Forum

Komentarze użytkownika "Gr_s"

Komentarze użytkownika: Gr_s

Re: to kierowcy mieli zbierać kasę z kiosków

Gr_s / 2012-09-04 22:27
a ile to konto gospodarcze kosztuje,co? jak się ma kiosków jak ruski rakiet to można sobie otwierać rachunki gospodarcze.O ubezpieczeniu napisałam, bo skoro mamy z gotówką paradować po mieście i narażać własne zdrowie i życie to wiadomo że trzeba być ubezpieczonym a przynajmniej dobrze by było. No i będąc na Twoim miejscu to też mogłabym sie wymądrzać. Wsiąść w samochód, objechać swoje kioski i z utargiem podjechać do banku to i owszem,można.I nie pisz że mam sobie kupić samochód bo mnie on nie jest potrzebny i nie zarabiam w ruchu tyle ze mogłabym sobie na niego pozwolić.W takim czymś i owszem, krótko, ale proszę Cię nie nazywaj tego biznesem bo to bardziej wegetację przypomina.Ty wprost miodem ociekasz jak sie wypowiadasz na temat Ruchu, tak jak mówiłam wcześniej, aż za bardzo kojarzysz sie z tą firmą. Przecież nie ma problemu żeby byc na etacie i jednocześnie mieć kilka kiosków,prawda?To dlatego te peany na cześć wszystkiego co oni wymyślą. To jest towar i pieniądz ze sprzedaży towaru ich. I to oni powinni zadbać o swoją gotówkę bo są tak pazerni na tą kasę że jakby mogli to kazaliby nam oddawać wszystko co do grosza a rano wydawać klientom resztę swoimi własnymi pieniędzmi. Ja nie muszę zakładać konta gospodarczego i płacić za wszelkie przelewy. Ale oczywiście,Ty możesz sobie założyć jeszcze z 5 takich kont i wpłacać na każde z osobnego kiosku pieniądze.Co do płatności za inkaso to ciekawa sprawa,50zł powiadasz od 1 przyjazdu? 1250 od jednego punktu miesięcznie. To może niech Ruch da nam z tej kwoty kasę jak chce żebyśmy ich pieniądze taszczyli przez pół świata. Kończąc jeszcze 2 rzeczy. Nie tak dawno na kioskach były montowane jakieś czytniki czy coś takiego. Kierowcy mieli tam coś odbijać. Było to przygotowywane właśnie w związku z kasą. Otóż chciano aby pieniądze odbierali kierowcy, tylko że oni na to się nie zgodzili bo za grosze nie będą się narażać. Kioskarze za to będą latać z kasą bo nie potrafią się zjednoczyć mając takie kwiatki między sobą jak chociażby Ty. A w ogóle dziwię się, że masz kioski z Ruchu, z takim doświadczeniem-jak się chwalisz i z takimi znajomościami, jak też się chwaliłaś, dawno powinnaś mieć własny kiosk a nie być tu, gdzie jesteś.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-04 23:11
http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/41-kasy-rejestrujace/172780-towar-paragon-fiskalny-kasa-rejestrujaca.html
Czy to nie jest przypadkiem o Ruchu" ? nie przeczytałam całego

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 04:45
Ona chyba sama jest KSem a region to żadna tajemnica-Śląsk.
Miłego dnia wszystkim,bez kolejnych durnych wytycznych

