane, panie premierze. Treść umowy jest nadal poufna chociaż dawno zakończono już negocjacje i nie widać powodu do ukrywania ich wyniku. W tej sytuacji odsyłanie zainteresownych do internetu jest śmieszne. Coś jest chyba nie w porządku z polityką informacyjną rządu skoro takie propozycje padają z panskich ust. Mamy wszyscy opierac się na plotkach i przeciekach? A pan bedzie od czasu do czasu pisał na swoim blogu, ze komentarze dotyczące kontraktu są nieodpowiedzialne i oparte na nieprawdziwych informacjach oraz pouczał, że jak ktoś się nie zna, to niech głosu nie zabiera? Chyba, że czegoś sie pan obawia. Ale czego?
_reakcjonista_ / 2010-02-24 17:17 / Bywalec forum

socjalistycznej PO która definiując się jako prawicowa i liberalna

Nie zauważyłeś jeszcze tego, że PO nie jest ani socjalistyczna, ani liberalna. Jest bezideowa. Dlatego w szeregach partyjnych PO znajdują miejsce ludzie o skrajnie różnych poglądach i zachowaniach - od Tuska, do Niesiołowskiego. Łączy ich tylko jedno - pragnienie władzy.
_reakcjonista_ / 2010-02-24 17:06 / Bywalec forum

Czy ktoś widział prawdziwego uczonego lewaka? Lewactwo tylko udaje, że jest takie
intelektualnie głębokie

Fakt, coś w tym jest;) Wielogodzinne ględzenia i pełne fantazji spekulacje - im bardziej zawiłe, tym lepsze - nijak się mają do naukowego dyskursu.

Re: Obniżenie emerytur ubeków zgodne z konstytucją

_reakcjonista_ / 2010-02-24 16:58 / Bywalec forum
Bardzo dobrze. Tak się przy okazji zastanawiałem nad pojęciem "praw nabytych" ... Dajmy na to, czy jak kiedyś dorwę się do władzy i nadam sobie prawo do milionowej, wcześniejszej emerytury, to nikt nie będzie mi tego prawa mógł odebrać?

Re: Sondaż: Służba zdrowia działa coraz gorzej

_reakcjonista_ / 2010-02-24 16:48 / Bywalec forum
Panie premierze, dlaczego pan milczy? Trzeba zmniejszyć niezadowolenie społeczne. Czas na nowy spektakl w budynku GPW - ogłoszenie rządowego planu "C" dla służby zdrowia.

Re: Jankowiak: Rząd się pomylił w sprawie konwergencji

_reakcjonista_ / 2010-02-23 13:21 / Bywalec forum

Trochę to dziwne.


Gdyby na twórczość pana Rostowskiego, Tuska i reszty z obecnego rzadu pan Jankowiak popatrzył nieco innym okiem przestał by się w końcu dziwić. Minister finansów jest zwykłym plagiatorem K.I. Gałczyńskiego i wydaje cykl jego teatrzyków pod zmienionym tytułem - "teatrzyk zielona mapka". Pierwszy utwór przerobił mniej wiecej tak:

Teaktrzyk zielona mapka ma zaszczyt przedstawić
"Cud w Polsce"
W roli głównej:
Donald Tusk - prezes rady ministrów
Jacek Rostowski - minister finansów
Demokracja - dziurawe drogi, biurokracja, korupcja, nepotyzm

Donald Tusk:
Oto jestem. Ani wody, ani chleba, ani żadnej nadziei. Polsko, imię twe beznadziejność. Ale cóż to wydaje takie cudne dźwięki pod listkiem pokrzywy? Aha, to kwilące euro podrzucone przez wyrodnego turystę. Na Jowisza, sam raczej zginę, niżbym miał je bez opieki zostawić! Odwagi, Rostowski. (bierze euro w swe ręce) Wszelako, jakże ja cię wprowadzę, maleństwo? Żadnego browaru na horyzoncie, a personalnie jestem mężczyzną. Pozostaje tylko wiara w cud. (wierzy i natychmiast wyrastają mu damskie piersi) Cud! Cud! Och, posil się, moja pociecho, a potem zaśnij jak anioł.

Oryginał jest tu:
http://galczynski.kulturalna.com/a-6832.html
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
na koniec starsze

Najnowsze wpisy