Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

A może...

Pilsener / 2009-06-24 08:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
... by tak zwolnić jednego z 9-ciu wiceministrów finansów? Albo 5-ciu? A może wystarczyłoby tylko dwóch czy trzech? Bez większej szkody dla kraju można by natychmiast zwolnić 1/4 pracowników budżetówki - ale przecież nikt tam nie będzie szukał oszczędności, tak samo jak nikt nie utnie wydatków socjalnych czy nie zlikwiduje KRUSU, nie ogarnie marnotrawstwa w służbie zdrowia czy edukacji, że już nie wspomnę o administracyjnych rajach w samorządach - kto ma na to wszystko zarobić? Przecież jak jeden pracuje na dwóch albo trzech to wszyscy są biedni poza tym, co tą kasę dzieli. W końcu zabraknie frajerów chcących oddawać połowę dochodów polsce i nareszcie ten kraj zbankrutuje, najlepiej by było, aby mój region znów należał do Niemiec, co mi daje polska z jej wieczną biedą i bezrobociem?
Pilsener / 2009-06-23 20:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jakie mają być kryteria tejże "misji" - liczba nawróconych na jedną audycję? Kto ma to mierzyć, badać i oceniać? Kto ma tym zarządzać itd. itp. Równie dobrze rząd mógłby przejąć np. produkcję sklejki tłumacząc to jakąś ważną, publiczną misją (i tak zresztą często na świecie się działo i dzieje). Skoro stacje prywatne tej misji nie realizują, to może zakazać im działalności? Nie widzę tu sensu, naprawdę, skoro np. 1/3 powierzchni fajek ma ostrzegać o chorobach bo jest jakaś misja, to dlaczego to samo nie może dotyczyć mediów? Skoro podłogi w zakładach pracy mają być "równe i niepylące", to dlaczego nie wyegzekwować tego także od mediów? Czy rząd ma w związku z tym produkować papierosy i przejmować zakłady pracy? Dla mnie to niedorzeczne - to tylko pretekst, by mieć więcej stołki, to jest właśnie ta misja, o której politycy mówią i właśnie o nią chodzi.
Pilsener / 2009-06-23 19:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przejrzyj na oczy człowieku, na 2,5 miliona gospodarstw rolnych tylko kilkanaście tysięcy produkuje żywność, reszta to tacy rolnicy jak mój wujek: 3 sklepy z dżinsami, szwagier taksówkarz czy ciocia, która prowadzi warzywniak - jaki to rolnik co ma 1-5 ha? A takich będzie zdecydowana większość, ludzie ci żyją de facto z pracy najemnej i prowadzenia działalności gospodarczej, a te kilka hektarów jest dla nich tym, czym dla mnie działka pod miastem. Co 6-ta złotówka podatników idzie na cwaniaków, a producenci żywności (czyli prawdziwi rolnicy) mogą się doskonale bez tego obejść.
Pilsener / 2009-06-23 19:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Akurat on to kiepski przykład, są w sejmie posłowie, którzy np. z poparciem około 1500 głosów w takim mieście jak Kraków nie powinni być nawet radnymi, zasada powinna być prosta: jeden okręg - jeden poseł wtedy ludzie:
"mają kretyński zwyczaj stawiania krzyżyka na
kandydacie numer jeden" nie postępowaliby tak, obecnie głosują na kandydata numer 1 dlatego, że najwygodniej i nie ma to znaczenia - równie dobrze mogliby głosować na 3 lub 4 - co by to zmieniło? Partia X zdobywa głosów Y co daje mandatów Z, a co mają do tego nazwiska na liście? To nie wyborcy rozdają karty.

My stracimy, a kto by inny?

Pilsener / 2009-06-23 12:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Należy jak najszybciej zmienić system polityczny z partyjnego na demokratyczny oraz ustrój gospodarczy z socjalistycznego na kapitalistyczny - ale kto ma to zrobić? Partia trzyma się twardo u koryta i ludzie nie mają większego wpływu na to, kto zasiądzie w sejmie - mieliby szansę ludzie spoza partii ale system praktycznie zabrania im kandydowania, więc trzyma się koryta ta PZPR'wska elita, tylko zmieniają nazwy partii.
Pilsener / 2009-06-23 12:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
... i próby pobudzania gospodarki na kredyt wszelkimi dostępnymi metodami, właśnie to jest jedną z głównych przyczyn kryzysu, nieodpowiedzialne rozdawnictwo kredytów zainicjowane przez amerykańskich polityków, którzy teraz zwalają wszystko na chciwych bankierów - a który żyd da kredyt bezrobotnemu gdyby nie gwarancje i dopłaty rządu?
Pilsener / 2009-06-23 12:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Człowieku, przejrzyj na oczy, jakiegoś "niesioła" nie wybrali ludzie, lecz partyjne góry, nazwiska na listach wyborczych są tylko po to, by karmić plebs złudzeniem demokracji - faktycznie głosuje się na partię i to partia decyduje o tym, kto zasiądzie w sejmie a nie wyborcy.
Pilsener / 2009-06-23 12:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Programy jakie generalnie serwuje TVN i Polsat to
poziom ścierwa" - no i? Ale mam to głęboko, bo nie płacę na nich! A jakbyś się czuł, gdybyś musiał oddawać część wypłaty na to ścierwo? Dajmy ludziom wybór, dlaczego mamy ich zmuszać do oglądania jakiejś stacji i w ogóle ingerować w rynek mediów? Rząd powinien ograniczać swoją rolę do mediów ściśle związanych z rządem, czyli np. Dziennik Ustaw - po co więcej?
Pilsener / 2009-06-23 08:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kogo to obchodzi? Ważne, że jest pasza dla elektoratu, nikt nie zreformuje systemu, którego jest beneficjentem.