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 09:19
Czy przypadkiem pieniądze na dzierżawie,za sprzedany towar,nie są Twoimi pieniędzmi? Widzisz na uas,pieniądze pochodzące ze sprzedaży towaru są własnością Ruchu a nie moją i to jest różnica i to kolosalna. Ty się z tych pieniędzy rozliczysz a my nie.One nie będą w zadnym naszym zeznaniu podatkowym. W US wytłumaczą Ci dokładnie. No i nadal kwestia co jak pieniądze Ci ukradną?bo wplata nie jest problemem. O tym jak szukają oszczędności innym razem.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 21:14
Bardzo długie......
@ja1,
późno odpisuję chociaż miałam zrobić to w trakcie pracy po telefonach od znajomych że na forum znowu zostałam przez Ciebie wywołana do tablicy.Wiadomości rozchodzą się lotem błyskawicy.
A teraz odnośnie Twoich wpisów, bo mnie też rozbawiłaś.
Nie wiem co z Ciebie za bizneswomen skoro nie wiesz, że mając działalność gospodarczą wcale nie muszę mieć założonego KONTA FIRMOWEGO, bo tak się to nazywa jak już Ci napisał @kioskarz, a Ty w dodatku piszesz że jestem zobowiązana do jego założenia.Proszę Cię, już któryś chyba raz, myśl zanim napiszesz.I Ty chciałaś mi w czymś pomóc? dobry żart. Może najpierw sama powinnaś się podszkolić bo ciągle się chwalisz jak to prowadzisz działalność ileś tam lat, tylko Ty się chyba, o ile byłoby to prawdą, że prowadzisz,zatrzymałaś ileś lat temu a świat w tym czasie poszedł do przodu.Nie wiem jak prowadzisz biznes, jak go szumnie nazywasz, skoro nie znasz tak podstawowych pojęć i zasad. Twierdzisz, że wolisz UAS, no tu, już chyba masz nas za idiotów.Panem u siebie jest się prowadząc swój własny interes a nie wykonując tą pracę dla kogoś i jeszcze będąc ocenianym przez TK co też jest chorym pomysłem, biorąc pod uwagę ze nasze wypłaty uzależnione są od sprzedaży i aż do znudzenia to powtarzam, to nam najbardziej zależy na klienci i na tym żeby był zadowolony i zaden TK tego nie zmieni a z powodu jego frustracji może tylko spieprzyć Ci opinię.
Mam wątpliwości jednak i teraz to one zamieniają się w pewnik (prawie) że z agentem to Ty masz niewiele wspólnego.
fragment z @ja1 "Prowadzac dzoałalnosc jestes zobowiązana załozyc konto gospodarcze bo gdzieś Ruch musi Ci te pieniadze przelewac wiec nie rozumiem jaki problem w tym by załozyc konto w banku ktory masz najblizej swojego punktu..wiesz jak to mowia złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza..czepiasz sie nie wiedziec dlaczego chciałam do Ciebie przyjechac po fajki przy okazji podsunełabym Ci pare pomysłow..."
Ruch przelewa mi pieniądze na moje konto, które mam już od dawna, znam przypadki że są one przelewane na konto męża,matki. Tak wiec Twoja wiedza jest mizerna w tym temacie.
