Forum

Komentarze użytkownika "_reakcjonista_"

Re: PO przeciw pomysłowi twórców: "jest gorszy niż abonament"

_reakcjonista_ / 2010-02-26 13:31 / Bywalec forum
Zakaz swobodnej emisji reklam w TVP i zniesienie finansowania, to klucz do sukcesu TVN;)

Re: GUS: Konsumenci w lepszych nastrojach

_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:51 / Bywalec forum

natomiast oceny możliwości zaoszczędzenia pieniędzy pogorszyły się


Czyli, cieszymy się, że będziemy w stanie mniej oszczędzać. Ciekawe.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:46 / Bywalec forum

Zastanawiam się [...] osobiście jestem za tym aby nie subweniować partii politycznych

Ponieważ wtedy rośnie prawdopodobieństwo poszukiwania przez partie nielegalnych lub niejasnych źródeł finansowania. Rozrasta się lobbing i nepotyzm. Kto płaci ten później wymaga - patrz kapmanie wyborcze Chlebowskiego, Drzewieckiego i Schetyny - wszystkie finansowane przez panów Koska i Sobiesiaka. Jednym słowem i tak źle i tak niedobrze. Trzeba znależć jakiś złoty środek.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:31 / Bywalec forum

Jest TVP Bielsat

Widzisz, problem w tym, że ja nikomu nie narzucam co ma oglądać i chcę żeby każdy mógł wybrać sobie stację którą uważa za najbardziej rzetelną i ciekawą. Wyraziłem jedynie myśl, że skoro interesują cie wyłącznie sprawy innych krajów, a zupełnie nie interesują polskie, zwłaszcza te które mają wpływ na sytuację w kraju (ceiakwe na podstawie czego głosujesz?), to może powinieneś się przenieść do tych krajów. Ja nie oglądam Bielsatu, bo poza niektórymi sprawami - związanymi z Polską, nie jestem zainteresowany sytuacją na Białorusi i nie zamierzam tam emigrować.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:21 / Bywalec forum

nie chcesz nie płać i nie oglądaj

... czyli po likwidacji TVP nie oglądaj juz niczego poza cartoon network! W ten sposób można uzasadniać propagandę w każdym kraju - nie chcesz słuchać kłamstw, to nie oglądaj.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:17 / Bywalec forum

NIech sobie ludzie o innych poglądach politycznych założą swoją telewizję

Myślisz, że to takie łatwe? Wielu próbowało. Trzeba uzyskac koncesję i spełnić szereg warunków o charakterze w zasadzie politycznym. Na pasmach transmisyjnych łapę trzyma wojsko.

Telewizja publiczna finansowana z portfela podatników nie może być partyjna, to zaprzeczenie
demokracji.

Niekonieczniecznie. Jeśli telewizja podlega organowi wybieranemu w trybie demokratycznym, to nie zaprzecza to demokracji. Nie mówiąc już o tym, że można wyobrazić sobie różne mechanizmy, ograniczajace wpływ rządu na media. Przeczytaj sobie jak działa BBC - rządowa telewizja! Podobne zarzuty można podnosić na przykład wobec szefa NBP, i to w każdym kraju, nie tylko w Polsce.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:07 / Bywalec forum
Chyba źle podpiąłeś odpowiedź;)
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:02 / Bywalec forum

Dlaczego mam płacić 8 zł za kłótnie polityków na antenie TVP.

