Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-08-07 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rolnik to przedsiębiorca - powinien funkcjonować na tych samych zasadach co reszta przedsiębiorców. Nie da się żyć z 10 ha, co to za rolnik, co ma 10ha? Prawie nic dla społeczeństwa nie produkuje, a żyje na jego koszt, należy z tym skończyć - w normalnym kraju taki ekonomiczny bezsens nie miałby racji bytu. Mamy 15% rolników, którzy prowadzą około 2,5 miliona gospodarstw, jednak np. 60% tegorocznych plonów zbóż będzie pochodzić od zaledwie - UWAGA - 2 tysięcy gospodarstw. Zatem jaki społeczeństwo ma pożytek z utrzymywania z podatków pozostałych 2.498.000 gospodarstw? Tylko w polsce można mieć 1ha i się z tego utrzymywać, przecież to absurd.

Nie umieją lub nie mogą

Pilsener / 2008-08-07 08:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja rozumiem, że polacy nie umieją lub nie mogą wybudować porządnych dróg za własne pieniądze - bo nie spodziewam się po takim narodzie zbyt wiele. Ale żeby nie umieć za cudze? To już moim zdaniem lekkie przegięcie - nawet diegowie za kasę z UE potrafili wybudować kilka tysięcy km autostrad, a polacy jak zwykle najgorsi.

Moim zdaniem wszystkie łamią

Pilsener / 2008-08-07 01:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko efektywność kontroli wyniosła 50%. Po prostu w polsce nie da się żyć nie łamiąc notorycznie prawa - a na niesprawnych sądach najwięcej zarabia rząd, gdyż zabezpiecza to administrację przed falą roszczeń.

Fajnie ktoś poniżej napisał o fryzjerze. Otóż w socjalizmie nie ma tak, że na udanej transakcji zyskują obie strony - zawsze to albo klient zostanie "wyzyskany" (poprzez reakcyjne i spekulacyjne praktyki), albo fryzjer będzie poszkodowany przez lumpen-liberalizm, który każe mu obniżyć ceny - dlatego jednych i drugich trzeba chronić konkretnym pakietem ustaw i w każdym salonie fryzjerskim postawić urzędnika, zabrać jednemu i drugiemu po tysiąc, dać po 200 i przekonywać, że gdyby nie lewackie ideały toby oddawali po dwa tysiaki a dostawali nic.
Pilsener / 2008-08-07 00:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, bo mamy się dzielić z rolnikami naszą emeryturą i koniec. A politycy sobie debatują w tak zwanej 'komisji", ile moich dochodów zostawić dla siebie, a ile dać rolnikom. A mnie nikt o zdanie nie pyta :/ Żeby było śmieszniej, nazywa się to "dialogiem społecznym" - oni dzielą moją kasę (w dodatku płacą im nieźle też za moją kasę) i nawet nie pytają mnie o zdanie - taki to dialog. Dlaczego zawsze interes grupy zwycięża z interesem ogółu?
Pilsener / 2008-08-06 13:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja płacę podatki w Austrii i mam w d.. polskę. Poza tym, czy oni myślą, że ludzie, którzy ukrywają swoje dochodzy są skończonymi ignorantami? Jedną spektakularną klapę US już zaliczył (w walce o opodatkowanie drobnego handlu), czas najwyraźniej na drugą. Chciwość rządu nie zna granic - przecież jest ograniczona ilość kasy, którą mogą nam zabrać. Jak zarabiam 1000 zł to oni by chcieli mi ten 1000 zabrać i jeszcze żebym z d.. wytrzasnął 500 na różne opłaty i kary. Szara strefa zawsze jest wynikiem nadmiernego fiskalizmu, a nie niedostatecznej kontroli. Przecież przy każdym obywatelu urzędnika nie postawią - zjednoczeni ludzie obalą każdy system, bo nie da się ukarać każdego, a polacy się jednoczą przeciwko fiskalizmowi uciekając za granicę i do szarej strefy. Większy ucisk to jeszcze większa ucieczka kapitału nastąpi.
Pilsener / 2008-08-06 13:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już dawno zmieniłem - teraz tylko banki internetowe wchodzą u mnie w grę, przenosisz się tam, gdzie korzystniej bez ruszania tyłka sprzed kompa.
Pilsener / 2008-08-06 13:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czasem odnosze wrażenie, że w polskiej polityce jest jak w bandzie huliganów. Jak wśród huliganów zdobyć szacunek i poparcie? Trzeba być samemu największym huliganem!

A może ubezpieczenie?