Ja nie oczekuję. ani nie chcę żadnej pomocy bo doskonale daję sobie radę i jest tu kilka osób co nawet mogłyby to potwierdzić. A to ze tutaj napisałam o fajkach to nie znaczy ze szukam pomocy, no może jeśli weźmie się pod uwagę ze chciałam pozbyć się starej akcyzy. Ale ja coś przynajmniej zrobiłam a inni mimo że mają równie duże ilości to ie mają chyba odwagi o tym tutaj napisać. Ty co najwyżej wpadłabyś na to żeby miedzy swoimi kioskami poprzerzucać. Chyba nie powiesz, nie doradzisz mi ze powinnam z tymi fajkami jeździć od kiosku do kiosku po całym województwie. W ten właśnie sposób,pisząc tutaj, pozbyłam sie dużej ilości fajek i przy pomocy KSa który ode mnie te fajki zabierał i przewoził w inne miejsca. Gdybyś czytała uważnie to co wcześniej pisałam to wiedziałabyś że jakoś nie nie narzekałam na KSa ani na pracę (i tu chyba jestem wyjątkiem)a wprost przeciwnie, bo jak pisałam,odpowiada mi taka praca, więc nie pieprz o podgryzaniu ręki która mnie karmi. Chyba coś pomyliłaś, może Ciebie karmi ale to my zapieprzamy na kioskach i to z pracy naszych rąk żyje reszta Ruchu i być może Ty, bo jak pisałam na ajenta kiosku nie pasujesz a to Twoje chwalenie się, jak to prowadzisz biznes wywołuje u wielu śmiech. Biznes to mogłabyś powiedzieć gdybyś miała swój zakład, nie wiem,fryzjerski, kosmetyczny, warzywniak,czy kwiaciarnię czy naprawę samochodów ale jak Ty prowadzenie kiosku Ruchu nazywasz prowadzeniem biznesu to chyba prawdziwego biznesu na oczy nie widziałaś. Jaki to własny biznes skoro nawet naklejki nie możesz powiesić w innym niz wskazanym przez Ruch miejscu? jaki to biznes skoro kiosk masz otwarty w godzinach ustalonych przez Ruch,jaki to biznes gdy musisz nie w oparciu o zdrowy rozsądek a różne wytyczne prowadzić kiosk? Ja nie narzekam, nie biadolę i nie lamentuję, pokazuję tylko bzdurne pomysły tych którzy rządzą ta Firmą. Ale ja też nie mówię, że prowadzę własny biznes. Mam tylko działalność gospodarczą żeby móc pracować w kiosku, a do biznesu (własnego) to daleka droga,własna działalność a własny biznes to jednak duża różnica w tym przypadku, chociaż normalnie to powinno być to samo.Własny biznes to ma dziewczyna ze sklepiku obok. Ona decyduje co ma mieć na pólkach, i jest to towar który sprzeda a nie towar, który będzie leżał bo tak wymyślił gdzieś, ktoś, że to musi być w kiosku.Dokąd sama nie będziesz decydowała, bo nawet zamawiając towar możesz go mieć obcięty, dotąd to nie będzie całkowicie Twój biznes. Nie biadolę i nie narzekam na pracę w kiosku bo mimo wszystko ja lubię i lubię ludzi, swoich klientów.Poszukaj moich wpisów,tam pisze że nie mam problemu z klientami, i nawet ktoś mi zarzucił że ciągle jestem zadowolona. Pracuję w kiosku bo tak mi wygodnie, wcześniej pracowałam w biurze. Chciałam uciec od pracy z papierkami no i trafiłam :D Nie narzekam bo zawsze miałam to szczęście że miałam p

