Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

georg / 2007-10-07 01:23 / Bywalec forum
Ok, ok. Ja po prostu lubie docinki, o ile sa zabawne. Tego mi w Polsce brakuje, bo ludzie albo rozmawiaja smiertelnie powaznie i bardzo uprzejmie, albo sie obrzucaja zwyczajnymi wyzwiskami bez zadnej inwencji. Zwolennikiem PiS-u nie jestem. Po pierwsze, PiS prowadzi kosztowna i zle ukierunkowana polityke socjalna, traci szanse na zreformowanie panstwa i gospodarki, i rozpetuje polityke zawisci do zamozniejszych Polakow i wrogosci do obcego kapitalu. I PiS pewnie podwyzszy podatki ("kaczka po polsku" w mojej poprzedniej wypowiedzi). Jako liberalny ekonomista uwazam, ze to sa grube bledy. A jako ateista nie mam nic wspolnego z ich religijnym swiatopogladem. Ja bym mial isc z chadecja?? Na tym forum pochwalilem PiS jeden raz, w dyskusji o policji, za zapewnienie bezpieczenstwa na ulicach (co zrobili, wydaje mi sie, tanio, wydajnie i zdroworozsadkowo--przez rozstawienie mundurow na miescie, zamiast zabaw w komputeryzacje itp.) Poza tym popieram lustracje, bo ten uklad z esbecja, na ktory poszla III RP, byl bardzo niesmaczny i spolecznie niesprawiedliwy. I jeszcze popieram scisly sojusz z USA, bo sa one jedynym gwarantorem polskiej niepodleglosci w obliczu zawsze nam wrogiej Rosji jak rowniez Niemiec, z ktorymi do niedawna toczylismy tysiacletnia wojne (a powody takich dlugotrwalych konfliktow znikaja niepredko). Najblizsza mi formacja polityczna jest wiec PO, ale sa oni zle zorganizowani i prowadzeni (Tusk powinien byl odejsc po przegranej). To by bylo na tyle, musze teraz niestety dopilnowac interesow zamiast gardlowac na forum :(
georg / 2007-10-28 01:54 / Bywalec forum
Tak, Euro ma zalety dla przedsiebiorstw, ale sa one znacznie mniejsze niz wady makroekonomiczne wynikajace z utraty wlasnej polityki monetarnej. Interesy roznych (niezjednoczonych) krajow wymagaja roznych polityk monetarnych (np. roznych stop procentowych), i dlatego czyste unie monetarne sie zawsze rozpadaja. Oczywiscie biurokracja UE dobrze o tym wie, ale zmierza ona do pelnej unii politycznej, a euro ma sens tylko jako krok w tym kierunku.
georg / 2007-10-28 01:42 / Bywalec forum
Rosja nie Polski sie bedzie bac wojskowo, a USA. Dlatego sojusz z USA jest tak wazny. A Polska ma w zamian sporo do zaoferowania dla USA: strategiczne polozenie w centrum Europy, i poparcie polityczne w Unii Europejskiej i gdzie indziej na arenie swiatowej. Nawet USA tego potrzebuja. (Ponadto, armia polska juz wkrotce bedzie w pelni zawodowa i jest szansa, ze stanie sie powazna sila bojowa. Gospodarczo Polska jest znacznie lepiej rozwinieta od Rosji.) Teraz rozumiesz?
georg / 2007-10-28 00:38 / Bywalec forum
No tak, Niemcy do kontroli prusakow sie nadadza...
georg / 2007-10-22 23:26 / Bywalec forum
To nie jest brak logiki. Rosjanie wciaz rozumieja tylko sile i tylko sile szanuja (militarna i finansowa). I scisly sojusz z USA jest jedyna gwarancja niepodleglosci Polski od Rosji (jak rowniez od Niemiec). Handel nie ma z tym wiele do rzeczy. Z nikim Rosja nie miala tak ozywionego handlu jak z Trzecia Rzesza Niemiecka.
georg / 2007-10-22 22:53 / Bywalec forum
Ale brednie: aprecjacja zlotego o ponad 100% i jednoczesnie zrownowazenie handlu z zagranica, itd. Czy sie upiles z radosci, czy ze smutku, wytrzezwiej zanim zaczniesz pisac.
georg / 2007-10-21 00:46 / Bywalec forum
Jaka szkoda, ze Ela1 sie rozminela z PRL-em, zwlaszcza tym z wczesnych lat 50-tych. Moze by wtedy pojela, jak sie zyje w kraju komunistycznym lub zaszczutym.

Re: Religa: Nie ma planów prywatyzacji szpitali

georg / 2007-10-21 00:38 / Bywalec forum
Trzeba czytac uwaznie. Gdy np. w Wlk Brytanii rzad lub opozycja mowi "Nie mamy planow by zrobic xyz" to znaczy to dokladnie tyle i nic wiecej. Nie znaczy to, ze nie maja ZAMIARU zrobic xyz, i ze zamiary nie doprowadza do planow i ich realizacji.
georg / 2007-10-16 00:01 / Bywalec forum
Czy ktos ze zdolniejszych poetycko kolegow podjalby sie napisania fraszki "O tem, co w Polszcze marszalek miec winien" jako parafrazy Boya-Zelenskiego "O tem, co w Polszcze dzieiopis miec winien"?

Re: Polska zapłaci za łamanie zakazu połowów dorszy?

georg / 2007-10-11 12:04 / Bywalec forum
Ja kupuje dorsze gdy tylko moge. No, ale ja nie jestem entuzjasta UE. Jako ekonomista (wyksztalcony w Londynie) jestem rowniez przeciwnikiem euro i uwazam, ze Polska powinna zachowac wlasny pieniadz i nie przylaczac sie do euro.
georg / 2007-10-11 03:07 / Bywalec forum
Jedz na Kube albo do Korei Pn. Tam juz uwolnili ludzkosc od bankow i pieniadza w ogole. (Ale pamietaj "lasciate ogni speranza", skad moze wziales swoje imie.)
georg / 2007-10-10 21:03 / Bywalec forum
Aha, jeszcze chcialem dodac naszej wladzy szanownej, ze ostatnio kpilem sobie z "kaczki po polsku" (porownujac ja ujemnie do bardziej znanej kaczki po pekinsku).

Re: Pod sąd za żart na forum

georg / 2007-10-10 20:58 / Bywalec forum
Moze nie najlepszy dowcip, ale czy polska policja i prokuratura nie ma wazniejszych rzeczy do roboty?? Jesli to dojdzie do sadu, to sad go oczywiscie uniewinni (chyba ze tez oszalal) i skonczy sie tylko jak zwykle marnowaniem pieniedzy podatnika. W tej dziedzinie polskie panstwo przoduje. Ciekaw jestem czy policja sie teraz mna zajmie za szkalowanie kraju?
georg / 2007-10-07 01:30 / Bywalec forum
Z i m, my chyba wszyscy wiemy ze sanskryt itd. Ale nie da sie ukryc, ze swastyka na torebce byla w wersji hitlerowskiej a nie hinduskiej (roznia sie one orientacja "hakow").
georg / 2007-09-25 00:31 / Bywalec forum
No, na to to juz nie warto odpowiadac. Przyjemnego dnia i reszty zycia.
7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
na koniec starsze

Najnowsze wpisy