Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

Re: Malta i Cypr przyjmą euro już 1 stycznia

georg / 2007-09-24 01:38 / Bywalec forum
1 EUR = 0.4293 MTL, a nie na odwrot, p. Kot [zrodlo: moja kotka Isis].
A poza tym, czy przylaczenie sie do Euro to naprawde takie szczescie? To czysto polityczny projekt, ktory jest szkodliwy ekonomicznie: male zalety, a duze wady. I prawie na pewno sie rozpadnie, chyba ze UE stanie sie panstwem federalnym. A czy my np. tego chcemy?
georg / 2007-09-24 01:19 / Bywalec forum
"p*******" to "pier dola" bez spacji: spell-checker wydaje sie byc troche pruderyjny. Ale jak takiego opisac?

Re: Francja: Przekonamy Polskę do podwójnej większości

georg / 2007-09-24 01:14 / Bywalec forum
He's a presumptuous bugger, Sarkozy. Jak to po polsku powiedziec? Zadufana lub zarozumiala lub arogancka p*******? Ale francuscy przywodcy zawsze tacy byli. Silni w gebie. Rura im mieknie dopiero gdy przychodzi dotrzymac zobowiazan (jak np. w 1939-tym).
georg / 2007-09-23 21:07 / Bywalec forum
Z twojego poziomu argumentacji sadzilem, ze masz jakies 16 lat (no, moze 16 i pol). Dlatego myslalem, ze Lenina ci czytac nie kazali. A ja tak, czytalem go przed podtarciem (bo prawdziwi mezczyzni lubia czytac w WC). Przestalem, gdy sie upewnilem, ze WL byl tylko prostackim demagogiem i bandyta intelektualnym (i nie tylko: np. zalozyl gulag itp.)
Komunistycznych zapedow w IV RP nie ma (jestes pewien, ze rozumiesz te slowa? Sprawdz w slowniku.) PiS to chrzescijanska demokracja (jak np. bawarski CSU).
georg / 2007-09-23 20:39 / Bywalec forum
Nazywanie IV RP panstwem policyjnym (jak to sugeruja Aborygen i Anty) to po prostu histeria.
Ale pirek i ja nie roznimy sie moze az tak bardzo. W tej dyskusji porownywalem III RP i IV RP tylko pod jednym wzgledem. I nie podoba mi sie np. polityka ekonomiczna PiS-u: za duzo chrzescijanskiego socjalu. Ja jestem ateista i liberalem ekonomicznym (w sensie Manchesterskim). Stad PO jest mi najblizsze, ale sa beznadziejnie prowadzeni. W Wlk Brytanii, jak lider przegra raz wybory, to musi odejsc (choc nie koniecznie na zawsze). Ze to dobra regula, widac jeszcze raz na przykladzie Tuska. Moj kot bylby lepszym liderem.
georg / 2007-09-23 20:14 / Bywalec forum
Nareszcie dyskusja! Love it. Gliniarzem nie jestem; jestem ekonomista. Czytaj wolniej, Anty, a wiecej zrozumiesz. Np. ze opisany przeze mnie incydent mial miejsce w Anglii (gdzie do niedawna mieszkalem). Wzywalem policje (angielska) bo football fans demolowali moja ulice (popularna rozrywka w Anglii i nie tylko). Policja miala czym przyjechac, ale to ryzykowne gdy ich za malo. Lepiej spokojnie przyjsc nastepnego dnia rano i spisac protokoly dla zakladow ubezpieczen. A zebys wiedzial, policja angielska jezdzila dawniej na rowerach i byla wtedy bardziej skuteczna niz dzis. Co sie dzieje w Polsce B to nie wiem, ale w Warszawie czuje sie bardzo bezpiecznie. A to dlatego, ze na ogol nie dalej niz 100 m ode mnie jest jakis mundur (policja, straz miejska, ochrona, SOK). O czyms takim mieszkaniec Londynu moze tylko marzyc. Jesli to zasluga PiS, to dobrze robia i zrozumiale, ze opozycja jest PiSsed off. [Uwaga, Anty: To zart! Kalambur! Wytlumaczyc ci?]
georg / 2007-09-23 15:56 / Bywalec forum
Wcale nie widze, jak mi cudze dzieci pomoga, a i na wlasne nie licze. Pracowac beda tak samo jak wszyscy, czyli za pieniadze. Brak sily roboczej nie grozi gdy rynek pracy jest otwarty dla imigrantow. Imigracja jest najtanszym zrodlem sily roboczej, i to zwykle lepszej niz przecietna. Obecna potega USA wziela sie z emigracji (i z dobrych angielskich instytucji politycznych). Imigracja, jak dlugo sie zpolszczala, byla rowniez zrodlem sily I RP. Dzis Polska ma podobna okazje: Ukraincow i Bialorusinow, ktorzy chca tu przyjsc i zostac Polakami. Krajowi z dobra gospodarka nie grozi wyludnienie nawet jesli tubylcy przestana sie rozmnazac (na swiecie jako calosci ludzi wciaz przybywa). A przeludnienie dobre nie jest (spojrzcie tylko na Holandie lub pol.-wsch. Anglie, albo uwierzcie mi na slowo, bo dlugo tam mieszkalem).
georg / 2007-09-23 06:17 / Bywalec forum
Prawda. Ja juz wyksztalciuch (doktor ekonomii Uniwersytetu Londynskiego). Nu szto ze, Halo Leute i Zlomiarz, prop'jom protiw alkogolizma?
georg / 2007-09-23 06:02 / Bywalec forum
Ja nie pedant. Zaczelo sie od leninowej definicji panstwa policyjnego, ktora jest prostacka demagogia, jak i reszta jego pisactwa. IV RP nie jest ani nie staje sie panstwem policyjnym. Natomiast III RP w nieprzyzwoity sposob chronila funkcjonariuszy i budowniczych bylego panstwa policyjnego (PRL). Zbyt wielu z jej waznych ludzi mialo najblizszych krewnych w SB lub nawet w stalinowskiej UB (np. brat A. Michnika).

Poza tym jesli policja ma pieniadze na sprzet, a nie na place, to sie dzieje to co w Wlk Brytanii, tzn. policjanci siedza na posterunkach i stukaja na komputerach zamiast patrolowac ulice. A jak ich wezwac przez telefon do chuliganow, to odpowiadaja, ze nie maja dosc ludzi i ze byloby im niebezpiecznie (wiem z wlasnego doswiadczenia).
georg / 2007-09-17 23:25 / Bywalec forum
PiS to nie PZPR -- to jak bawarski CSU.
georg / 2007-09-17 23:04 / Bywalec forum
"Gosciu, siadz pod tym lisciem a odpoczyn sobie" i milcz jak nie masz nic do powiedzenia.
georg / 2007-09-17 23:00 / Bywalec forum
to gruba przesada, pz.
georg / 2007-09-04 18:11 / Bywalec forum
Ty to nawet formulek nie znasz.
georg / 2007-09-01 16:55 / Bywalec forum
A wzrost cen mieszkan o 60% rocznie to nie inflacja? I zakupy mieszkan byly finansowane glownie tanim kredytem.
georg / 2007-08-17 14:08 / Bywalec forum
Panika nie jest nieracjonalna, bo WIG jest nadal przewartosciowany i powinien spacs do okolo 38,000 by wyrownac sie np. z gielda londynska. Tzn. spadek o dalsze 33% nie powinien zdziwic.

Najnowsze wpisy