Pilsener / 2008-08-06 13:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mam kolejny pomysł - obowiązkowe ubezpieczenie od utraty wolności. Z niego finansowany byłby ewentualny pobyt obywateli w więzieniu - niekarani i wzorowi obywatele płaciliby oczywiście śmiesznie małe składki. Kto nie wykupiłby ubezpieczenia a trafił do paki, musiałby pracować albo można by mu uprzykrzyć życie na wiele innych sposobów. Firma ubezpieczeniowa rozliczałaby się z więzieniem i tyle - więzienia konkurowałyby o osadzonych obniżając koszty. Moim zdaniem trzeba też wsadzać do więzień jak najmniej osób - zapudłować kogoś to najprostsza droga, by zrobić z niego zatwardziałego przestępce. Mamy XXI wiek - można stosować dozór elektroniczny i przestępca niekoniecznie musi spłacić swój dług siedząc w pace - można pomyśleć nad innymi sposobami. Wsadzać tylko tych, co stanowią realne zagrożenie, myślenie odwetowe nie jest przyszłościowe.
Pilsener / 2008-08-06 12:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To kupuj po 1,50 i sprzedawaj po 24 - biznes jak złoto, pobijesz Krauzego i Kulczyka w pół roku :) Zostań reakcyjnym spekulantem i otwórz warzywniak, zatrudnij dwóch pracowników i sprzedawaj czereśnie po 24 zł. Tylu jest w tej lokalnej europie głupich ludków, że kupią od Ciebie cały towar i po 50 zł za kilogram :)
Pilsener / 2008-08-06 12:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z powodu barier w handlu codziennie umiera 150 osób. Jedź do Afryki i wytłumacz im, że nie mogą sprzedawać u nas swoich produktów i kupić za to lekarstw, bo my musimy chronić naszych rolników i lewackie ideały. "Chroniąc" przed kapitalizmem całą branżę tak naprawdę skazujemy ją na degradację, chowamy laboratoryjny, sztuczny twór, który nie ma szans na wolnym rynku. Jaki społeczeństwo ma z tego pożytek? Wyobraź sobie, coby było, gdybyśmy dalej chronili spożywczaki przed konkurencją. Stałbyś teraz w kolejcę po kawę 50zł kilogram, zamiast pisać na forum. Nie można przekładać interesu rolników, górników czy stoczniowców nad interes całego narodu, bo skazujesz ten naród na wegetację i degenerację.
Pilsener / 2008-08-06 12:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sądy nie mogą być sprawne - bo sprawne sądy oznaczają, że obywatele mogą łatwo wymusić poszanowanie swoich praw - a najwięcej praw obywatelskich łamie... polski rząd i aparat państwowy, dlatego sprawne sądy oznaczałyby, że państwo mogłoby zbankrutować od nadmiaru roszczeń.
Pilsener / 2008-08-06 12:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz całkowitą rację - nie dość że przepłacamy za produkty rolne to jeszcze dopłacamy do rolników w podatkach i musimy się dzielić z nimi swoimi emeryturami. DOŚĆ! Dlaczego ja muszę mieć gorzej, bo rolnik chce mieć lepiej? Jak nie umie produkować tanio, to niech się nauczy a nie wyciąga łapę po mój dochód. Poprzez socjalistyczny parasol wychowaliśmy pokolenie pasożytów niezdolne absolutnie do niczego.
Pilsener / 2008-08-06 12:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To kupuj od rolnika i sprzedawaj 10 razy drożej - przecież to takie proste - łatwo zbijesz fortunę. Teksty typu "wrogi układ", "spekulanci wyzyskiwacze", "niszczmy maszyny, bo odbierają ludziom pracę" albo "wracajmy na drzewa, bo to dla nas dobre i zgodne z naturą" mogą normalnych ludzi tylko śmieszyć.

Moimi pieniędzmi?

Pilsener / 2008-08-06 12:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Nie będziemy nikogo karać za błędy i pomyłki
- i o to chodzi. Bo gdy się machnę na kilka baniek to nie można mnie za to winić. Giną ważne dokumenty - roztargniony asystent, pijany archiwista, zawiłe procedury - to się musi zdarzać. Ostatnio inwestor chciał w moim mieście wybudować akwa-park - ale niby dlaczego mam mu sprzedać grunt i wydać pozwolenie na budowę? Żeby mnie oskarżono o niegospodarność i skazano jak prezydenta Poznania? Nie lepiej, żeby dalej tam sobie był trawniczek? Bez drobnej gratyfikacji w moim urzędzie nawet nie masz się po co pokazywać, bo niczego nie załatwisz.

Ja tylko termin ważności sprawdzam.

Pilsener / 2008-08-06 09:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U nas to samo - głupie nastolatki zamiast kupić np. jogurt to wolą "rakotwórcze prażonki light" - i pilnie czytają, ile tam tłuszczu. Niedawno były badania, gdzie wyszło szydło z worka - produkty "light" czy te bez cukru tuczą bardziej - bo oszukują mózg, który (o dziwo) potrafi liczyć kalorie. Ale marketingowcy zachwyceni - bo "light" się sprzedaje, kolejny raz udało się zrobić konsumentowi wodę z mózgu. Jakie to cwane - wmówić klientom, że jak kupują "light" to już prowadzą zdrowy tryb życia, haha. Zauważyliście też, że wszystkie głupie reklamy tego typu produktów są adresowane dla młodzieży lub kobiet? W reklamach wręcz akcentuje się, że produkty są przeznaczone dla osób z niewielkim ilorazem (widzimy np. dwóch niezbyt rozgarniętych konsumentów ostentacyjnie wszamających batony). Konkluzja jest oczywista - po co ulepszać produkt, jak można znaleźć głupszego nabywcę - opłacalność tej strategii jest niezaprzeczalna.

Najnowsze wpisy