Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

georg / 2008-02-29 02:27 / Bywalec forum
Belkowe jest podatkiem nie od realnych zyskow ale od calych pseudo-zyskow nominalnych, ktore sa zawyzone przez inflacje. Dlatego jest realnie znacznie wyzszy niz nominalnie. Te 19% wyglada rozsadnie, ale przy nominalnym zysku 5% i inflacji 3% latwo policzyc, ze podatek od *realnego* zysku jest prawie 50% (bez podatku realny zysk jest 5-3=2%, z podatkiem 4-3=1% czyli o polowe mniejszy). Przy wyzszej inflacji podatek Belki szybko przekroczy 100% realnie (!) i stanie sie po prostu czesciowa konfiskata kapitalu--z oczywistymi tego skutkami. Premier wydaje sie to rozumiec. Mam nadzieje, ze jego minister finansow tez to rozumie (choc nie jestem tego pewien).
georg / 2008-02-27 18:43 / Bywalec forum
Tam sie pracuje, gdzie jest wiekszy zysk, panie ndn. A pan
to by chcial zeby Chińczycy u Chińczykow, Polacy u Polakow itd. To juz robilismy w tzw. obozie i nie bardzo to wyszlo.
georg / 2008-02-22 21:48 / Bywalec forum
Ja tam biore w/w informacje powaznie. Jesli by PO teraz sie z tego wycofalo, kto by mogl brac ich powaznie w przyszlosci?
georg / 2008-02-22 21:25 / Bywalec forum
Wsiadz, Lowco, w maszyne czasu i pojedz w Kraine Wielkich Lowow na Kulaka, najlepiej w lata 30-te na Ukraine. Tylko pamietaj wziac ze soba spory zapas chleba z kapitalistycznej demokracji polskich jasnie-panow.
georg / 2008-02-20 21:51 / Bywalec forum
Sabre dobrze mowi
georg / 2008-02-15 00:15 / Bywalec forum
Nie ma czego analizowac, bo jestes ekonomicznym analfabeta i nie rozumiesz nawet dlaczego UK nie chce byc w euro. Przeczytaj sobie np. moje uprzednie komentarze na temat euro, ktorych nie chce mi sie jeszcze raz powtarzac.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

georg / 2008-02-14 23:56 / Bywalec forum
Rosja jest w okresie wielkiej slabosci i bedzie jeszcze slabsza (w porownaniu z NATO i rowniez z Chinami). Do tego trwonia swoje zasoby surowcow--jedyne co maja--na zbrojenia zamiast budowac nowoczesna gospodarke. To znakomita okazja, by na stale zaangazowac USA w obrone Europy Srodkowej i w przyszlosci rowniez Ukrainy. Polska powinna zrobic wszystko co moze w tym celu (chyba ze chce zawsze zyc na lasce Rosji). W dziedzinie obrony Polska i USA maja wyrazny wspolny interes: zaryglowac ruskiego niedzwiedzia w klatce i nigdy wiecej go z niej nie wypuscic. Dlatego USA beda zdecydowanie bronic Polski a w przyszlosci najprawdopodobniej tez Ukrainy. Ruski musi sie wreszcie przyzwyczaic do zycia tylko na swoim terytorium (a i tego bedzie coraz trudniej obronic przed Chinami).
georg / 2008-02-14 23:28 / Bywalec forum
Z pewnoscia wiele ustaw sejmu to nie sa rzeczy dla ludzi trzewo myslacych.
georg / 2008-02-13 00:29 / Bywalec forum
"USA idzie droga III Rzeszy"
No tak, III Rzesza byla demokracja parlamentarna, Hitlera wybierano na kanclerza co 4 lata, i mogl byc kanclerzem tylko dwie kadencje. A ludzie poinformowani dobrze tez wiedza, co sie dzieje w Auschwitz, Colorado. Podobienstwo uderzajace! I stonke (Colorado beetle) tez stamtad na nasze kartofle rzucali na pohybel wladzy ludowej (jak nie wierzycie, przeczytajcie w gazetach z roku 1950)!
georg / 2008-02-12 23:52 / Bywalec forum
dobrze zgadles w koncu
georg / 2008-02-12 23:44 / Bywalec forum
Tak, to zupelnie nieprzyzwoite naduzycie wladzy panstwa. VAT-u nie ma ale jest danina za potwierdzenia tego faktu. Czemu nie robic tego na kazdym kroku gdy jakas oplata nie obowiazuje? Jakze podratowaloby to finanse panstwowe! Poniewaz obecny wice-minister finansow jest moim starym znajomym, chyba mu to zaproponuje...
georg / 2008-02-04 20:38 / Bywalec forum
Z wyjatkiem Ruskich. Reszta swiata by wolala, gdyby ich nie bylo. Gdzies w latach 70-tych byl taki dowcip: Wlata Franek do fabryki i krzyczy: panie majster, Ruskie w kosmos polecieli! --Wszystkie?! --Nie, tylko dwoch. --No to co mi glowe zawracasz??
georg / 2008-02-12 23:31 / Bywalec forum
Poprawa stosunków z Moskwą jest na razie zupelnie niemozliwa, bo Zachod (w tym Polska) i Rosja to mentalnie zupelnie inne swiaty, oparte na innych wartosciach. Natomiast powinno nam zalezec na popieraniu i rozprzestrzenianiu naszych wartosci, a przed ruska interwencja uchroni je tylko sila NATO.

Re: Resort pracy wydłuży urlopy macierzyńskie

georg / 2008-02-08 23:03 / Bywalec forum
"Państwo wydłuży...zwolni...zadba...będzie opłacać..."
Panstwo to reszta nas. To znaczy, tych co nie maja dzieci zmusi sie do placenia za cudze. Niby dlaczego? Jak dlugo Polska rozwija sie gospodarczo, nie zabraknie mlodych, wyksztalconych i energicznych immigrantow, i to slowianskiego albo i polskiego pochodzenia. Taka polityka stanely Stany Zjednoczone. Na co nam wiec przecietne a kosztowne rodzime bachory??

Re: NBP rozważa interwencje walutowe

georg / 2008-02-08 22:48 / Bywalec forum
Ciekawe jak NBP bedzie interweniowac na rynku walutowym. Sprzeda swoje olbrzymie rezerwy euro?? Nie, bo ich nie ma na taka skale. Zaciagnie duzy dlug w euro? Chyba tez nie. Pozostaje zwiekszyc podaz zlotego, czyli nakrecic inflacje. Moje gratulacje za swietny pomysl.

Najnowsze wpisy