Jest duzo ludzi którzy chcą słuchać "kłótni" polityków na antenie. Najlepszy dowód - komercyjna TVN stworzyła TVN24. Chyba nie po to żeby dopłacać? Można się zastanawiać nad komercjalizacją TVP, ale wcześniej otwórzmy pasma transmisyjne dla wszystkich zainteresowanych i stwórzmy prawdziwy rynek telewizyjny - kilkanaście stacji reprezentujących różne opcje - oraz znieśmy ograniczenia nałożone na TVP. Działanie tego rządu cechuje typowa dla niego obłuda. Chcą wzmocnić media kontrolowane przez ludzi związanych z tym rządem.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 13:52 / Bywalec forum

Już dawno przeszedłem na te stacje i czuję się znakomicie

Skoro tak, skoro nie interesują cię śledztwa w sprawie korupcji w naszym rządzie, odkłamywanie naszej historii oraz wypowiedzi naszych posłów i zachwycony jesteś zagranicznymi stacjami tv, to proponuję dla dopełnienia tego szczęścia przenieść sie do krajów z których emitowane są te programy. Ja też nie jestem zainteresowany sprawami np. Bangladeszu i nie wykazuję zainteresowania oglądaniem ich telewizji.

Re: Jankowiak: Rząd się pomylił w sprawie konwergencji

_reakcjonista_ / 2010-02-23 13:21 / Bywalec forum

Trochę to dziwne.


Gdyby na twórczość pana Rostowskiego, Tuska i reszty z obecnego rzadu pan Jankowiak popatrzył nieco innym okiem przestał by się w końcu dziwić. Minister finansów jest zwykłym plagiatorem K.I. Gałczyńskiego i wydaje cykl jego teatrzyków pod zmienionym tytułem - "teatrzyk zielona mapka". Pierwszy utwór przerobił mniej wiecej tak:

Teaktrzyk zielona mapka ma zaszczyt przedstawić
"Cud w Polsce"
W roli głównej:
Donald Tusk - prezes rady ministrów
Jacek Rostowski - minister finansów
Demokracja - dziurawe drogi, biurokracja, korupcja, nepotyzm

Donald Tusk:
Oto jestem. Ani wody, ani chleba, ani żadnej nadziei. Polsko, imię twe beznadziejność. Ale cóż to wydaje takie cudne dźwięki pod listkiem pokrzywy? Aha, to kwilące euro podrzucone przez wyrodnego turystę. Na Jowisza, sam raczej zginę, niżbym miał je bez opieki zostawić! Odwagi, Rostowski. (bierze euro w swe ręce) Wszelako, jakże ja cię wprowadzę, maleństwo? Żadnego browaru na horyzoncie, a personalnie jestem mężczyzną. Pozostaje tylko wiara w cud. (wierzy i natychmiast wyrastają mu damskie piersi) Cud! Cud! Och, posil się, moja pociecho, a potem zaśnij jak anioł.

Oryginał jest tu:
http://galczynski.kulturalna.com/a-6832.html
_reakcjonista_ / 2010-03-03 12:45 / Bywalec forum
Urzędnik urzędnikowi nie równy. Marcin Rosół na przykład dostawał premie bardzo duże;)
_reakcjonista_ / 2010-03-05 17:01 / Bywalec forum

jest argumentem infantylnym jeżeli nie idiotycznym

Nie. Ponieważ w polityce nie powinno sie kierować sympatiami. Wybacz, ale jak czytam twoje wypowiedzi o prezydencie, to mam często wrażenie, że niezależnie od tego co zrobi, zrobi według ciebie źle.
_reakcjonista_ / 2010-03-05 13:17 / Bywalec forum

ale chciałbym wiedzieć czy zna jakiś język

nie zna żadnego, oprócz oczywiście polskiego.

Re: Mazowiecki zdradza, którego kandydata popiera

_reakcjonista_ / 2010-03-05 13:14 / Bywalec forum

wizji prezydenta godnego

Najważniesze żeby prezydent był godny i aby zwyciężał innych swoją "godnosciom osobistom".
Innych zalet nie musi mieć.

Re: Polko zaniepokojony sytuacją w GROM-ie

_reakcjonista_ / 2010-03-05 13:00 / Bywalec forum
Klich rozwiąże problem na sposób Kononowicza - zlikwidujemy wszystko - zlikwidujemy też GROM.

Najnowsze wpisy