Forum

Komentarze użytkownika "Gr_s"

Komentarze użytkownika: Gr_s

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-28 19:35
do @absurd_ruchowski
a dlaczego Ciebie interesuje co ja zrobię?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-28 19:33
nie pierwszy i nie ostatni absurd w tej firmie.
Zostaw 300zł w kasie, wydrukuj raporty, policz pieniądze, posegreguj, oklej, opisz, ostempluj, zapakuj,oczywiście jest jeszcze bilon.... Szkoda że komuś brakło odwagi żeby się pod tym absurdem podpisać. Tego geniusza zaprośmy do kiosku na cały dzień od otwarcia po zamknięcie i najlepiej do kiosku z wejściem do środka. To jest chore. Już nie mają pomysłu jak ściągnąć pieniądze. Wiecznie im mało, niczym politykom. A co do tych wytycznych to nie wiem, chyba gdzieś napiszę. NIech mnie ktoś oświeci,jak można być takim idiotą? Pakuję kasę do banku tak żeby mieć czym wydawać i żeby zostało to ICH magiczne 300zł. Jak włożę 3x10zł bo tak akurat wychodzi to mam te 3 banknoty okleić? Widać Ruch jest bardzo bogaty skoro papier z rolek ma służyc do oklejania, do tego nowe blankiety na wpłaty, które to już z kolei? A na kioskach pełno poprzednich. To wszystko kosztuje,co za księgowy pozwala na takie marnotrawstwo papieru i pieniędzy? Ale szumnie nazywa się że szukają oszczędności.Ciekawa jestem czy prezes wie co wyrabiają podwładni

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-27 19:38
ktoś komu sie nie chce liczyć? przecież pieniądze idą do banku a nie do ruchu i nie pracownik ruchu je liczy. Poza tym w bankach nie są liczone ręcznie. Coś mi się wydaje że pieniądze będą trafiały do niezastąpionej poczty polskiej, i to chyba z nią się dogadano, a że na poczcie maszynek do liczenia chyba nie mają, to pewnie warunek był taki, aby pieniądze trafiały właśnie tak jak zostało w tym "mądrym" piśmie przedstawione. Zawsze robią tak żeby zadowolić innych, kosztem oczywiście kioskarzy. Chciałabym widzieć tego geniusza gdyby posadzić go w kiosku i kazać robić według wszystkich ich wymysłów. Widzę co by się działo.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-27 12:15
Rozumiem że mówisz to na własnym przykładzie i z własnego doświadczenia

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-27 12:03
Chciałabym poznać tego geniusza co to wymyślił. Kiosk z wejściem do środka i kasa moze na ladzie. To juz szczyt debilizmu rulon po 10gr i przystaw na to pieczątkę. Powinno taką pieczątkę przystawić na czole tego geniusza i wysłać w kosmos. Za co wy w tej Warszawie bierzecie pieniądze? Dedykuję wam piosenkę"Co by tu jeszcze spieprzyc" Banknoty w paczki po 100,moze przypomnijcie sobie ze to nie stacja Orlen ale kioski i sprzedaż detaliczna

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-26 20:45
Widzisz, w kiosku pracuję dlatego, że jest mi tak wygodnie. I bardzo, ale to bardzo się mylisz, uśmiałam się z tego, "dlatego Ty pracujesz w kiosku, a ktoś inny jest prezesem" Uważasz że można być prezesem tylko w takich firmach??? Naprawdę dobre. Chciałabym widzieć Twoją minę gdybyś wiedział więcej :)))))
A to, że można wrzucić coś w koszty to wie każdy kioskarz, i ręczę, że każdy wie lepiej jak prowadzić tą działalność. Gdyby ta wiedza była też u zarządzających, wtedy byłby zysk dla firmy. Remonty własnej firmy też można wrzucić w koszty i byłoby to i tak taniej niż właśnie płacenie kolosalnego czynszu. Nie wiem jak wygląda nowa siedziba ale jeśli budynek jest podobny do tych na Domaniewskiej czy raczej Rodziny Hiszpańskich "Nefryt" albo "Topaz" to kwoty zwalają z nóg.
Tak więc podatek a nie czynsz jest bardziej opłacalny. To samo z cenami artykułów w kioskach.
Prosty przykład, coca cola kiosk - 2,19 sklep obok 1,89 Jak myślisz gdzie klient kupi? Rajstopy Gatta, gadżety z Euro, roztopione batony i czekolady,wrzucane nadziały czegoś, co się nie sprzedaje.Niedługo zaczyna się szkoła i co? gdzie sa jakieś artykuły szkolne? gdzie art.szkolne, kalkulatory kieszonkowe,linijki,ekierki,cyrkle.Gdzie to wszystko jest? no i oczywiście w odpowiednich cenach a nie takich z kosmosu. Uczeń chce zwykłe, niedrogie rzeczy a nie takie z firmową naklejką. Będzie jak z letnimi artykułami, typu olejki,kamizelki,kółka, które przyszło w połowie sezonu.

Koszty w Warszawie są wyższe? no proszę, to może zarząd powinien też mieć siedzibę w Katowicach.Byłoby taniej.
A po co trzymać taki budynek? no można np. wynająć pomieszczenia i mieć z tego stały dochód, bo przecież cały majątek Ruchu już został sprzedany.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-26 19:37
może kiedyś zapytam, ale wiem ze nie mają :) wiesz, mnie akurat średnio interesuje czy mają czy nie. Na KSa nie narzekam, co chyba niektórym tutaj nie odpowiada,ale skoro nie mam powodu do narzekania to dlaczego mam pisać co innego? mam coś mu do powiedzenia to mówię i uważam że tak powinno to wyglądać. Poza tym co KS może? czy ma jakieś nadzwyczajne środki czy możliwości? nie. I nie do niego mam żal a do rządzących tą firmą.

