Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2009-04-06 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No, że dynamiczna to każdy widzi :)
Pilsener / 2009-04-06 11:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z braku fundamentów każdy pretekst by kupić jest dobry :)
Pilsener / 2009-04-06 11:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To jakaś podróbka Kenobiego chyba :) Zakłócenia mocy :)

Re: GPW: Tydzień bez wrażeń?

Pilsener / 2009-04-06 11:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wszyscy chcą się nachapać, dopóki nie ma wyników ze spółek, niedawno pisałem, że 1750 na 90%, jednak czy dojdziemy do 1900? Kiedy strach wygra? No i jak dojdzie do kolejnej fali realizacji zysków (a to jest przecież nieuniknione) czy nie grozi nam, że przerodzi się ona w ostatni oddech bessiora? Ja tam pomału kurczę liczbę akcji, nie będę zbyt chciwy :)

Re: 06.04 - 10.04 mBank

Pilsener / 2009-04-06 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja trzymam LM Akcji do 1850-1900, jak spadnie poniżej 1400 to dokupię - nie ma tragedii. Sprzedaję Allianza Aktywnej Alokacji bo miał ostatnio słabe wyniki, połowę ze sprzedaży wrzucę na lokatę a za drugą połowę dokupię obligacji długoterminowych PKO/CS.

Re: Bardzo słabo wydajemy unijne pieniądze

Pilsener / 2009-04-06 08:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"za tak małym wykorzystaniem unijnych dotacji stoi zbyt duża liczba urzędów," - coś podobnego, kto to powiedział? Zaraz go partyjni towarzysze zwolnią. Unijne fundusze mają służyć przede wszystkim rządowi, urzędom i instytucjom oraz wspierającymi partię przedsiębiorcom - kto chce to zmienić staje się drugim Trockim.
Pilsener / 2009-04-05 20:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mi się wydaje, że najpowszechniejszą wadą polaków jest hipokryzja, samouwielbienie, zadufanie w sobie, brak dystansu i obiektywizmu do własnego kraju i jego problemów, a najczęściej po prostu pospolita głupota i brak wartości moralnych.
Pilsener / 2009-04-03 20:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_1987
Pilsener / 2009-04-03 20:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co ma do tego pedofilia? Dlaczego to rząd ma zarabiać na hazardzistach a nie prywatne firmy? I jaki masz w polsce wolny rynek, miejsce pod koniec pierwszej 100-stki w rankingu gospodarek wolnorynkowych.
Pilsener / 2009-04-03 14:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo to konserwatywny socjalista, nieudacznik wywodzący się sektora publicznego który nobiecywał młodym ludziom demokracji i wolnego rynku, a teraz pokazuje im środkowy palec. Zresztą takich ludzi jest w sejmie 99%.
Pilsener / 2009-04-03 14:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czego oczekujesz od polityka wywodzącego się z klasy pasożytniczej - sektora publicznego, których wychował się gdzieś pod stocznią? Jedyny biznes jaki prowadził to fundacja, rzekomo non-profit, zresztą pewnie nigdy osobiście tam niczego nie załatwiał, od czego ma platfusów na posyłki...
Pilsener / 2009-04-03 14:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież finansowanie partii z budżetu to jest właśnie nielegal i działanie na szkodę państwa - to i tak tylko kropla tego, co marnują. Ja bym się nie pogniewał, gdyby kilka setek baksów mniej nie zostało bezpowrotnie zmarnowanych.
Pilsener / 2009-04-03 14:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Haha, poszliby po kasę do Palikota, Dochnala czy Misztala :) A może do Rydzyka? Byle nie do mnie.

To taki sam argument, że ludzie kradną, bo są biedni a nie dlatego, że są przestępcami. Taki sam argument, że ludzie strajkują bo zarabiają za mało, a nie dlatego, że chcą zarabiać więcej. Taki argument to żaden argument, najwięcej patologii jest właśnie przy wydawaniu publicznych pieniędzy, a nie prywatnych i politycy doskonale o tym wiedzą.
Pilsener / 2009-04-03 14:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Patologia to zabranianie przedsiębiorcom finansowania partii i zmuszanie do tego podatników - jesto to działanie celowe, bo nie wiadomo kto, kiedy i ile komu dał: partie mają kasę, przedsiębiorcy spokój a publika widowisko. W dodatku partyjni towarzysze pozbywają sie w ten sposób konkurencji przedsiębiorców, których zbyt duża liczba w sejmie grozi powrotem do demokratycznych i wolnorynkowych reform.

Wzorcowy trend

Pilsener / 2009-04-03 13:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Korekta była podręcznikowa - idealnie wpasowała się w kanał, małe obroty, po bardzo dużych wzrostach... Normalnie człowiek optymistą się staje - perspektywa rychłego pogłębienia dna się oddala, co prawda to jeszcze nie hossa, ale można kupować więcej akcji, bo mniejsze jest ryzyko dużych strat, pokusa jest silna zwłaszcza dla zagranicznych inwestorów, wszak za swoje dolary i ojro mogą kupić teraz o 50% akcji więcej.

Najnowsze wpisy