Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

Re: Co piąty Rosjanin uważa nas za wroga

georg / 2008-07-16 01:39 / Bywalec forum
Troche sie Ruskim we lbach maci, ale w tymszalenstwie jest metoda.
Państwa bardzo przyjazne Rosji to wedlug nich: Niemcy (ktorzy nie tak dawno o malo co ich nie wybili i nadal ich maja za podludzi) i Chiny (ktore rosna w sile i maja roszczenia do ich terytorium).
A wrogowie to ci ktorych Rosja dawniej zniewolila (Gruzja, Łotwa, Litwa, Ukraina i Polska) i moglaby to znow zrobic gdyby nie ten pozostaly wrog (USA). Zatem pierw wypchnac Jankesow z Europy, a potom uze liechko pobiedim wragow!
georg / 2008-07-15 17:54 / Bywalec forum
Pan jest skrajnie naiwny.
Czy Tarcza dziala czy nie, jest dla Polski prawie niewazne. Wazne jest, by zatrzymac Amerykanow w Europie w ogole, a najlepiej w Polsce, bo dopoki tu sa, jestsmy bezpieczni od Rosjan. (Oczywiscie jesli Tarcza bedzie na Litwie to dla Polski prawie tak samo dobrze.)
georg / 2008-07-15 17:34 / Bywalec forum
Pewnie, ze franki pochodzą z bardzo nisko oprocentowanych zagranicznych depozytow. A te z kolei biora sie z ucieczki od podatkow. Fiskus niemiecki dusi swoich, to ci pieniadze do walizki i hop do Szwajcarow! A ci co potem maja z tym wszystkim zrobic? Ano, niezle jest pozyczyc Polakom. To tylko podejrzenia, bo jako teoretyk ja nic na pewno o swiecie nie wiem. Ale jesli mam racje, to robimy w jednym z najlepszych interesow--praniu pieniedzy. Niemiecki socjalizm--niech zyje! Panie ober, jeszcze sznapsa tutaj!
georg / 2008-07-15 17:04 / Bywalec forum
Prawda, za wyjatkiem tranzakcji na wlasny uzytek, ja jestem teoretycznym ekonomista ale tacy potrafia widziec rzeczy jasno. Czasami zaluje, ze nie jestem praktykiem, bo moje oceny sa zwykle trafniejsze od tych ekspertow (niech Pan zobaczy w archiwum np. moje stare prognozy o WIG-u ktorym nikt tu nie wierzyl).
Odroznianie kapitalu spekulacyjnego i inwestycyjnego, czy zlego i dobrego, to zabawa dla socjalistow starej daty: pomylona, niemozliwa i jalowa. Jak Pan chce to rozroznic? Czy teoretycznie, czy praktycznie? I po co (tzn. co Pan zrobi z tym rozroznieniem, nawet zakladajac ze Pan go jakos dokona)? Rozne kraje wymagaja roznych stop procentowych, i tu nie ma zadnej prostej zaleznosci z poziomem rozwoju. (Dlatego tez Euro jest projektem politycznym i ta waluta sie rozpadnie.) Widac, ze Pan cos wie o ekonomii ale pewnie z dawnego SGPiSu albo czegos takiego. Albo moze przejal sie Pan niemiecka socjaldemokracja lub frncuskim etatyzmem? Polecam zapomniec to wszystko i studiowac literature austriacka i anglosaska. Zycze powodzenia.
georg / 2008-08-01 02:05 / Bywalec forum
Zazwyczaj wyborcy karza partie rzadzaca za kryzys gospodarczy.

Re: Brytyjska prasa: W Polsce lepiej niż na Wyspach

georg / 2008-08-01 08:46 / Bywalec forum
"W 2006 roku z W. Brytanii wyemigrowało w poszukiwaniu lepszego życia ponad 41 tys. Brytyjczyków"
Warto dodac, kto emigruje: glownie emeryci, ktorzy ze swoich emerytur i kapitalu moga swietnie zyc gdzie indziej (a Wlk Brytania jest wciaz bardzo droga nawet po spadkach funta wobec euro). To nie jest emigracja zarobkowa ale kkonsumpcyjna.

Re: Prąd zdrożeje o jedną czwartą

georg / 2008-08-01 08:54 / Bywalec forum
No, to nie problem. Wlasnie wykluczono energie (i zywnosc) z koszyka inflacyjnego, tak ze inflacja nie wzrosnie. Cieszmy sie.

Re: Premier: Nigdy więcej wojny

georg / 2009-09-03 03:56 / Bywalec forum
Jesli Donald I-szy Dobrotliwy rzeczywiscie wypowiedzial powyzsze pobozne acz nieprawdziwe banaly, to mam nadzieje, ze sam w nie nie wierzy.

Re: Koniec stuwatowowych żarówek

georg / 2009-09-03 03:41 / Bywalec forum
Czy to znaczy, ze od roku 2016-go ja bede swoje obrazowki i zarowki do czytania szmuglowac z Bialorusi itd? Jak tak dalej pojdzie, to wolny rynek w Europie ocaleje tylko w bylym ZSRR... Ale heca...
georg / 2009-09-03 03:01 / Bywalec forum
Z wypowiedziami moich anty-brytyjskich przedmowcow nie warto nawet polemizowac, wiec przypomne im tylko, ze przez rok, po kapitulacji Francji a przed atakiem Niemiec na ZSRR, Wielka Brytania byla jedynym mocarstwem, ktore nadal walczylo z Niemcami i Wlochami. I to mimo, ze mogla ona zawrzec pokoj na dobrych warunkach, bo tej wojny Hitler nie chcial i jej sie slusznie obawial.
georg / 2009-02-02 14:06 / Bywalec forum
Pamieta Pan moze nasza wymiane zdan pare miesiecy temu na temat kapitalu spekulacyjnego itd. Chcialbym z Panem porozmawiac, ale prywatnie, o walutach i na pokrewne tematy. Jesli jest Pan zainteresowany, prosze napisac na adres ajw6655@yahoo.com
georg / 2008-09-14 02:21 / Bywalec forum
Tez uwazam to za bardzo prawdopodobne.
georg / 2008-09-02 04:08 / Bywalec forum
Wez se klepnij konia, Absurd, moze Ci to co pomoze...
Co do mnie, to nie bede tu wiecej pisal--bye, bye. Miesiac temu spotkalem wspaniala kobiete i pare dni temu oswiadczylem sie i zostalem przyjety. Tak, ze mam co innego w glowie. I tu mam ostatnie pytanie do wszystkich. Chce zachowac moja obecna zone, tak ze przechodze na islam (wtedy moge miec 4 choc wiecej niz te 2 nie planuje). Slub bedzie w UK bo tam to uznaja. Tylko mi sie nie podoba, ze sie bede musial obrzezac. Wolalbym tego uniknac, ale nie wiem jak. Moze jakies wzgledy medyczne mnie moga zwolnic? Czy ktos tu wie?
georg / 2008-08-22 00:07 / Bywalec forum
Cierpi Pan na paranoiczne zaburzenie osobowosci. Wystepuje ono u okolo 1% populacji. Mozna je jednak znacznie zlagodzic psychoterapia.
georg / 2008-08-21 22:39 / Bywalec forum
Dlaczego Pan chce zeby go za darmo ksztalcic?

Najnowsze wpisy