Owszem nie napisałeś ale tak wynika z treści komentarza i dlatego czekam na odpowiedź w sprawie zmiany siedziby. No co Ty na to?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-26 18:08
a pokazali jak to się robi? mnie żaden celnik nie dawał instrukcji i chyba o jednym zapomnieli.My nie mamy maszyn do naklejania. Trzeba było nakazać zwrot do producenta i niech tam nakleja tak jak sobie kolejni przemądrzali życzą

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-26 16:49
do @cyc911:
chyba w marzeniach są te GPSy. Gdyby były, to kierownicy byliby na kioskach a jak widać po wpisach, są to tylko pobożne życzenia kioskarzy. Do pracy chętnych jest dużo?? To kolejny sen wariata. Gdyby tak było, to kioski nie stałyby puste, więc nie pisz bzdur. Pokaż mi wariata który będzie stał za mniej niż 5zł/godz. po 12 godzin dziennie? I nie pisz ze to wina kioskarza bo będzie to kolejny dowód na brak tego co każdy człowiek powinien mieć w głowie czyli brak mózgu- który ma się po to, żeby go używać. A jeśli już temat samochodów został tutaj poruszony, i podobno jesteś taki oblatany w temacie "działalność firmy Ruch", to powiedz, jaki interes ma firma, która rezygnuje z płacenia podatku gruntowego a woli płacić kolosalny czynsz za wynajem pomieszczeń, w nowo budowanym obiekcie-ekologicznym, jak dobrze pamiętam? Dlaczego centrum usług księgowych, skoro i tak rozlicza całą Polskę, zamiast w Katowicach, nie mogło znaleźć się w Warszawie na Wroniej?byłoby o niebo taniej. Czy firma nie działa przypadkiem na własną szkodę?Przecież płacąc czynsz wydaje dużo większą kasę niż gdy płaci podatek gruntowy. Pokaż mi wariata który mając dom i płacąc na rok 400 czy 600zł podatku,pójdzie mieszkać do bloku żeby płacić czynsz w wys. 700 miesięcznie. To tylko zwykły przykład bo różne są czynsze i podatki ale zawsze podatek jest niższy niż czynsz a czynsze w tego typu biurowcach sa bardzo wysokie. I finał tego jest taki że Ruch płaci czynsz na "apartamenty" w Katowicach przy Francuskiej, widziałam te pokoje-hale, i teraz kolejny czynsz na warszawskie apartamenty. Chętnie usłyszę odpowiedź na pytanie, z jakich pieniędzy będzie to opłacone. Wiemy ile płacił IPN za wynajem w tym biurowcu a możemy domyślać się ile Ruch zapłaci na Wronią 23. Chociaż nie, nam się chyba nawet nie śni ile można zapłacić za te ponad 2tys.m.kw.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-25 20:25
Czyżby samochody były objęte satelitarnym monitoringiem? bo tylko w ten sposób można się dowiedzieć co w danym momencie dzieje się z samochodem. Stoi po 15:00 czy może urządziliśmy sobie wypad na lody do sąsiedniego miasta, a może wypad nad jezioro.Dni są przecież takie ciepłe. Pracę pewnie każdy mógłby zmienić,kioskarz też, tylko kto by na Was, szanowny "cycu" robił, co?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-24 18:57
też tak myślę. Pewnie w poniedziałek będą już na kasach.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-23 19:38
Winston classic i vogue lilas już nieaktualne

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-22 21:55
Kto jest zainteresowany papierosami ze starą akcyzą - region śląski. Mam takie fajki na zbyciu:
Papierosy do zbycia:
Camel silver
Chesterfield classic red
Cristal Balance
Cristal silver
Viceroy S-line 40 red
Dwudziestki menthol
L&M red
L&M silver
LD red
Lucky Strike 20 red
Lucky strike mentha
Mars blue ks 20
Mars Menthol ks 20
Mocne jasne
Pall Mall Amber slim
Pall Mall green
She Delicius
Viceroy red s-line 24
Viceroy silver classic
Viceroy silver s-line 20
Viceroy S-line 40 white
Vogue lilas
Vogue perle bronze
Vogue perle menthe
West fusion white
West Ice sslim
Winston classic
Winston silver
RGD blue

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-21 21:44
i jakie to proste, prawda? @BideGang jesteś jednym z tych o których piszę wyżej. Zero myślenia. Miałam rację, kiedy mówiłam, że pierwszy lepszy kioskarz potrafiłby lepiej zarządzać tą firmą niż mądrzy po studiach wszelkiej maści

Re: RUCH

Gr_s / 2012-08-21 21:41
trudno żeby stara akcyza była w pełnych opakowaniach bo trzeba było przecież naklejać nową. Poza tym, czy w marketach albo innych punktach ktoś liczy papierosy? Wątpię. Ale tutaj praktycznie wszystko jest postawione na głowie bo rządzący mają wiedzę teoretyczną i zero praktyki dlatego jest jak jest i na pewno nie będzie lepiej. I nawet najlepszy system na świecie nie pomoże, dokąd za zarządzanie nie weźmie się ktoś, kto zaczynał w kiosku i piął się do góry poznając działalność firmy krok po kroku. To, że ktoś skończył studia to jeszcze nie wszystko.

Najnowsze wpisy