Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-08-20 11:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację - właśnie w ten sposób w polsce premiuje się miernoctwo, pasożytnictwo i niezaradność - niezaradnych, małowydajnych, nierentownych się nagradza, a pracowitych, ambitnych, zyskownych w najlepszym wypadku wyzywa od liberałów i spekulantów, w najgorszym doprowadza do bakructwa, przed sąd czy zmusza do emigracji. Dotyczy to praktycznie każdego obszaru życia - jadę sobie samochodem i zapie.. ile wlezie - bo po co mam jechać ostrożnie, skoro to inni zapłacą za dzwon, jaki spowoduje i leczenie ofiar?
Pilsener / 2008-08-20 11:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak jak w moim mieście MOPS - w Warszawie wydzielono lokalnemu mopsiakowi prawie milion złotych z kasy podatników, jednak dotarło tylko 360 tysięcy. MOPS wydał na wypłaty świadczeń nieco ponad 100 tysięcy - co się stało z resztą? Nietrudno się domyślić... Państwo jest najgorszym pośrednikiem świata. Wyobrażacie sobie coby było, gdyby to rząd wypłacał kasę za stłuczki? Płacilibyśmy OC po 10 tysięcy za 20-letnie szroty, stali pół roku w urzędach a drugie pół czekali na głodowe odszkodowanie - i jeszcze by się człowiek musiał cieszyć, że cokolwiek dostał od wspaniałomyślnego rządu.

Bzdurne sondaże

Pilsener / 2008-08-20 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś był podobny sondaż:
1. Czy państwo powinno pomagać stoczniom? 80% tak
2. Czy zgadasz się na dodatkowy podatek na pomoc stoczniom? 95% NIE

Także polacy to pomogą i owszem chętnie, byle nie z własnych pieniędzy. Oczywiście właściciele domów dostaną 100% za swoje rudery, ale dróg, mostów, linii energetycznych czy sieci kanalizacyjnych już nie będzie komu i za co naprawić. No bo z infrastruktury obywatel nie ma żadnego pożytku, natomiast dając kasę do łapy obywatel może kupić sobie winko a my zyskujemy wyborcę.
Pilsener / 2008-08-19 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak spadnie do 1900 to chyba tylko nas kilku tu zostanie, reszta wymięknie.

I co z tym orędziem?

Pilsener / 2008-08-19 21:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Były jakieś multimedia? Grafiki? Muzyka? Do orędzia prezydenta dałbym jakąś polską klasykę - np. "whiskey moja żono" - co do premiera to się waham, coś zagranicznego i nowoczesnego będzie odpowiednie - może Modern Talking?
Pilsener / 2008-08-19 08:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Może dlatego, że nieroby i nieudacznicy to lojalni wyborcy? Ludzie ambitni, pracowici czy uczciwi na wybory nie chodzą (albo jeśli już to głosują na opozycję), więc takich ludzi trzeba z polski wy... na Madagaskar. Obywatel ma być lichy i durnowaty, aby nie podskakiwał władzy, tylko jej przyklaskiwał. Takiego też łatwo kupić jakąś jałmużną a urzędnikowi łatwo go zastraszyć czy wyślizgać. Kraj jest chory, bo najmniej socjalistyczna okazała się partia, która określa siebie jako socjalistyczną i w dodatku spadkobierce PZPR! Niedawno zrobiłem małe zestawienie i wyszło mi, że L. Miller to największy liberał w polsce - przecież to jakiś absurd.

Najlepiej polskę podzielić

Pilsener / 2008-08-19 08:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zachód, Pomorze i Warmię&Mazury dać Niemcom, całe południe Czechom i Słowakom, resztę północy Szwecji a ścianę wschodnią Rosji - w ten sposób obywatele będą żyli krajach bogatych i demokratycznych (nie będą musieli emigrować) a i Rosja będzie zadowolona - dostanie kolejny kawałek polskiego terytorium, co prawda najbiedniejsze regiony, ale zawsze.

A tarcza?

Pilsener / 2008-08-19 08:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tarcza nas nie ochroni? Choć raz polska mnie pozytywnie zaskoczyła - zawsze myślałem, że jedyne komputery w rządzie to laptopy ZIobry, a tymczasem mają nawet serwery. Kraj jest normalnie potęgą informatyczną.

