Forum

Komentarze użytkownika "beaciunia"

Komentarze użytkownika: beaciunia

uznanie niepełnosprawności

beaciunia / 2012-06-28 13:14 / Bywalec forum
oczywiście, że tak, dlaczego ma pani w ogóle wątpliwosci, pzrecież to poważna choroba wyłączająca z możliwości prowadzenia normalnego życia

telefon służbowy a urlop

beaciunia / 2012-06-28 11:29 / Bywalec forum
mam pytanie czy jeżeli dostałam od szefa telefon służbowy żeby być 24 godz pod tel. ( a faktycznie tak jest, bo potrafi zadzwonić około północy z jakimś zapytaniem) to czy mogę go zupełnie wyłączyć na czas urlopu?

zakupy na raty na Allegro

beaciunia / 2012-06-27 13:16 / Bywalec forum
Słyszeliście może coś na temat zakupów na raty przez allegro? podobno portal stworzył taką możliwość, tylko nie za bardzo sobie potrafię wyobrazić, jakby to miało działać właściwie, wiecie coś więcej na ten temat?

zasiedzenie działki

beaciunia / 2012-06-26 15:00 / Bywalec forum
może ktoś potwierdzić i ewentualnie trochę sprecyzować jak to wygląda ?

zwrot towaru zakupionego za granicą

beaciunia / 2012-06-26 10:13 / Bywalec forum
bzdury pani opowiada i nic więcej, obojętnie czy na terenie Polski czy poza granicami, ma pani prawo do zwrotu zakupionego towaru

Re: Chłopiec z Cieszyna to Szymon? Czekamy na wyniki badań genetycznych

beaciunia / 2012-06-26 10:03 / Bywalec forum
to są właśnie media, najpierw rozdmuchały że to Szymon, poumieszczały zdjęcia i psy wieszały na rodzinie, a później podają dopiero informację, ze czekają na badania genetyczne potwierdzające tożsamość.

zasiedzenie działki

beaciunia / 2012-06-26 08:50 / Bywalec forum
Przez 10 lat w sumie opiekują się pewną działką, uprawiam ją , opłacam podatek, słyszałam, że można przejąć działkę pzrez tak zwane zasiedzenie, czy mój przypadek się do tego kwalifikuje? Jakie warunki tzreba spełniać?

wakacje pod gruszą

beaciunia / 2012-06-11 11:45 / Bywalec forum
Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polegają wakacje pod gruszą? Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i pracodawca przedstawiając warunki kilka razy z dumą powtarzał, że zapewniają swoim pracownikom wakacje pod gruszą, a mi wstyd było zapytać co to właściwie jest, bo wyglądało na w miarę oczywiste.

Re: Pomoc dla Hiszpanii. Zapadła ważna decyzja

beaciunia / 2012-06-11 09:24 / Bywalec forum
a niebawem będzie Potugalia, później kolejny kraj i tak w kółko, a reszta naiwnie będzie łozyć na to, żeby nie zapobiec a odsunąc w czasie tylko bankructwo i wystąpienie ze strefy

Vat w górę

beaciunia / 2012-05-29 15:18 / Bywalec forum
już ostatnio gdzieś wyczytałam, ze niby chcą podnieść jeszcze na rok, moze dwa, a póżniej powrócić do stawki sprzed podwyżki

RMUA raz na rok od 2013 r

beaciunia / 2012-05-29 11:15 / Bywalec forum
no tak, tak jak napisał szklarek: nie częściej niż raz na miesiąc

wybuch przyczyną katastrofy smoleńskiej

beaciunia / 2012-05-28 12:58 / Bywalec forum
a teraz znów wg jakiegoś raporyu, przyczyną katastrofy był wybuch na pokładzie mniej więcej w momencie kiedy samolot był na wysokości 36 metrów

obowiązek zawarcia umowy na czas nieokreślony

beaciunia / 2012-05-28 10:55 / Bywalec forum
Czy prawo pracy mówi coś o obowiązku zawarcia umowy na czas nieokreślony? jestem ciekawa jak to wygląda, bo najpierw dostałam umowę zlecenie na 4 meisiące, później tzrymiesięczny okres próbny w oparciu o umowę o pracę, teraz mam dwuletnią umowę na czas określony, mogą tak w nieskończoność dawać mi takie umowy?

dodatek do pensji za dziecko

beaciunia / 2012-05-28 09:12 / Bywalec forum
Czy to już jest pewne, że rodzic, który oddaje dziecko do żłobka dostanie jakiś dodatek od pracodawcy? Znajoma mi powiedziala, że Ministerstwo Pracy wprowadza jakieś zmiany korzystne dla młodych rodziców, ale to już weszło w życie?

większy limit zwrotu VAT za materiały budowlane

beaciunia / 2012-05-25 09:34 / Bywalec forum
Wiedizieliście, ze wzrasta limit VAT za materiały budowlane, które kupujemy budując albo remontując mieszkania? Mi się coś obiło o uszy, ale nie wiedziałam, że już od lipca tego roku będziemy mogli odliczyć 2 tys zł więcej.

Najnowsze wpisy