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 21:17
Zanim to długie niżej to jeszcze taki kwiatek.
Ale to niżej na dobranoc tez można przeczytać :)
Inkaso proponowało Ci odbiór kasy za 50zł?a to ciekawe.A po co mieli Ci proponować skoro jak sama piszesz, już kilka lat wpłacasz na konto? Piszesz i sie w tym gubisz. Człowiek który mówi prawdę nie poplącze się a ten który kłamie zawsze prędzej czy później wpada
Widzisz, ja tez z nimi rozmawiałam ale ja, mogłam rozmawiać bo ode mnie zabierają kasę codziennie a Ty jak wszyscy mogli przeczytać wpłacasz na swoje konto. I co, oni przyjechali Ci to zaproponowac mimo że nie odbierali od Ciebie kasy? Wymyśl teraz jakąś wersję, mogę Ci kilka podsunąć

ja 1 / 83.242.93.* / 2012-09-04 20:33
„…jakas musisz im pieniadze przelewac ja tak robie juz dobre kilka lat i jakos nikt mi nie zarzucił prania pieniedzy tylko to musi byc konto gospodarcze a nie prywatne …”.

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-05 23:06
Zgadza się napisałaś że współpracujesz z inną firmą ale było to napomknięcie, a tutaj gdy była mowa o Ruchu napisałaś to co wyżej. Piszesz o wpłatach w momencie gdy piszesz o Ruchu więc czytam tak jak piszesz. A na temat obrotów na koncie nie swoimi pieniędzmi to moje informacje pochodzą z us, nie opieram sie na wiadomościach jedna baba drugiej babie.Zawsze szukam wiadomości u źródła a nie po kątach czy na forum. No chyba ze ktoś napisze ze info ma z jakiegoś urzędu.Takie wiadomości jednak i tak sprawdzam. Poza tym, zrobię wyjątek i coś Ci napisze. Z racji tego czym sie zajmuję musiałam ukończyć kurs organizowany przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z zakresu obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz przeciwdziałaniem finansowaniu terroryzmu. Na zaświadczeniu masz podane dane i nazwę firmy bądź organizacji dla której pracujesz czy działasz. I tyle :)

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-06 21:30
Wg przepisów muszą byc spełnione wszystkie.Nie może być tak że tylko 2. Dzisiaj w dodatku do Prawnej było o umowach śmieciowych i była wymieniona umowa agencyjna.Jutro mają mi dosłać

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-07 19:35
oni sa rąbnięci i to zdrowo. Z powodu 2 klientów na godzinę sterczeć w kiosku?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-07 19:41
Czegoś nie rozumiem.Czy na tym forum nie ma nikogo z Warszawy? Pytałam czy pracują na umowy o pracę i czy oni też zostaną pozbawieni inkasa, no i cisza. Mam rozumieć że jednak w Warszawie sa umowy a inkaso będzie podjeżdżało po pieniądze? A czym stolica różni się od reszty kraju?
Nikt z warszafki nie ma odwagi napisać?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-07 21:36
ale nowy jak przejmował to razem z ludźmi w kioskach a wiec chyba powinna być jakaś ciągłość. Normalnie to tak wygląda, i Pan Bóg jeden wie jaka była umowa pomiędzy poprzednim a obecnym właścicielem.

A przy okazji, spytałam o podjazdy inkasa bo @ja1 mówiła ze powiedzieli jej że 50zł. Bzdura, nie jest to 50zł i nikt nic takiego nie mówił. A dogadać się można. Można byłoby założyć stowarzyszenie i jako organizacja, podpisać umowę. W każdym mieście, jeśli duże powstaje jedno a jak małe miasto to można z sąsiednim połączyć. Jako stowarzyszenie łatwiej byłoby rozmawiać. Tyko co z Warszawą?Oni pomocy nie potrzebują jak widać

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-08 19:33
jeszcze lepsi niż Ruch......

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-09 11:41
ciekawa jestem kiedy dojdzie do jakiegoś napadu na ajenta Ruchu, skoro był napad na inkasenta to nie łudźcie się że nas to nie spotka. Ruch umywa rączki bo co mu tam ajent. Macie ubezpieczenie na przenoszenie pieniędzy?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-09 11:49
Warszawscy kioskarze,uważacie się za coś lepszego? Pytałam kilka razy czy macie umowy o pracę, czy musicie również nosić pieniądze do banku bądź na pocztę. Moje pytanie nie wzięło się z powietrza. Jakiś czas temu był konkurs "Graj i Wygrywaj" Już w maju pracownicy sieci Ruch mogą walczyć o nagrody!...Dotyczyło to kiosków Ruchu? Dlatego pytałam o umowy i odnoszoną kasę.Tak trudno jest Wam odpowiedzieć?

Re: RUCH

Gr_s / 2012-09-09 17:28
co nazywasz "p" Jakoś nie zauważyłam żebym siedziała tutaj 24/dobę, może pomyliłeś/łaś mnie ze sobą. Siedzisz i z cichacza obserwujesz co kto pisze. Ty wolisz gdy są tu pisane p******* w stylu "kupuje nas biedronka" "przejmuje nas tesco" czy teraz że "towar będzie z żabki" Drażni Cię gdy ktoś zadaje konkretne pytania, jak to wyżej na temat sposobu zatrudnienia w Warszawie. Jesteś jednym z nich? Minusy przy Twoim poście mówią za siebie

Najnowsze wpisy