Najbardziej socjalistyczny rząd od czasów Gomułki

Pilsener / 2008-08-19 08:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
O ile poprzedni premier przypominał mi Chruszczowa czy Breżniewa, to ten kojarzy mi się z Putinem - tyle że ten nie cisnął narodowej gospodarki na matę. Widzę, że rząd ma kasy w bród - nic dziwnego, skoro tyle nowych podatków nałożyli. Może jak następne 2 miliony ludzi wyjedzie z tego przeklętego kraju to coś się zmieni - aczkolwiek mocno wątpie - polska będzie biednym krajem, dopóki będą tu rządzić polacy.
Pilsener / 2008-08-18 23:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Władza ma zapewniać swoim obywatelom:
- infrastrukturę
- stabilność i bezpieczeństwo

Władza jest od tego, aby wspomagać bogacenie się obywateli. Bogaci obywatele to bogaty kraj - tymczasem w polsce władza robi wszystko, by obywatel był ubogi. Czy wypłacana przez urzędnika jałmużna to droga do bogactwa? Nie wydaje mi się...

Mówisz, żeby władza "powiększała pomoc finansową" - a skąd władza ma mieć pieniądze na to? Z nieba spadną? Władza jest najgorszym pośrednikiem na świecie - potrąci 100 tysięcy w podatkach, a wypłaci z 10 tysięcy w postaci świadczeń - nawet mój dentysta zadowala się mniejszym zyskiem. Władza zabiera, więc obywatel zarabia mniej - zarabia mniej, to płaci mniej podatków, więc trzeba nakładać nowe i powstaje błędne koło socjalizmu i biedy, w którym niektóre kraje (np. Indie) potrafiły trwać dziesiątki lat.
Pilsener / 2008-08-18 23:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Witaj w klubie.

To nic nie znaczy

Pilsener / 2008-08-18 23:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Statystyczna rodzina straci w tym roku od 500 do 1000 zł dochodu netto, z powodu:
- inflacji
- wyższych podatków
- droższych kredytów
Jak komuś wzrosły pensje o 10% i nie ma kredytu ani samochodu to jo. Ale ilu jest takich ludzi? Mi za ostatnie 7 lat realny dochód zmalał - mogę dziś kupić mniej, niż 7 lat temu. Co z tego, że pensje rosną, jak siła nabywcza maleje - dlatego właśnie gospodarka zwalnia, bo mniej kupionych dóbr to mniejszy popyt. Politycy manipulują przy inflacji i robią Wam wodę z mózgu - wywalają z koszyka np. nieruchomości (bo drożały najbardziej) - za komuny mało było super statystyk? Ceny spadły, bo statki potaniały.

Zarabiamy dziś więcej, ale czy łatwiej przeżyć za minimalną niż 10 lat temu?
Pilsener / 2008-08-18 23:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
KGHM - 7500

I co z tego?

Pilsener / 2008-08-18 22:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co z tego, że żona pójdzie na macierzyński, jak nie może znaleźć pracy? A jak znajdzie to za 1000 euro? Co z tego, jak ja muszę opłacić ten urlop kilkukrotnie w podatkach? Co z tego, że moja żona pójdzie na macierzyński, jak przez to 20 innych kobiet będzie żyło w nędzy a kolejne 10 zostanie zmuszonych do emigracji? "Polityka prorodzinna" - to stek bzdur i bredni - najlepsza polityka prorodzinna to taka, która prowadzi do wzrostu gospodarczego - ludzie decydują się na założenie rodziny jeśli mają MOŻLIWOŚCI, a nie jałmużnę, ochłapy rzucane z wielkiej łaski przez rząd, ochłapy stanowiące ułamek tego, co nam odebrano z uczciwej pracy.

Rozwińcie gospodarkę, to sami przyjadą

Pilsener / 2008-08-18 08:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

mają do dyspozycji zbyt mało mieszkań komunalnych
- i tak o te parę za dużo. Po co rządowi mieszkania? Żeby kwaterować tam partyjnych działaczy i swoich ziomali, to jasne. Znajomy ma małe dziecko, więc dostał mieszkanie komunalne, ale wynajmuje je studentom za 800 zł - sam pracuje w UK i tylko co lepszym samochodem przyjeżdża.

Równie dobrze można repatriantów skierować na Kubę. Po co mają przyjeżdżać do polski? Przecież to kraj bez przyszłości i perspektyw - może jeszcze ich zmusić, by przyjechali? I będzie wielki sukces - wracają do ojczyzny, haha. Najpierw polski rząd 2 miliony polaków zmusza do emigracji, a teraz będą mieszkania dawać by ktoś wrócił? Dajcie mi chałupę, samochód, emeryturę po 5 latach pracy, gwarancje zatrudnienia i średnią pensję taką jak w KGHM, to MOŻE wrócę.

Najnowsze wpisy