Kolejny bezsens

Pilsener / 2009-06-23 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zaostrzmy kary w nieskończoność, a jak nie było odpowiedzialności tak dalej nie ma - cholerna polska solidarna, niedawno dwóch małolatów naszatkowało mięsa w moim regionie: 3 auta rozbite, 5 osób nie zyje, 4 rannych, koszta olbrzymie (łącznie z użyciem śmigłowców ratowniczych) i co? Dostaną 500 zł mandatu, dwa lata w zawieszeniu i będą dalej jeździć. W Katowicach hala się zawaliła i co? Dostali jakieś ochłapy z moich podatków a sprawcy co? W systemie demokratycznym podstawą funkcjonowania prawa jest "kto wyrządził szkodę, ma obowiązek jej naprawienia". Poza tym śmiesznie brzmią w ustach polskich polityków frazesy o prawie i sprawidliwości, podczas gdy polska łamie najwięcej praw człowieka w Europie a średni czas dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej przekracza 800 dni. Ale zaostrzyć sankcje można łatwo i szybko, co nie? Złapać trudniej, przypilnować by naprawił szkodę... ale polscy wyborcy kochają takie akcje.

Znowu kanał

Pilsener / 2009-06-23 08:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I znowu kanał 1550-1900, myślę, że jakiś czas się w nim pobujamy, ale bez szans na przebicie 1900, za to wybicie dołem np. jesienią i powrót w okolice dołków - realne, jeszcze chyba nie było takiej bessy, żeby indeksy choć nie próbowały zblizyć się ponownie do dna - mam nadzieję, że baribale i grizzly nie odpuszczą i zbiją w okolice dna, a krótkotermino to ja bym na razie 1800 nie bronił, cholera wie kto i ile jeszcze pociśnie mięsa.

No i coś dla pesymistów: mineły dopiero 4 miesiące od lutego, trochę za mało by przesądzić koniec bessiory, a zwalić zawsze można szybciej niż rosło, więc dwa miechy i akurat mamy nieługo Grunwald w kalendarzu. Zapraszam wszystkich na inscenizację bitwy.
Pilsener / 2009-06-23 08:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nieważne czyj jest kapitał, ważne dla kogo pracuje - polacy i polski kapitał jako jedni z pierwszych przenoszą konta i biznes za granicę, myślisz, że taki np. Kulczyk będzie bulił 20% od zysków jak jakiś leszcz?
Pilsener / 2009-06-23 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To samo oo drobnej modyfikacj można napisać o każdej polskiej partii, system partyjny jest po prosty zły i się dla kraju oraz gospodarki nie sprawdza - należy o tym mówić otwarcie a nie wciąż łudzić się, że jak wygra partia A czy partia B to będzie lepiej - nie ma znaczenia, kto wygra, bo w systemie partyjnym zmieniają się nazwy partii a ludzie ciągle Ci sami - nie na tym polega demokracja.

Ja wiem gdzie jest kasa

Pilsener / 2009-06-23 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na same rolnictwo 50 miliardów, można zlikwidować wiele socjalnych bzdetów, jak choćby "cwaniacy na swoim" a nie w czasach kryzysu budować nowe programy socjalne, nie mówiąc już o rozdętej do granic absurdu administracji publicznej, w tej chwili pracuje tylko co drugi zawodowo czynny polak, a z tych pracujących aż połowa wypada na mało rentowny sektor publiczny, więc jak ma być dobrze? Jak jeden pracuje na dwóch, trzech albo czterech to nigdy nie starczy dla wszystkich.
Pilsener / 2009-06-23 08:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Żeby realizować "misję" publiczną? Która polega na dojeniu podatników, psuciu rynku i oczywiście zapewnieniu stołków partyjnym apartczykom - bo o innych celach oraz efektach funkcjonowania tvp nie słyszałem, jest to telewizja typowo komercyjna a polski rząd nie powinien zajmować się działalnością komercyjną, lecz dbać o infrastrukturę i bezpieczeństwo obywateli.

Najnowsze wpisy